MAXtv Prva liga, 23. kolo, 25.03.2012, 17:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6.000
Suci: Mario Zebec, Premužaj, Hudika (svi Varaždin)
Hajduk
Hajduk
Mijo Caktaš 36'
1:0(1:0) Cibalia
Cibalia

Caktaš donio nove bodove Hajduku

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 25.03.2012.

Novi trener Hajduka Mišo Krstičević pobjedom je otvorio svoj "račun" za kormilom Bilih. Jedini pogodak pao je u koprodukciji tandema koji je u srijedu srušio Rijeku; Ante Vukušić je ovog puta bio asistent, Mijo Caktaš egzekutor...

Dario Rugašević
56'
18
Drago Ćorić
74'
10
Tomislav Pavličić
80'
Samir Toplak

Novi trener Hajduka Mišo Krstičević nije previše promijenio početnih 11 koje je "uštimavao" njegov prethodnik Krasimir Balakov. Tek je mladi Radošević upao u momčad umjesto ozlijeđenog Andrića, a Ante Vukušić ipak je ostao nominalno jedini napadač Bilih.

Baš je junior Radošević bio autor prvog dobrog poteza na utakmici. U petoj minuti je snažno opalio s 18 metara, dugo je lopta putovala i završila na gredi. Hajduk je bio dominantan u posjedu lopte, ali osim te situacije sve do same završnice poluvremena nije stvorio veću opasnost pred vinkovačkim vratima.

U 36. minuti Ante Vukušić i Mijo Caktaš nastavljaju sjajnu suradnju koja je prije četiri dana potopila Rijeku. Vukušić je asistent, Caktaš prihvaća loptu na prsa i spušta u mrežu za Hajdukovo vodstvo.

Pogodak kao da je otpustio kočnice kod domaćih pa su do poluvremena stvorili još tri sjajne prigode. Najprije je Neretljak za malo neprecizan glavom, a potom Andrijašević, pa Vukušić, ne uspijevaju savladati vratara Matkovića nakon odbijenih lopti. Vinkovački vratar ostavio je svoju momčad na minimalnom zaostatku.

Nastavio je Matković sa sjajnim obranama i u drugom dijelu, obranivši u 54. minuti refleksnom reakcijom udarac Vukušića glavom s dva metra udaljenosti. Prethodno je Andrijašević pogodio gredu uklizavanjem s gotovo metra udaljenosti od gol-linije.

Pritisnuo je Hajduk, kružilo se u početnih 15 minuta drugog dijela oko kaznenog prostora Cibalije, no ritam domaće momčadi još je jednom razbio prekid zbog ubačenih baklji sa sjeverne tribine, što je ostatak stadiona popratio zvižducima. Tek su Anas Sharbini i Caktaš prijetili izvan kaznenog prostora, ne previše opasno.

Do kraja se utakmica potpuno raspala, Splićani su sve manje riskirali želeći sačuvati minimalnu pobjedu, a nikad lošija Cibalia nije praktično u 90 minuta ozbiljnije zapucala na splitska vrata. Mogao je Anas staviti točku na i u 90. minuti nakon što je vukao munjevitu kontru 60 metara i snažno pucao s ulaza u kazneni prostor, ali vratar Cibalije i to je uspio ukrotiti i ponijeti titulu najboljeg igrača svoje momčadi danas.

Hajduk je tako zasluženo ubilježio nova tri boda, prva s potpisom novog trenera Miše Krstičevića. Igrači su za pokazano nagrađeni pljeskom, bila je to sasvim solidna, borbena partija Splićana kojoj je nedostajao tek poneki pogodak više.

• Obrisan korisnik26.03.2012. u 11:40
    Balakov je stvarno stvorio dobre temelja a Mišo samo nek nastavi njegov rad bez previše mjenjanja. nažalost prodaja je neminovna, al barem nek neke pare dignu a ne da se vukušić proda za kikiriki u tunguziju. anas je već u godinama kad je jako zreo za prodaju tako da bi njegovo zadržavanje više... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 23:43
    nije duhovito, vidis koliko si tup...hž su ti hrvatske željeznice
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 22:47
    kakve veze hrvatske željeznice imaju s ovom tekmom?
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 22:16
    Sve je na Upravi imaju talentiranu dicu samo moraju novce ako neće u trenera uložit u kondicijskog koji će im nabit za 120 minuta ako budu imali ove kondicijske iz 70-ih opet će bit pola sata trčanja i iščekivanje poluvremena i kraja utakmice. Prodat Vukušiča i Kiša u prvu nema on šta više gubit... [više na forumu]
  • Torca-Dubrava25.03.2012. u 20:26