MAXtv Prva liga, 23. kolo, 24.03.2012, 16:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Duje Strukan (Split), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Damir Žbulj • subota, 24.03.2012.

U 23. kolu MAXtv Prve lige Osijek na svom terenu nije uspio svladati sada već otpisani Karlovac. Poveli su gosti, domaćin je brzinski izjednačio, još u prvom dijelu, ali do kraja dvoboja jednostavno nisu uspjeli naći rješenja za protivničku obranu.

Josip Krznarić
46'
7
Matija Mišić
64'
10
Deni Bektaši
75'

Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Karlovac, ekipu prepunu problema, koja je u Slavoniju došla desetkovana izostancima, ali koja je stigla u Osijek igrati nogomet i nadigravati se s Osječanima.

Bilić ne računa na Babića?

Veliko iznenađenje bio je izostanak Marka Babića iz sastava domaćih. Trener Vlado Bilić, nakon razgovora s Babićem pred početak ove utakmice obznanio je kako na iskusnog veznjaka više ne računa do kraja sezone, no, hoće li to baš biti do kraja sezone ili dok Babić ne bude fizički spremniji, još ćemo vidjeti.

Katastrofalnu statistiku imali su Bijelo-plavi prije početka ovog dvoboja. U pet posljednjih međusobnih dvoboja ovih suparnika, čak su četiri puta bili poraženi, a u tih 450 minuta nisu postigli niti samo jedan jedini pogodak.

Karlovac je od prve minute zaigrao otvoreno, pokušavajući iznenaditi uspavanog domaćina, što im je gotovo i uspjelo već u trećoj minuti utakmice. Dedić je probio po boku, ubacio na peterac, ali udarac Sopčića ipak nije bio dovoljno dobar da svlada Vargića. Samo dvije minute kasnije dalekometni pokušaj Pažina otišao je preko grede domaćih, no, Bijelo plavi su odgovorili gotovo na identičan način, pokušajem iz daljine Kvržića, kao i opasnom situacijom u 12. minuti, u gužvi nakon kornera.

No, ofenzivna igra Karlovcu se isplatila već do 20. minute dvoboja. Prvo je još jednom priprijetio Jelić, koji je sa sedam metara tukao ravno u vratara. Ali, što nije Jelić tada, napravio je Marin Vrnoga de Gregorio u 17. minuti. Bivši igrač Hrvatskog dragovoljca odlično je zahvatio loptu nakon ubačaja Piškovića s desne strane. Udarac s pet metara vratara Vargić nije mogao zaustaviti.

Kratko je trajalo zadovoljstvo gostiju iz Karlovca. Sedam minuta kasnije, u 24. je Ibriks ubacio s desne strane, na drugoj strani kaznenog prostora fenomenalno je reagira mladi Perošević, koji glavom lotu šalje u suprotan kut gostujućeg vratara. Drugi je to pogodak mladog veznjaka u bijelo-plavom dresu. Iako se aktivna igra nastavila do odmora, nije bilo promjene rezultata pa se na odmor odlazi s poravnatih 1:1.

Nastavak utakmice donio je potpunu dominaciju domaćina. U potpunosti su zagospodarili terenom,a li nisu mogli pronaći put do mreže karlovačkog vratara Kneževića. Fantastičnu priliku već je u 54. minuti imao branič Aleksić, koji je na nekih desetak metara primirio loptu koju mu je servirao Kvržić, ali lopta nije pronašla svoj cilj.

Pokušavali su Bijelo-plavi svim silama ugurati loptu u mrežu Karlovca, jalovo su prijetili do kraja dvoboja i Maglica i Šorša i Kvržić, ali jednostavno nije bilo rješenja za obranu Karlovca i njihova vratara. Nije se rezultat mijenjao do kraja, ostalo je 1:1, što će sigurno donijeti nove brige u osječke redove. Jer, bodovi protiv otpisanog Karlovca bili su već uračunati, a do kraja sezone vodit će se velika bitka za prvoligaški opstanak i Osijek neće biti izuzet iz nje.

U idućem kolu Osijek putuje u Zaprešić kod Intera, dok Karlovac na svom terenu dočekuje Lučko.