MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 450
Suci: Igor Pristovnik, Olujić, Čavlina (svi Zagreb)

Ivan Dominik • srijeda, 21.03.2012.

Iako rezultat sugerira drugačiju sliku, u Zaprešiću je utakmica između domaćeg Intera i vinkovačke Cibalije bila vrlo zanimljiva s nizom prilika, od kojih je većina na žalost gledatelja na stadionu u Zaprešiću ostala neiskorištena. Solidno izdanje obje momčadi donijelo je remi s kojim zadovoljna mogu biti oba kluba nakon nadoknađenog 18. kola Prve lige.

Filip Jazvić
78'

Krešimir Prgomet
62'
28
Tomislav Mazalović
84'

Jakov Puljić
89'
Samir Toplak

Momčad Cibalije gostovala je kod svojevrsnog rekonvalescenta u 1.HNL jer je domaći Inter nakon uvodna tri poraza u proljetnom dijelu prvenstva u prošlom kolu s visokih 4:0 kod kuće nadigrao posrnuli Karlovac. Ekipa Ilije Lončarevića kompromitirala je svoju poziciju u apsolutnoj sredini ljestvice nakon nekoliko prvih utakmica, međutim sada je već očito da se polako vraća u formu.

Div iz predgrađa, čiji su igrači skloni oscilacijama, ušao je vrlo dobro i raspoloženo u utakmicu protiv Nebeskoplavih iz Vinkovaca u sunčanom poslijepodnevu u Zaprešiću. Obje su ekipe pokazale želju za nadigravanjem pa se žustrom igrom s obje strane ušlo u sam susret.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko prilika s obje strane, laganu je inicijativu preuzeo Inter koji je pred svojim navijačima tražio još jedan trijumf. Krenuli su Žuti dobrim putem jer im je nakon bolje igre već u 13. minuti dosuđena najstroža kazna.

U vratarskom se prostoru između dva braniča gostiju našao Ante Budimir, koji je pao, a glavni je sudac utakmice dosudio jedanaesterac za domaće. Bila je to nesretna 13. minuta za gostujući klub jer je precizan s 11 metara bio Filip Šćrbec. No, nakon toga gola probudila se i Cibalia.

Igrači gostujuće ekipe, premda oslabljeni za neigranje Jonjića, Vitaića, Koledića i Rugaševića - pri čemu je Interu nedostajao kapetan Šarić - otvorili su se nakon primljena pogotka te su u pojedinim trenucima čak i bolje stajali i izgledali na terenu. Obje su momčadi propustile nekoliko odličnih i velikih prilika za povećanje vodstva, odnosno izjednačenje pa se na odmor nakon prvih 45 minuta otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Drugi je dio bolje započela gostujuća ekipa koja je uspjela nametnuti svoju igru i ritam koji Interu i nije previše odgovarao. Stoga je Cibalia u drugom poluvremenu imala i veći posjed lopte te inicijativu koja je urodila plodom i nakon nekoliko propuštenih šansi rezultirala izjednačenjem. Mnogo se udaraca i dobrih prilika za gol oba sastava nanizalo i u prvom i na početku drugog dijela, a jedna od boljih bila je prilika Cibalijinog Tomislava Čuljka, čiji je udarac u okvir gola obranio domaći vratar.

Gol je ''visio'' u zraku, a ubrzo je i postignut i to u domaću mrežu na radost Slavonaca. Lijep i precizan ubačaj s lijeve strane gostujućeg napada pronašao je glavu Vlatka Šimunca, koji glavom zabija za poravnanje rezultata na 1:1. Međutim, pogodak koji je gostima donio veliku radost bio je i posljednji u ovom susretu premda je do kraja utakmice bilo još nekoliko dobrih prilika s obje strane.

U samoj završnici su posljednje atome snage svi igrači na terenu pokušali utrošiti za zabijanje pobjedničkog pogotka, no to nikome nije pošlo za nogom. Jedan od najbližih pogotku bio je i mladi izdanak Dinamove nogometne škole, a sada veznjak Intera, Frano Mlinar, koji je pet minuta prije kraja dobro pucao s distance, ali je njegova lopta otišla pored lijeve vratnice gola Cibalije.

Unatoč tome što su obje ekipe željele tri boda i novo slavlje, u 87. minuti je polako postalo jasno kako će svatko uzeti po bod. Nekoliko minuta kasnije je to postalo činjenično stanje nakon što se čuo posljednji sučev zvižduk. Konačnih 1:1 najpošteniji je rezultat u ovom dvoboju, premda su obje ekipe vrlo lako mogle ostvariti pobjedu, sudeći po prilikama. Inter je s osvojenim bodom ostao na 11. poziciji ligaške ljestvice, dok peto plasirana Cibalia također nije zabilježila napredak na istoj.