MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1000
Suci: Domagoj Ljubičić, Grgić (oba Osijek), Pejić (Vukovar)
Dinamo
Dinamo
Fatos Beqiraj 6', 39'
2:0(2:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Nezadrživi Beqiraj apsolvirao Slaven

S Maksimira:Borna Rupnik • srijeda, 21.03.2012.

Na krilima raspoloženog Fatosa Beqiraja, Dinamo je već u prvom poluvremenu obavio ključan dio posla protiv Slaven Belupa i stigao do nove prvenstvene pobjede...

U posljednjem susretu odgođenog 18. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Dinamo je na svom terenu upisao nova tri boda, protiv gostiju iz Koprivnice.

Prvo ime prvog poluvremena, a na kraju i cijelog susreta, bio je dvostruki strijelac Fatos Beqiraj, koji je u više navrata bio nezadrživ za svoje čuvare. Crnogorski je reprezentativac u većini duela pokazao više želje i siline te okrunio svoju igru pogocima.

Već u šestoj minuti usmjerio je Dinamo k pobjedi, kada je iskoristio neodlučnost i nepažljivost u koprivničkoj obrani nakon ubačaja Sammira iz prekida. Beqiraj iz gužve zatresao mrežu, pogodivši od vratnice.

Opet usamljen na vrhu

S dva pogotka Slaven Belupu, Fatos Beqiraj ponovno se osamostalio na ljestvici najboljih strijelaca hrvatskog prvenstva. Ante Vukušić s dva je pogotka Rijeci stigao do brojke od 11 pogodaka, a crnogorski reprezentativac pobjegao je na 13 postignutih pogodaka.

Na 2:0 povisio je šest minuta prije odlaska na odmor. Šime Vrsaljko je dobro koristio prazan prostor na desnoj strani, a tada je povratnom loptom pronašao Beqiraja, koji s desetak metara cilja ispod Tomislava Pelina, u bliži kut.

Koprivničke su prigode stigle kroz nekoliko prekida. Davor Vugrinec je još u sedmoj minuti pucao tik pored vratnice, dok je u 32. minuti Ivan Kelava uhvatio njegov pokušaj iz vrlo izgledne situacije po sredini gola. Odmah potom je Josip Brezovec pronašao glavu Gorana Mujanovića, no Kelava je i tada bio na mjestu.

Odličnu je šansu u uvodnim minutama drugog dijela imao Mehmed Alispahić, koji puca sa samo nekoliko metara na novi ubačaj Vrsaljka, ali Pelin izlazi kao pobjednik iz tog dvoboja.

Davor Vugrinec bio je najbliži postizanju pogotka za Slaven Belupo. U 63. minuti iz slobodnog je udarca njegova lopta prohujala pored rašlji, a 15 minuta poslije zaustavio ga je dobrom obranom Ivan Kelava, dok u nastavku akcije pričuva Martin Šaban nije pokazao dovoljno odlučnosti. U međuvremenu je Luis Ibanez jednim dobro odmjerenim udarcem natjerao Pelina da vršcima prstiju izbije loptu u korner.

U posljednjih desetak minuta nogometaši Roya Ferenčine uspjeli su nekoliko puta pritisnuti Dinamo u obranu, no nedostajao im je završni udarac. S druge strane su još priprijetili Krstanović te Tonel glavom, no rezultat se više nije mijenjao.

Dinamo je tako sačuvao svojih 13 bodova prednosti nad Hajdukom, a Slaven Belupu predstoji čuvanje boda viška nad Splitom u borbi za treće mjesto na tablici.