Osasuna potopljena u Madridu

Maj Gašparac • subota, 07.04.2012.

U subotu predvečer odigrana su prva tri susreta 32. kola španjolskog prvenstva, a među njima vrijedi posebno izdvojiti vrlo uvjerljivu pobjedu Raya Vallecana nad Osasunom.

Nogometaši Rayo Vallecana na svojem su Vallecasu "razbili" Osasunu 6:0. Utakmica je vrlo dobro počela za domaće nogometaše koji su u vodstvo došli nakon pet minuta igre kada je pogodak postigao José María Movilla. Motivirani domaćini nastavili su s dobrom igrom, a do drugog zgoditka su došli deset minuta kasnije. Za 2:0 je glavom pogodio Michu nakon ubacivanja Tite.

Rani golovi poprilično su šokirali gostujuće nogometaše koji su do kraja poluvremena primili još dva pogotka. Prvo je u 28. minuti Michu postigao svoj drugi zgoditak na asistenciju Diega Coste, a na 4:0 je povisio Costa nakon brze akcije domaćih nogometaša. Na peti pogodak u mreži Osasune trebalo se čekati do 57. minute kada je pogodio Emiliano Armenteros, a tada mu je asistirao vrlo raspoloženi Michu.

11 minuta prije kraja Tito je postigao zgoditak za konačnih 6:0 i potpunu katastrofu Osasune u Madridu. Ovim porazom momčad iz Pamplone udaljila se od mjesta koje vode u Ligu prvaka sljedeće godine.

Getafe je na svojem terenu sigurno svladao Sporting iz Gijona 2:0. Domaći nogometaši bolje su ušli u utakmicu, no sami početak susreta nije ponudio mnogo zanimljivosti. Na prvu izglednu priliku moralo se čekati do 22. minute, a iz nje su odmah igrači Getafea i poveli. Miku je tada pogodio glavom za 1:0 nakon centaršuta Jaimea Gavilana iz slobodnog udarca.

Do kraja poluvremena pokušao je prednost domaćina udvostručiti i Diego Castro, ali nije bio precizan. U drugo poluvrijeme bolje su ušli nogometaši Getafea koji su postigli pogodak nakon dvije minute igre. Castro je ovaj put bio uspješniji i poentirao nakon Gavilánovog centaršuta. Deset minuta kasnije mogli su gostujući nogometaši smanjiti svoj zaostatak, no udarac Davida Barrala odsjeo je na vratnici. Do kraja susreta Sporting je opasno zaprijetio i preko Oscara Treje, ali se rezultat nije mijenjao.

U trećoj poslijepodnevnoj utakmici Espanyol i Real Sociedad su podijelili bodove, njihov susret završen je 2:2. Gostujući nogometaši vrlo brzo su došli do značajne prednosti. U 12. minuti za 1:0 precizno je pogodio Carlos Vela, a isti igrač udvostručio je vodstvo svoje ekipe dvije minute kasnije.

Do kraja poluvremena domaćini su nastojali smanjiti svoj zaostatak preko Philippea Coutinha, dok je treći pogodak za goste pokušao postići Antoine Griezmann, no rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade. Tada je branič gostiju Vadim Demidov postigao autogol, a pogodak za izjednačenje i konačnih 2:2 nogometaši Espanyola su postigli nakon dvije minute igre u drugom dijelu kada je pogodio Vladimír Weiss.