1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 31.03.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.500
Suci: Pristovnik, Jureša, Jaković (svi Zagreb)

Dinamo napunio mrežu Lokomotive

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 31.03.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige Dinamo je vrlo uvjerljivo pobijedio Lokomotivu, a pitanje pobjednika riješeno je već prije odlaska na odmor...

Susret Dinama i Lokomotive najavljivan je i kroz prizmu europskih ambicija momčadi Tomislava Ivkovića, no njegovi su igrači protiv aktualnog prvaka Hrvatske ostali praznih ruku i pune mreže.

Hrvoje Ćustić

Uoči početka utakmice, kao i na drugim hrvatskim terenima, održana je minuta šutnje u sjećanje na preminulog nogometaša Zadra Hrvoja Ćustića, koji je bio stradao na utakmici Zadra i Cibalije na Stanovima.

Nogometaši Ante Čačića sve su dvojbe oko ishoda ove utakmice uklonili vrlo učinkovitim prvim poluvremenom, u kojemu su čak četiri lopte smjestili iza leđa Dominika Picaka. Nakon ne posebno sadržajnog uvoda, s tek jednom poluprigodom na obje strane, mrežu Lokomotive načeo je Domagoj Vida u 18. minuti.

Luis Ibanez ubacio je s lijeve strane, iz slobodnog udarca, a Dinamov je branič u skoku bio neometan, visok i precizan. Pogodak nije mnogo promijenio u odnosu snaga na terenu, Lokosi su nešto i pokušavali prema naprijed, ali ponovno su morali na centar u 32. minuti, kada je Sammir iskoristio kratku kombinaciju poslije udarca iz kuta, našao prostor pored čuvara i pogodio u bliži kut.

Potom je Sammir odlično proigrao Fatosa Beqiraja, koji je matirao Picaka, ali onda promašio prazan gol iz nezgodne situacije, a na 3:0 povisio je Ante Rukavina u 38. minuti, kada je najveći dio posla obavio Vida. Dinamov je napadač bio najspretniji pred vratima Lokomotive.

Bule i Sopić

Lokomotiva se prije prvog sučevog zvižduka prigodnim darovima simbolički zahvalila dvojici nogometaša koji su svoje respektabilne karijere završili u plavo-bijelom dresu, kao vođe na terenu tog kluba. Nino Bule i Željko Sopić zaslužili su ovakvu gestu.

Dinamu je zatim pogodak Beqiraja, poslije lijepe akcije Sammira i Ivana Tomečaka, poništen zbog zaleđa, ali to je nadoknadio Tomečak pogotkom glavom, u padu, na ubacivanje Šime Vrsaljka. Lokomotiva je uzvratila dobrim udarcem Domagoja Antolića koji je zaustavio Ivan Kelava te se na poluvrijeme otišlo s visokih 4:0.

U nastavak je Lokomotiva ušla aktivnije, s Marinom Tomšićem i Tomislavom Martincem. Međutim, udarci Martinca, Marija Muse i Matea Poljaka nisu bili prava prijetnja za Kelavu, dok su snažnije i opasnije sredinom drugog poluvremena pokušali Ivan Boras i Andrej Kramarić. Njihove su lopte, pak, prohujale nedaleko vratnice.

Dinamo je u međuvremenu imao tek izglednu šansu Beqiraja, ali je u 78. minuti postigao i peti pogodak. Strijelac je bio kapetan Milan Badelj, koji je odbijenu loptu s petnaestak metara pretvorio u okruglih 5:0. Već u sljedećem napadu Beqiraj je izvrsno pronašao Mehmeda Alispahića, čiju loptu na crti zaustavlja kapetan Lokomotive, Leonard Mesarić.

Ipak, i Alispahić je sedam minuta prije kraja pronašao svoje mjesto na listi strijelaca te postavio konačnih 6:0. U posljednjim je sekundama stopostotnu priliku propustio Beqiraj, no to neće umanjiti zadovoljstvo u Dinamovom taboru.

Čačićevi su nogometaši tako pobjegli drugoplasiranom Hajduku na 15 bodova prednosti, šest kola prije kraja prvenstva, a s obzirom na osvojeni bod Slaven Belupa i sva tri Splita, Lokomotiva si je otežala borbu za treće mjesto na tablici.

• Obrisan korisnik01.04.2012. u 01:06
    Koji klub bi mogao financijski izdržat nastup prve i druge momčadi u Europi?... Mislim da im nije u interesu da Lokomotiva ode u Europu, nego da ostane u Ligi...
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 23:27
    Iznenađen sam. Čestitke Dinamu.p.s. LIGA 10
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 23:16
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 22:45
    Očito da je pitanje sudjelovanja lokomotive u 1. hnl dosta diskutabilno,no to nije problem niti lokomotive niti dinama to je problem ili nije problem onoga koji to dopušta i koji u tome vidi ili ne vidi ništa sporno.
  • Obrisan korisnik31.03.2012. u 22:33
    ajd sad malo uključit mozak molim. pa realno razmislit kome trebaju bodovi? po logici dinamove b momčadi bi dinamo pustio lokomotivi jer im trebaju bodovi za europu, a ne im utrpat 6 komada i sjebat ih i bodovno i gol razlikom. ajd sad barem pola mozga i logike uključit, jel dinamu treba ta tri... [više na forumu]