Zaragoza nastavlja šokirati

Mišo Gulić • subota, 31.03.2012.

Preporođena Zaragoza nastavlja sa sjajnim izvedbama, a novu pobjedu zabilježili su na gostovanju kod izravnog konkurenta za opstanak Sporting Gijona. Uspješni na gostovanju također su, u još jednom izravnom obračunu za novu prvoligašku sezonu, bili i nogometaši Granade, čime su Racing gurnuli u ponor iz kojeg se svjetlo ne vidi

Sporting Gijon - Zaragoza 1:2 (0:1)

U derbiju začelja gosti iz Zaragoze su nastavili sa sjajnim predstavama u posljednje vrijeme, a do nove pobjede stigli su u posljednjoj minuti susreta. Tomislav Dujmović igrao je do 53. minute, nakon čega je zamijenjen.

Sam početak susreta bio je vrlo zanimljiv i dinamičan te uz nekoliko dobrih prilika s obje strane. Za domaće su pokušavali Lafita i Cases, a s druge strane domaćem vrataru prijetili su Postiga i Obradović. Odličnih prvih 20 minuta zaključio je udarcem Eguren, no gostujuća mreža nije se tresla.

Potom se utakmica malo primirila, da bi u 37. minuti Postiga na dodavanje Mateosa goste doveo u vodstvo od 0:1, što je bio i rezultat prvog dijela.

Četiri minute nakon povratka iz svlačionica Barral je uposlio Egurena koji glavom stvari vraća na početak (1:1). Na novo uzbuđenje trebalo je čekati do 67. minute i krasnog pokušaja Rivere, no odličan solo prodor ipak nije imao jednako dobar završetak.

Kada se očekivao kraj susreta i podjela bodova, šok za domaće. Naime, Zuculini je krasno pronašao Lafitu koji pogađa i Zaragozi omogućava treću pobjedu u nizu i potpuni priključak s klubovima koji se bore za opstanak u ligi.

Racing Santander - Granada 0:1 (0:0)

Novi korak ka ispadanju napravili su i nogometaši Racinga koji su na domaćem terenu poraženi od izravnih suparnika u borbi za opstanak, momčadi Granade i to zgoditkom minutu prije kraja nakon udarca s bijele točke.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, a pritisak na zadnju liniju urodio je prilikama za Ighala, Beniteza i Abela, no izdržali su domaći sve napade Granade i potom krenuli kreirati i vlastite napade.

Tek nakon pola sata igre zaprijetili su i igrači Racinga, ali dobar pokušaj Stuanija glavom nije pogodila željeno mjesto, baš kao i onaj suigrača mu Bedije pet minuta potom.

Domaći su drugi dio otvorili vrlo dobrim pokušajem Bernarda, no gosti su odmah odgovorili preko Uchea. Igra se potom preselila između dva šesnaesterca, bez izrazitijih prigoda, sve do 89. minute i kaznenog udarca kojeg je za Granadu realizirao Siqueira, što je bio i konačan rezultat susreta.