MAXtv Prva liga, 27. kolo, 21.04.2012, 16:30 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.200
Suci: Mario Zebec (Cestica), Krstičević (Ploče), Pepur (Split)

Borna Rupnik • subota, 21.04.2012.

Pogotkom Igora Prahića u završnoj fazi utakmice, Zadar je svladao Cibaliju i time vjerojatno prebrinuo sve brige oko ostanka u prvoligaškom društvu...

Šime Gržan
52'
8
Jakov Surać
57'
26
Josip Ivančić
74'
Jakov Puljić
59'
16
Tomislav Radotić
67'
19
Krešimir Prgomet
79'
Samir Toplak

Nogometaši Zadra upisali su svoju devetu pobjedu na domaćem terenu ove sezone. U subotu su prekinuli pobjednički niz vinkovačke Cibalije, koja je na Stanove došla s tri uzastopna uspjeha, protiv Lokomotive, Šibenika te Osijeka, koji je u srijedu svladan nedovoljnom razlikom za plasman u finale Hrvatskog kupa.

Nisu Zadar i Cibalia pružili veliku i posebno sadržajnu utakmicu, a u prvom poluvremenu je aktivnija momčad bila ona pod vodstvom Dalibora Zebića. No, Zadrani su teško stvarali prave, konkretne prilike - gosti su najviše problema imali s pokušajem Banovića u 17. minuti te dva puta Antonija Mršića - pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Gosti su početkom nastavka pokazali više ambicija, no bliže su vodstvu opet bili zadarski igrači, koji su prijetili preko najopasnijeg igrača u svojim redovima, Antonija Mršića. U 74. minuti pokušao je i Ivan Fuštar, no ni on nije bio dovoljno precizan.

Mreža se napokon zatresla četiri minute kasnije, kada je Antonio Mršić izveo udarac iz kuta, a Igor Prahić, povratnik u sastav, glavom naciljao za prednost i, pokazat će se, zlata vrijedne bodove.

Zadrani su u završnici uspjeli sačuvati svoje vodstvo i moći će mirno planirati preostala tri kola hrvatskog prvenstva, s obzirom da više nisu u društvu najugroženijih momčadi lige. Cibalia se u sljedećem kolu vraća pred svoje navijače, protiv Rijeke.