1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 06.04.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200

Cibalia preokretom do tri boda na Maksimiru

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 06.04.2012.

Nogometaši Cibalije uspjeli su protiv Lokomotive preokrenuti rezultat i zahvaljujući pogocima Dine Kresingera i Mladena Bartolovića izborili tri vrijedna boda na gostovanju u Maksimru.

Matej Mitrović
2'
21
Tomislav Jurić
65'
19
Krešimir Prgomet
73'
Samir Toplak

Nogometaši Cibalije izborili su vrijednu pobjedu protiv Lokomotive na Maksimiru. Domaćine je u vodstvo doveo Andrej Kramarić već u petoj minuti, ali Cibalia je do kraja poluvremena uspjela preokrenuti rezultat. Do kraja utakmice nogometaši Lokomotive imali su terensku inicijativu, no nisu uspjeli probiti obranu gostujuće ekipe.

Utakmica gotovo da nije mogla bolje početi za nogometaše Lokomotive. Prvi put su zaprijetili nakon dvije minute igre kada je udarcem iz daljine pokušao Mario Šitum, no nije bio precizan, a Lokosi su poveli nedugo kasnije. Šitum je u četvrtoj minuti izborio kazneni udarac, kojega je sigurno realizirao Kramarić.

Vezane vijesti

Gostujući nogometaši u narednim minutama su zaigrali bolje i ubrzo zaprijetili preko Petra Tomića, ali njegov udarac nije bio opasan. Puno su uspješniji nogometaši Cibalije bili u 16. minuti kada je Marin Matoš vrlo dobro asistirao Dini Kresingeru, koji sam izlazi pred vratara Lokomotive Dominika Picaka i sigurno pogađa za izjednačenje.

Nogometaši Lokomotive nastojali su zatim doći ponovno u vodstvo, no nisu uspjeli stvoriti izglednu priliku protiv vrlo dobro postavljene ekipe Cibalije. Na sljedeću zanimljivost na terenu čekalo se do 33. minute kada je Kramarić pokušao glavom s osam metara, ali njegov udarac otišao je pored gola. Par minuta kasnije udarac iz daljine je uputio Marcelo Brozović, no niti on nije bio precizan.

Mnogo uspješniji bili su gostujući nogometaši u 40. minuti kada je Tomislav Pavličić uputio ubačaj s desnog boka, a Mladenu Bartoloviću nije bilo teško pogoditi iz blizine za prednost ekipe iz Vinkovaca. S rezultatom 1:2 završeno je prvo poluvrijeme, a u nastavku su prvi zaprijetili gostujući nogometaši. Pokušao je Matoš s više od 20 metara, no njegov udarac nije bio opasan po gol domaćina.

U narednim minutama nije bilo mnogo zanimljivosti, vrijedi izdvojiti tek pokušaje iz daljine Šituma u 65. te Domagoja Antolića u 71. minuti. Nogometaši domaće ekipe imali su terensku inicijativu, no nisu uspjeli opasnije zaprijetiti sve do 80. minute. Tada je iz blizine glavom pucao Leonard Mesarić, ali na mjestu je bio vratar Cibalije Mladen Matković.

Tri minute prije kraja gostujući nogometaši opasno su zaprijetili iz kontranapada, ali vrlo dobru priliku nije uspio iskoristiti Kresinger, a rezultat se više nije mijenjao.

• Obrisan korisnik07.04.2012. u 12:58
    srce može narasti samo uz podršku s istočne tribine... vrijeđanjem i pljuvanjem po igračima nećemo ništa postići... u uzvratu kupa i mi na stajanju i dečki na terenu moramo ostaviti srce na stadionu, drugačije neće ići...18.4. je vrijeme da pokažemo jesmo li ili nismo... Naprijed Cibalia !!!
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 01:34
    a koliko ih je igralo na injekcijama ? daj šuti ako nemaš ništa pametno za reći
  • Obrisan korisnik06.04.2012. u 23:59
    da pogledas malo bolje znao bi da cibaliji 1 bod bijezi trece mjesto... jbte zas stalno usporedivanja sa stranim ligama, pa svagdje u svijetu ima iznenadenja sam ja sam reko svoje misljenje da u ovoj nasoj ligi ima precesto iznenadenja...
  • Torca-Dubrava06.04.2012. u 22:48