1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 07.04.2012, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 3.000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Splilt), Mario Pepur (Split)

Istra preokretom do novih bodova

Ivan Dorian Molnar • subota, 07.04.2012.

U dvoboju 25. kola MaxTV Prve lige, Istra 1961 je na Aldo Drosini ugostila momčad Intera i slavila rezultatom 2:1. Gosti su rano poveli, ali su Puljani preokrenuli rezultat i nastavili svoj stopostotni učinak na domaćem terenu ove godine.

Ivan Blažević
46'
29
Matija Mišić
79'

Ilija Lončarević

Nešto više od 3.000 gledatelja došlo je vidjeti novu predstavu ove godine uspješne Istre, ali ubrzo je domaće navijače utišao Inter. Nakon početnog pritiska gostiju, Tomislav Šarić donio je gostima vodstvo u 16. minuti susreta, a Ilija Lončarević na klupi je zaprešićke momčadi djelovao zadovoljan ulaskom svoje momčadi u susret.

Ipak, vodstvo Intera nije dugo trajalo. Nakon nekoliko minuta u kojima su djelovali izgubljeno, domaći igrači su povezali redove, i u 24. minuti na dodavanje Stranatića izjednačio je Henri Belle. Nakon izjednačenja Istra je djelovala puno zrelije i opasnije te je vratar Intera Santini u nekoliko navrata zaustavljao pokušaje Gorana Rocea. Semafor je pri odlasku na odmor pokazivao rezultat 1:1.

Lončarević je napravio nekoliko izmjena u drugom dijelu, ali one nisu donijele ploda. Stipe Bačelić-Grgić zatresao je vratnicu Santinijevog gola u 64. minuti, a devet minuta kasnije bivši igrač Šibenika dobio je priliku dovesti Istru u vodstvo s bijele točke. Nakon igranja Zaprešićana rukom u kaznenom prostoru, sudac je dosudio najstrožu kaznu. Bačelić-Grgić je mirno izveo udarac i preokrenuo rezultat na veliko veselje pulske publike.

Zbog burnog prosvjeda nakon dosuđenog jedanaesterca, Ernad Skulić je zaradio crveni karton i ostavio Zaprešićane na cjedilu do kraja utakmice. Rezultat se nije mijenjao, a momčad Igora Pamića došla je do vrijednih bodova i sada iščekuje ponovni susret s Rijekom u srijedu.

• Obrisan korisnik08.04.2012. u 15:54
    Vidis da ne mislim samo ja ovak oda je to istina ljudi bi ti davali plusice,ti mozes bit samo ljubomoran na nas jer tek sada nakon 50 godina ovo postaje pravi klub,za dvije sezone cete nas gledati u Europskoj ligi pa ti onda pricaj svojima kako mi imamo para i namjestamo utakmice,a momcad koja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 14:17
    Upravo to, Gorica je imala sve uvijete za prvu ligu, i sad kad je to i potvrđeno na sudu, vi ste pravno drugoligaši. Druga stvar je što ste vi podmazali da se njoj ne prizna stanje kakvo je.... Ali dobro, trenutno ste prebogati da bi vas se diralo, da bi ispali iz lige, no neće ni to dugo trajati.
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 10:56
    Samo sam cekao ovog predraga da se javi...ma samo jedno cu ti rec : ti ides sa svojim Interom u drugu ligu ljepo pa onda tamo pricaj o lovi i s*ri po drugim klubovima,a sto se tice Gorice,pravilo je jednostavno : imas uvjete,nemas uvjete..ako imas igras Prvu HNL,ako nemas ostajes u drugoj i TO JE... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 02:07
    Nema straha za istru dok je love.... Prvo je stradala Gorica, a sad stradavaju svi redom. Forza MONEY
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 22:54