1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 31.03.2012, 18:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Split se vratio na treće mjesto

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 31.03.2012.

Nogometaši Splita prestigli su trećeplasirani Slaven i ponovno postali glavni favoriti za plasman u Europu. Na travnjaku u Parku mladeži Crveni su ugostili Šibenik i porazili ga s 2:0 u ne pretjerano atraktivnoj utakmici...

Marko Čulić
46'
10
Ante Erceg
61'
32
Dražen Bagarić
89'
Marko Anić
46'
19
Alen Šubić
63'

Goran Tomić

Utakmica između Splita i Šibenika posljednjeg dana ožujka neće se dugo prepričavati. Splitovci su uzeli priželjkivana tri boda i to je za njih najvažnije, dok se Šibenik još malo primaknuo ispadanju iz MAXtv Prve lige. No, što se tiče igre, ona je mogla biti puno bolja i s jedne i s druge strane. Na koncu, po jedan pogodak Splita u svakom poluvremenu bio je dovoljan za trijumf.

Povratak Ante Ercega

U 61. minuti susreta gledatelji na stadionu u Parku mladeži pljeskom su pozdravili ulazak u igru Ante Ercega. Splitov kreator igre ozlijedio se netom prije početka drugog dijela sezone (morao na operaciju) i ovo mu je bio prvi službeni nastup. Sredinom tjedna nastupio je u Postirama na Braču u sklopu Županijskog kupa. Erceg je u igru ušao umjesto Pehara, a u 87. minuti sudjelovao je u akciji koja je dovela do drugog pogotka.

Izuzev pokušaja Vuka u drugoj minuti i Šindika u šestoj, sve ostalo u prvih desetak minuta bilo je za zaborav. Split je imao veći posjed lopte, no gosti su se organizirano branili i znali zaprijetiti u kontranapadu, poglavito preko Vuka i Husmanija.

Šibenčani su stvorili prvu ozbiljniju šansu u 15. minuti. Malčić je ubacio iz slobodnog udarca, a Bašić glavom pucao pokraj desne vratnice vratara Zagorca. Nije trebalo dugo čekati na odgovor Splita. Samo tri minute kasnije Jelić, bivši igrač Šibenika, je po lijevoj strani prošao Marunu i idealno uposlio Pehara, koji neometan s vrha šesnaesterca puca pokraj gola.

Samo dvije minute prije nego što je Split poveo, imao je Šibenik dobru priliku. Vuk je iskosa s desetak metara udaljenosti opalio snažno, a Zagorac paradom odbio loptu u korner. U 29. minuti Pehar je izveo slobodan udarac, a još jedan bivši igrač Šibenika, Vidić, glavom poslao loptu u mrežu pored nemoćnog Slavice za vodstvo Splita.

Do kraja prvog dijela obje su momčadi imale po nekoliko udaraca na gol. Kod domaćih pokušavali su Pehar i Čop, a kod gostiju Mišlov i Husmani, no promjene rezultata nije bilo pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Crvenih.

Bez Jelića u Zadru

U sljedećem kolu Split gostuje u Zadru na Stanovima, a u toj utakmici trener Tonći Bašić neće moći računati na napadača Dražena Jelića, koji je u 34. minuti zbog pokušaja simuliranja zaradio žuti karton. To mu je ukupno treći pa će "preskočiti" dvoboj protiv Zadra.

Prvo poluvrijeme još je koliko-toliko donijelo uzbuđenja, što se ne može reći za drugi dio igre. Naime, zbog obostrano velikog broja pogrešaka i prekršaja igra se nikako nije mogla razviti. Split je ponovno imao veći posjed lopte, no iz igre nije uspijevao zaprijetiti. Pokušavao je iz prekida, ali također neuspješno. S druge strane, Šibenik se dobro branio, a kada bi prešao u napad djelovao je prilično traljavo i nepovezano.

Prva prava prilika dogodila se u 70. minuti kada je Slavica odličnom reakcijom spasio svoju mrežu. Povratnik Erceg, koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije, proigrao je Vidića, koji je pucao prizemno. U 85. ponovno je Slavica dobro reagirao i nakon udarca glavom Vitaića, no dvije minute kasnije nije mogao ništa. Erceg je ubacio, Vidić glavom spustio loptu za Vitaića, koji je ostao usamljen na petercu i poslao loptu u mrežu.

Split je tako "preskočio" trećeplasirani Slaven premda oba kluba imaju jednaki broj bodova, a Šibenik ostaje na 13. poziciji sa sedam bodova manje od 11. na tablici, Intera.

• Obrisan korisnik31.03.2012. u 21:33
    Neznam zašt je takva tablica... Mislim kad bi ovo bio kraj natjecanja Slaven bi u europu...