MAXtv Prva liga, 23. kolo, 24.03.2012, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić, Barišić (oba Osijek), Živković (Vukovar)

Lučko propustilo pobijediti Slaven

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin, Josip Tolić • subota, 24.03.2012.

Slaven je u Kranjčevićevoj protiv Lučkog bio favorit, no nakon odigranih 90 minuta Koprivničani mogu biti zadovoljni i s bodom (1:1). Nogometaši Lučkog su bolje igrali i stvarali su više prilika, posebno u drugom dijelu, te su propustili ubilježiti sva tri boda koja su im prijeko potrebna u borbi za ostanak. Susret će ostati zapamćen i po tome što je Vugrinec izjednačio rekord Cvitanovića u broj golova u hrvatskom prvenstvu.

Miroslav Šarić
58'
6
Mario Burić
59'
16
Marin Zulim
90'+1'
Željko Kopić
8
(do 74')
20
(do 33')
Roy Ferenčina

Domaća momčad je u utakmicu ušla odlučna u namjeri da se pred svojom publikom predstavi u boljem izdanju nego što je to bilo protiv Istre 1961 u prošlom susretu. Lučko je krenulo agresivnije, a to je rezultiralo vodećim pogotkom u 13. minuti.

Ivan Graf je prošao po lijevoj strani, lopta je došla do Olivera Petraka koji je šalje Slavku Blagojeviću, a veznjak domaćih sjajnim udarcem s više od 20 metara pogađa gornji desni kut vratara Tomislava Pelina. Blagojeviću je to bio prvi pogodak za Lučko ove sezone u MAXtv Prvoj ligi.

Slaven je pokušao nakon pada u zaostatak preuzeti dominaciju i polako je počeo sve više prijetiti vratima Željka Kovačića. Najprije je Josip Brezovec opasno pucao iz slobodnog udarca, a u 33. minuti gostujući nogometaši su izjednačili.

Vinko Buden je u svom šesnaestercu srušio Davora Vugrinca, a sudac je Slavenu dodijelio kazneni udarac. Vugrinec je sam odlučio pucati i bio je precizan čime je došao do brojke od 126 golova u hrvatskom prvenstvu na svoj 37. rođendan, te mu treba još samo jedan da sruši rekord Igora Cvitanovića.

Šest minuta prije kraja momčad Roya Ferenčine mogla je doći i do vodstva kad je po desnoj strani prošao Goran Mujanović i ubacio na rub šesnaesterca gdje je Stjepan Poljak oštro tukao, ali preko vratnice. Pred kraj prvog dijela još je pokušao Miroslav Pejić ugroziti Pelina, no i njegov je udarac bio previsok.

Prvi su u nastavku zaprijetili Koprivničani preko Vugrinca koji je pucao glavom nakon kornera, ali lopta je otišla malo pored stative. Nakon toga je kapetan Lučkog Krunoslav Rendulić bio u dobroj situaciji da uputi opasan udarac, ali pogodio je vanjski dio Pelinove mreže.

Sredinom drugog poluvremena nije bilo izrazitijih prilika u Kranjčevićevoj, igralo se uglavnom na sredini terena, a nešto su konkretniji bili igrači Lučkog. Bijeli su mogli vratiti vodstvo u 69. minuti kada je Pejić pucao iz slobodnjaka malo previsoko, a kasnije je i Graf glavom nakon kornera zaprijetio.

Domaći su zaredali s prilikama, a novu je imao Pejić kad je izašao sam na Pelina, no pucao je ravno u njega i propala je velika šansa Lučkog. Igrači Željka Kopića pokušavali su do kraja susreta doći do sva tri boda, no Slaven je uspio sačuvati svoju mrežu.

• Dinaminjo24.03.2012. u 17:55
    Misli čovjek da su prokockali nadu da naša treća momčad nešto može u Europi.. Slažem se, momčad koja pretendira na treće mjesto mora bolje odigrati protiv "davljenika"