1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 22.04.2012, 17:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2.500
Suci: Igor Pristovnik, Olujić, Matić (svi Zagreb)

Vedran Babić • nedjelja, 22.04.2012.

U posljednjem susretu 27. kola MAXtv Prve lige Istra je u Puli na Aldu Drosini s 2:0 bila bolja od Splita i tako ubilježila vrlo vrijednu pobjedu u borbi za ostanak...

Romano Obilinović
46'
20
Josip Golubar
55'
32
Dražen Bagarić
74'
Tonći Bašić

Duel dvojice mladih i perspektivnih trenera, Igora Pamića i Tonćija Bašića, pripao je domaćinu. Istra 1961 s 2:0 porazila je Split i produljila niz neporaženosti na svom Aldu Drosini koji traje još od konca listopada prošle godine.

Split je ovim porazom značajno kompromitirao svoju poziciju u Europi jer je njegov zaostatak za trećeplasiranim Slavenom velika četiri boda uoči posljednja tri kola (Slavenu se tek moraju uračunati tri boda protiv Varaždina).

Vezane vijesti

Koprivničani su u subotu osvojili samo bod u Šibeniku, no Crveni nisu uspjeli iskoristiti njihov kiks iako su za to imali dovoljno šansi. Crveni tako nastavljaju svoju potragu za prvom gostujućom pobjedom još od Zaprešića 4. studenog 2011. godine.

U prvih pola sata igre obje momčadi su imale svoj dio prilika. Istra je najviše prijetila preko raspoloženog Križmana, a Split preko Vitaića. Pokušao je jednom i Belle, a na suprotnoj strani Rebić i Čop.

U 30. minuti Istra je povela. Iz slobodnog udarca s boka lopta je u petercu stigla do Križmana, koji je uz malo sreće ipak matirao gostujućeg vratara Zagorca. Lopta je za svega nekoliko centimetara prešla gol liniju. Bio je to treći pogodak 22-godišnjeg napadača za Istru.

Do kraja prvog dijela Anđelković je mogao potpuno šokirati goste, ali je s ruba kaznenog prostora pucao malo preko grede Zagorčeva gola.

Početkom drugog poluvremena Bašić je reagirao uvođenjem Obilinovića i Golubara umjesto Ercega i Tešije, no te promjene nisu donijele rezultata.

Crveni su, doduše, konstantno napadali i stvarali prilike, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže Prskalova gola.

Vitaić je u 60. minuti ponovno bio neprecizan, a deset minuta kasnije našao se u sjajnoj šansi za izjednačenje. Obilinović mu je glavom spustio loptu, no Vitaić je iz izgledne situacije pucao ravno u Prskala. Imao je potom i Čop jednu šansu, ali ni on nije bio puno precizniji glavom.

I onda, nakon dugo vremena, i Istra je počela prijetiti. Prvo je strijelac Križman pokušao "škaricama" iznenaditi Zagorca, a onda je u 79. minuti domaći sastav udvostručio vodstvo i riješio utakmicu. Sjajnu momčadsku akciju Belle je "okrunio" snažnim i neobranjivim udarcem za 2:0.

Uzbuđenja na utakmici više nije bilo. Pamić je izmjenama "rascjepkao" igru, a i gosti su izgubili svaku nadu u preokret.

Istra je ostala na devetoj poziciji ligaške ljestvice, ali sada ima četiri boda više od Rijeke (11.) i šest više od Intera (12.). Split ostaje četvrti s 43 boda.

U sljedećem kolu Istra gostuje na Maksimiru kod Dinama, a Split na svom Parku mladeži dočekuje Zagreb.