Zimski sportovi

Medveščaku 16. naslov prvaka Hrvatske

Iz Ledene dvorane:Ana Legradi • petak, 23.03.2012.

Zagrebački Medveščak je po 16. puta odnio titulu prvaka Hrvatske u hokeju na ledu. Naslov su obranili nakon četiri odigrane utakmice i tri pobjede, večeras su sa 6:3 bili bolji od svojeg gradskog rivala, Mladosti.

Zagrebačkim Medvjedima ove godine nije išlo od ruke u polufinalnoj seriji s KAC-om te su po drugi puta u tri sezone ostali bez finala EBEL-a. Titula prvaka Hrvatske im je utješna nagrada za najuspješniju sezonu od ulaska u regionalnu ligu. Pred oko 500 gledatelja Medveščak je večeras savladao Mladost rezultatom 6:3.

Mamuti su u susret ušli ambiciozno i sve do 17. minute držali rezultat na nuli. Prvi je pogodak upisao Geoff Waugh na dodavanje "Švicaraca" Dine Gombara i Daria Kostovića, a sljedeći je pao 30 sekundi kasnije iz ruku Tomislava Zanoškog. Na odmor se otišlo s 2:1 za Medvjede, a konto na semaforu je u korist Mamuta povećao njihov najbolji pojedinac Mario Novak, solo prodorom 48 sekundi prije kraja prvog dijela.

Branitelji naslova u drugom su dijelu imali samo jedan realiziran pogodak, Alan Letang je u prodoru dva na dva dodao pločicu Davidu Brineu za 3:1.

Ulaskom u posljednji dio Medveščak je postigao pogodak iz prvog bulija, a na listu strijelaca se upisao Adam Naglić sjajnim passingom Zanoškog. No, 45-ica Mladosti je već u sljedećem napadu dodavanjem Janka Kučere i Nikše Trstenjaka smanjila rezultat na 2:4.

Ista je linija deset minuta prije kraja susreta golmanu Andreju Vasiljeviću iza leđa pospremila još jedan pogodak. Novak je pucao u nepokriveni dio gola za 3:4. U posljednjim minutama Žuti nisu imali snage za preokret rezultata, a konačnih 6:3 postavljaju Waugh i Brine.

Momčad Donalda MacLeana je u finalu PH izborila treću pobjedu i okitila se naslovom prvaka po 16. puta od osamostaljenja Hrvatske i treći puta za redom. Treće mjesto je osvojila ekipa KHL Zagreb.

Najuspješniji u sezoni 2011./2012.

Po završetku sezone za seniore proglašeni su i najbolji pojedinci. Titula za najboljeg golmana je otišla u ruke Tihomiru Filipecu, 22-godišnjem vrataru Medveščaka. Najbolji strijelac sezone je Tadija Mirić, a njegov klupski kolega iz Mladosti, Mario Novak je zasluženo ponio nagradu najboljeg igrača sezone. Klupski je dio sezone završio hattrickom u posljednjoj utakmici, a od sljedećeg tjedna počinje s pripremama za Svjetsko prvenstvo koje se od 12. do 18. travnja održava na Islandu. Hrvati će boje braniti u II A diviziji zajedno s domaćinima, Srbijom, Novim Zelandom, Španjloskom i Estonijom.