MAXtv Prva liga, 27. kolo, 21.04.2012, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 2.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Pataki (Đakovo), Pejić (Vukovar)

Lučkom povijesna pobjeda na Poljudu

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 21.04.2012.

Nogometaši Lučkog pobijedili su Hajduk u svom prvom dolasku na Poljud u službenoj utakmici. Hajduk je odigrao kriminalno lošu utakmicu, pogodak postigao iz slobodnog udarca i još samo jednom zapucao na vrata gostiju, dok je mali zagrebački klub mogao i uvjerljivije slaviti...

Nikola Rak
59'
11
Miroslav Šarić
70'
23
Zvonimir Ivanković
86'
Željko Kopić

Prvi put u povijesti Hajduk je na Poljudu ugosio Lučko u službenoj utakmici. Zagrebačka momčad od prve minute pokazala se kao tvrd orah za splitsku, koja je bez ideje i prave agresivnosti odigrala najveći dio utakmice.

Prvo poluvrijeme ponudilo je vjerojatno najlošije 43 minute na Poljudu u posljednjih nekoliko sezona. Ni jedna momčad nije se približila protivničkim vratima, ali na poluvrijeme se ipak otišlo s po jednim pogotkom u svakoj mreži. I Hajduk i Lučko su ih postigli iz svog prvog udaraca u okvir protivničkih vrata.

Povelo je Lučko u 40. minuti, kada je Elvis Sarić snažno odapeo s 18 metara pod gredu. Blažević je loptu uspio dodirnuti, ali ne i skrenuti. Hajduk je izjednačio u posljednjoj akciji prvog poluvremena, kad je Ivan Vuković iz slobodnog udarca s 18 metara prebacio "živi zid" i pofodio donju lijevi kut za 1:1.

U drugi dio domaći trener Krstičević uveo je napadača Kiša umjesto nevidljivog Gabrića, ali opet je u prvom izlasku prema domaćim vratima Lučko došlo do prednosti. Dugo je loptu kroz sredinu vukao Oliver Petrak, Hajdukovi igrači kao da ga nisu shvaćali ozbiljno, a očito ni vratar Blažević. Petrak je potegnuo s 20 metara po sredini vrata, prošla je lopta ispod Blaževića u mrežu za novu prednost gostiju.

Uslijedila je Hajdukova muka, bezidejno, sivo, loše, čak su gosti u tri navrata preko preko Burića, Šarića i Sarića bio blizu trećeg pogotka i potpunog potopa splitske momčadi na Poljudu. Hajduk je prvi udarac u okvir vrata iz igre uputio u 86. minuti (!) preko Caktaša i prisilio gostujućeg vratara na prvu obranu večeras.

Taj podatak dovoljno govori o tome kakvu je utakmicu Hajduk danas odigrao. Lučko je potpuno zasluženo ostvarilo povijesni trijumf na Poljudu u svojoj prvoj, a možda i posljednjem prvoligaškoj avanturi.

• zaki22.04.2012. u 12:25
    Hajduk bi tija forsirat svoje juniore ali to tako ne ide ti juniori jedva cekaju kad ce se prodat u tamo neku gruzijsku ligu,za njih je Hajduk usputna stanica,nekad je Hajduk bio pojam na ovim prostorima ,a danas gubi od Lučkog i strahuje u Europi od ciparskih i armenskih predstavnika 1950
    zaki
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 09:43
    To je dobra ideja, mali ugovor i velike premije. Pa ćeš biti bogat ako budeš dobar
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 09:35
    Pisao sam sto mislim protiv karlovca i osijeka..Bili tići su tatine maze koje tamo igraju preko veze..Caktaš nije dostojan da bude proglašen talentom jer Kovačić je talent a ovo je sad jos gore nego za vrime grgića kad je bilo 1000 menađera jer ih sad ima 1001 i svaki nudi svog bilog tića...A... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 08:32
    Recesija je zaustavila boom razvitak stadiona i silom prilike igramo cijelu sezonu u gostima, mada je stadion u Lučkom po mnogočemu bolje od onoga u Kranjčevićevoj, ali ajde, nemamo svete reflektore pa je tako kako je. Lučko bi da je igralo u Lučkom imalo prosjek od sigurno 2000 ljudi na tribini, a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 01:50
    Svaki prvak Moldove može se narugat selekciji grada Zagreba.