MAXtv Prva liga, 26. kolo, 13.04.2012, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Alen Gerek (Zabok), Petrović (Valpovo), Barišić (Osijek)

Josip Piršljin • petak, 13.04.2012.

Inter je sve do posljednje minute imao vodstvo od 1:0 i tri vrijedna boda "u džepu", no tada mu je pobjedu uzeo bivši igrač Miroslav Šarić. Lučko je igralo puno bolje u prvom poluvremenu, a Zaprešićanima je pripao nastavak susreta. Inter je propustio preskočiti Rijeku i Osijek na tablici, a Lučani su upisali četvrti uzastopni remi.

Mislav Oršić
64'
29
Matija Mišić
66'
10
Ivan Blažević
82'
Leopold Novak
54'
11
Miroslav Šarić
61'
10
Marko Lončar
77'
Željko Kopić

Inter je u ovaj susret ušao s imperativom pobjede jer mu situacija na tablici o tome ovisi. Slabijim rezultatima u posljednje vrijeme Zaprešićani su se doveli u zonu ispadanja, te su protiv Lučkog htjeli sva tri boda. Gostujuća momčad je, pak, realne šanse za ostanak u društvu najboljih izgubila još prije nekoliko kola, te je u susjedstvu mogla igrati nešto opuštenije nego dosad.

Željko Kopić za susret sa Žutima nije mogao računati na svog pouzdanog veznjaka Slavka Blagojevića koji je u prošlom susretu protiv Osijeka skupio treći žuti karton, a iz istog razloga Lučko je bilo i bez stopera Ivana Grafa koji je ovog proljeća došao iz ukrajinske lige.

Unatoč očekivanjima kako će Inter napasti od samog početka u potrazi za što ranijim pogotkom, a Lučko se koncentrirati na obranu i kontranapade, dogodilo se upravo suprotno. Gostujući nogometaši su u uvodnim minutama pritiskali obranu Žutih i stvorili nekoliko izglednih situacija. Dobru je priliku imao kapetan Lučkog Krunoslav Rendulić, no nije bio dovoljno precizan.

Inter je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 15. minuti kada je u dobroj poziciji bio Filip Šćrbec, no u posljednji trenutak opasnost je ispred svog gola uklonio gostujući branič Davor Rogač. Domaći nisu uspijevali pronaći svoju igru i stvarati prilike, već su tu ulogu preuzeli njihovi suparnici.

Najprije je u 29. minuti domaćeg vratara pokušao ugroziti Hrvoje Kovačević, a poslije prilike Olivera Petraka vodstvo Lučanima mogao je donijeti i Miroslav Pejić. Napadač Lučkog išao je sam prema golu Intera, ali nije uspio zatresti mrežu, te se na predah uoči drugog poluvremena otišlo s rezultatom 0:0.

Situacija na terenu ipak se promijenila početkom nastavka. Inter je ozbiljnije zaigrao i počeo biti opasniji po gol Željka Kovačića, a vodstvo Zaprešićanima mogao je donijeti Filip Jazvić, no nije pronašao put do mreže. Oko 700 gledatelja pogodak je ipak dočekalo u 72. minuti.

Vratar Lučkog Kovačić loše je ispucao loptu i omogućio nogometašima Intera da relativno lako dođu do gola. U obrani gostiju nije ostalo puno igrača, te je nakon ubačaja glavom gol postigao Mislav Oršić koji je netom prije zamijenio Arbera Abilaliaja. Kada se već činilo da će Inter odnijeti pobjedu, dva boda im je u zadnjoj minuti uzeo njihov bivši igrač Miroslav Šarić koji im je i u prvom međusobnom susretu ove sezone zabio dva gola.