MAXtv Prva liga, 25. kolo, 06.04.2012, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Havaić (Koprivnica), Lončar (Virovitica)

Josip Piršljin • petak, 06.04.2012.

U prvoj utakmici 25. kola MAXtv Prve lige Lučko i Osijek su remizirali u Kranjčevićevoj. Domaći su dva puta vodili, no Perošević je s dva pogotka osigurao bod Osječanima i barem na dan ih izvukao iz zone ispadanja. Gosti su većinu susreta morali igrati bez isključenog Lukačevića, a na utakmici u kojoj su ekipe igrale dosta grubo suđena su i dva jedanaesterca.

Miroslav Šarić
66'
16
Marin Zulim
85'
23
Zvonimir Ivanković
89'
Željko Kopić
17
(do 81')
21
(do 55')
Stanko Mršić

Osijek je u Kranjčevićevu došao u dobrom raspoloženju nakon visoke pobjede protiv Cibalije u prvoj utakmici polufinala Kupa. Trener Stanko Mršić je novi mandat na klupi Osječana počeo uspješno, a i protiv Lučkog je imao namjeru uzeti tri boda jer se njegov klub uoči 25. kola MAXtv Prve lige nalazio u zoni ispadanja.

Lučko je, s druge strane, u svom posljednjem susretu odigralo tek 0:0 protiv Karlovca i tim remijem bitno umanjilo svoje šanse za ostankom u ligi. Trener Lučana Željko Kopić ipak je motivirao svoje igrače na borbenu predstavu protiv Osijeka, a u ovom susretu nije mogao koristiti usluge napadača Leopolda Novaka.

U uvodnim minutama nije bilo niti jednog većeg uzbuđenja na utakmici, a prvi su zaprijetili gosti. U 20. minuti Anton Maglica se našao u izglednoj situaciji pred vratarem domaćih Željkom Kovačićem, ali u posljednji trenutak njegov je udarac uspio blokirati stoper Lučkog Ivan Graf.

Nakon toga "probudili" su se i domaći nogometaši, a do pogotka su mogli doći u 25. minuti nakon izrađene akcije. Nikola Rak je izveo korner i uputio loptu u sredinu šesnaesterca, Miroslav Pejić je preskače i ona dolazi do kapetana Krunoslava Rendulića koji iz dobre pozicije tuče visoko preko gola Ivana Vargića.

U 27. minuti dogodio se vrlo važan trenutak na utakmici. Elvis Sarić je lijepo pronašao Raka u sredini kaznenog prostora Osijeka, a domaćeg napadača u izglednoj situaciji ruši Josip Lukačević. Sudac Vlado Svilokos odlučio je Lučkom dodijeliti jedanaesterac, a gostujućem braniču pokazati crveni karton.

Sarić je odlučio pucati s bijele točke, a Vargić mu je obranio prvi pokušaj. Ipak, jedanaesterac se morao ponoviti jer isključeni Lukačević još nije izašao s terena. Iz drugog navrata Sarić je pogodio mrežu za vodstvo Lučkog od 1:0. S igračem manje Osijek nije mogao uspostaviti svoju igru, a domaći su nastavili s prijetnjama. U 38. minuti ponovno je opasan Rak, pucao je iz daljine s više od 25 metara, ali istaknuo se i Vargić.

Kad su se igrači već pripremali za odlazak na odmor uoči drugog poluvremena, Osijek je izjednačio. Antonio Perošević je izveo slobodni udarac s desne strane, a lopta je prošla i kroz gostujuće i kroz domaće igrače i ušla u mrežu.

U nastavak susreta bolje su ušli Lučani koji su zaprijetili već u 48. minuti. Mario Burić je ubacio na peterac gostiju gdje se našao Oliver Petrak, a njegov udarac glavom nekako je uspio zaustaviti Vargić. Nakon toga se igra dosta primirila i nije bilo većih uzbuđenja na travnjaku stadiona u Kranjčevićevoj ulici.

Igrački oslabljeni Osječani pali su u 71. minuti nakon brze kontre Lučkog. Pejić je primio loptu na sredini terena i odlično asistirao Raku koji se sjurio prema Vargiću i silovitim udarcem ponovno donio vodstvo Kopićevoj momčadi. Sedam minuta prije kraja Miroslav Šarić je bio sam pred Vargićem, no pucao je ravno u njega.

U 84. minuti Osijek je bez velike igre došao do izjednačenja. Mislav Leko, koji je tek ušao u igru, iznudio je jedanaesterac kojeg je sigurno realizirao Perošević za 2:2. Isti je igrač stvorio i veliku priliku za pobjedu Osijeka, no nakon njegovog slobodnjaka nisu dobro reagirali suigrači, te se rezultat nije promijenio.