1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 14.04.2012, 18:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Danijel Trampus, Dalibor Conjar i Miro Grgić (svi Osijek)

Petarda u mreži Šibenčana

Marko Domljanović • nedjelja, 15.04.2012.

Cibalia je u Vinkovcima ostvarila upravo ono što joj je trebalo - tri boda uz odličnu predstavu za podizanje samopouzdanja prije uzvrata polufinala kupa protiv Osijeka. Nesreću da Vinkovčanima posluži za trening golgeterskih sposobnosti imao je Šibenik.

Jakov Puljić
59'
19
Krešimir Prgomet
72'
15
Matej Mitrović
72'
Alen Šubić
54'
18
Ante Vrcić
59'
13
Boris Pešić
75'
Goran Tomić

Nakon pobjede na gostovanju kod Lokomotive, nogometaši Cibalije stigli su, svim problemima s izostancima usprkos, do nova tri boda. Ovoga puta je u Vinkovcima pao Šibenik, a način na koji su poraženi gosti svakako daje nadu domaćim navijačima da bi se u uzvratu polufinala kupa moglo dogoditi čudo.

Međutim, nije sve počelo prema očekivanjima Vinkovčana. Naime, već u trećoj minuti Šibenik je poveo golom Vuka koji je iskoristio izgubljenu loptu Župarića i snažnim udarcem s 20-ak metara, uz pomoć Lučića od kojeg se odbila lopta matirao Matkovića.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo jer je već u 15. minuti Vitaićeva lopta ispala Slavici iz ruku, a do nje je prvi stigao Tomić koji bez problema iz blizine pogađa za 1:1. Preokret je dovršen u 32. minuti, a ovaj put je Tomić imao ulogu asistenta jer je odličnim ubacivanjem fino pronašao Kresingera u kaznenom prostoru gostiju, a ovaj manirom pravog golgetera glavom šalje loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije Vinkovčani su povećali svoju prednost na vrlo sličan način - opet je odlično ubacio Tomić, ali ovaj put glavom odlično reagira Koledić koji tako donosi domaćinima sasvim ugodnu prednost na poluvremenu.

Isti igrač nastavio je golijadu Cibalije u 69. minuti kada se najprije probio s lijeve strane, a zatim i uputio udarac koji je pogodio Vrcića pa je lopta u visokom luku prebacila nesretnog Slavicu i po četvrti put odsjela u šibenskoj mreži. "Petardu" je u posljednjim trenucima susreta upotpunio Pavličić i tako Vinkovčanima donio prijeko potrebnu dozu samopouzdanja prije novog obračuna s rivalima iz Osijeka.

• rokinho15.04.2012. u 22:16
    nije Šibenik zaslužija niti ovaj jedan gol dati kako su odigrali nisu ni za 5. ligu , a kamoli za 2.
    rokinho
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 13:46
    odavno nisam vidio ovakvu igru Cibe... ako tako odigraju u srijedu, imamo odlične šanse za čudo... Idemo po sunce dečki !!
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 12:12
    da se barem ovaj rezultat ponovi u srijedu!
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 10:58