MAXtv Prva liga, 23. kolo, 24.03.2012, 15:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 800
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Conjar (Osijek), Menđušić (Vinkovci)

Vuk i Malčić za poraz Pjesnika

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 24.03.2012.

Iako su ih mnogi već otpisali, Šibenčani, predvođeni trenerom Goranom Tomićem, se ne predaju. Nastavljaju sa skupljanjem bodova ovog proljeća, na Šubićevcu je pao Zagreb. Slavili su Narančasti rezultatom 2:1, golovima Vuka (u 19. minuti) i Malčića (u 85. minuti iz jedanaesterca), dok je strijelac za goste bio Štiglec (79. minuta). Iako su bili vidno umorni, pogotovo drugo poluvrijeme, Šibenčani su uzeli sva tri boda oslabljenom Zagrebu koji nije pokazao baš puno toga u Krešimirovu gradu.

Zeni Husmani
46'
19
Alen Šubić
60'
24
Marko Anić
71'
Sven Dedić
46'
19
Krešimir Trepšić
83'

Gordan Ciprić

U susret su Šibenčani ušli bez kartoniranog Marune, a u početni su sustav upali Španja, Miro Slavica i Vrcić, a Bašić je, uz Spahiju, zaigrao na stoperskoj poziciji ( i to zaista odlično). Zagrepčani, pak, bez kartoniranih Pavlovića i Oršulića, te bolesnih Abdurahimija i Jurendića. Zanimljivo, Pjesnici su u Šibenik doputovali sa samo jednim vratarom, rubrika rezervni vratar ostala je prazna (Vidaković je odrađivao kaznu zbog crvenog kartona na utakmici protiv Lokomotive).

Prvu opasniju akciju na startu utakmice stvorili su domaćini: Georgievski je ubacio, a Slavica pucao pored gola. Neposredno prije toga Vuk je s desne strane ubacio, ali obrana gostiju spriječila je da lopta dođe do igrača u Narančastom. U sedmoj minuti udarac je iskušao Georgievski, Herceg je odbio loptu, ali ju je uspio pokupiti ispred domaćeg napadača Slavice. Pokušao je i Malčić, no, preko gola. Zagreb prvi put pokušava zaprijetiti u 12. minuti, Štrok je tražio Mitrovića, no, vratar Slavica pravovremen je na lopti.

Vezane vijesti

I onda u 19. minuti pogodak: Španja je odlično poveo akciju, dodao Vuku, no, njegov je udarac odbijen u korner. Udarac iz kuta izveo je Španja, u buketu igrača Spahija je glavom prenio loptu na drugu stativu gdje se našao Vuk koji nogom šalje loptu u mrežu za veselje domaćih igrača i navijača. Vrlo dobru igru u prvom dijelu drugim pogotkom Šibenčani su mogli okruniti u 25. minuti: Vuk je s desne strane namjestio šansu za Mišlova, no, on puca po sredini, pa Herceg uspijeva obraniti, a u nastavku akcije Vuk ne uspijeva ponovno vratiti loptu u sredinu s aut linije.

Osim udarca Štigleca iz daljine u 25. minuti, sve što su gledatelji od Zagreba mogli vidjeti je još jedan udarac iz daljine. Ovog puta pokušao je Šovšić, ali Slavica je odbio u korner.

Oba su trenera u drugo poluvrijeme ušla s po jednim zamjenom. Tomić je izvadio Vrcića, a uveo Husmanija, što je uvjetovalo i premještaj Georgievskog na poziciju desnog bočnog. Ciprić je uveo Dedića, a upravo preko te lijeve strane Zagrebova napada i dolazile su sve prijetnje.

Prvu priliku u nastavku opet su stvorili domaćini. Opet je Španja odlično izveo korner, točno za Spahiju, ali njegov udarac odlazi preko gola. 55. minuta donijela je i najveću priliku za goste do tada: Dedić je ubacio s lijeve strane, dva su puta pucali Pjesnici, ali obrana i vratar Slavica uspjeli su otkloniti opasnost. 67. minuta otvorila je i šansu Šibeniku: Vuk je s desne strane pucao preko gola, možda bi bilo bolje da se odlučio potražiti Španju ili Šubića. I u 71. minuti opet je Dedić zakuhao pred Šibenikovim golom, pucao je, ali otišlo je pored gola, na drugoj su staviti zakasnili Frljužec i još jedan gostujući igrač.

Lopta je u drugom dijelu bila više kod gostujućih igrača: Šibenik se branio, a kod igrača bio je vidljiv umor, jedva su stajali na nogama. 11 minuta prije kraja utakmice izjednačenje: nakon što je Blaić uspio zaustaviti udarac Štroka, odbila se lopta do Štigleca koji je s lijeve strane pogodio za izjednačenje. Ali samo pet minuta kasnije Narančasti su ponovno došli do pogotka: u tragičara susreta prometnuo se 18-godišnji stoper Bijelih Denis Kolinger. U svom je kaznenom prostoru neoprezno nogom udario Šubića, zaradio pritom i drugi žuti karton, a sudac je uz isključenje gostujućeg braniča pokazao na bijelu točku. I ovog puta odgovornost je na sebe preuzeo Malčić, precizan je s bijele točke. Četvrti je to njegov ovosezonski gol, s kojim se izjednačio na klupskoj ljestvici strijelaca s Bačelićem-Grgićem.

Do kraja utakmice pravih uzbuđenja nije bilo. Tek kažimo da je i Šibenik sam kraj utakmice dočekao s igračem manje u svom sastavu, jer je zbog udarca u roku po liječničku pomoć morao Roko Mišlov.

Tri su boda tako ostala na Šubićevcu. Lavovskom borbom Šibenčani su došli do vrijedne pobjede, potvrdili su još jednom da još u svići uja ima.

• Obrisan korisnik26.03.2012. u 09:54
    Slažem se , a sad zamisli da umjesto Medića i Frljužeca igraju ljudi koji znaju igrati nogomet.
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 14:55
    E frende, a kaj da ti velim... Ovak sam napisao, u sebi gajim nadu... kao i uvijek... No, već pet godina je u pitanju teško lutanje. Ne može mi nitko reći da ovaj postojeći kadar nije sposoban biti među četiri u vrhu, ali nije među četiri i pitam se zašto nije... Onak navijački. Ovaj moj komentar... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 23:46
    xyz013, ti se stvarno ne ponasas kao navijac... valjda od 5. kola pises kako cemo ispasti, rekao bi da ti je to kao neka zelja, nije ti dobro ni kad pobjedimo - radije tako pisi o Dinamu pa ces si naci hrpu istomisljenika, cuo sam da je tamo popularno navijati kontra kluba
  • Obrisan korisnik24.03.2012. u 20:05
    Opet! Čini se da će ovo biti još jedno nemirno proljeće... uz nadu da će ovi birokrati u HNS-u opet nekaj zakuhati... Uglavnom, tragedija...