Premiership, 36. kolo, 28.04.2012, 18:30 h
Norwich City 0:3 Liverpool
Liverpool

Suarezov hat-trick u Norwichu

Ante Zovko • subota, 28.04.2012.

Hat-trickom Luisa Suareza, prvim nekog Urugvajca u Premier ligi, Liverpool je u 36. kolu pobijedio u Norwichu bez velike igre. Sva tri gola pala su nakon grešaka obrane iako je svaki Suarezov gol bio praznik za oči.

Sjajnom predstavom prvenstveno u drugom poluvremenu Liverpool se približio na dva boda gradskom rivalu Evertonu. Osim toga, bodovi gostima, kao ni domaćinima nisu puno vrijedili, eventualno prestiža.

Prvi dio bio je za brzi zaborav da nije bilo dviju obrambenih pogrešaka i dva trenutka inspiracije Luisa Suareza koji je donio veliku prednost Redsima u manje od pola sata igre.

Igrala se uspavanka u prvih dvadesetak minuta, a u 24. jedna je obrambena pogreška zapalila vatru. Gerrard oduzima loptu Foxu, gura je prema Suarezu. Urugvajac pogađa preko Ruddyja u suprotni kut za 0:1.

Suarez se sam pobrinuo za drugi pogodak Liverpoola, opet nakon pogreške domaće obrane. Oduzeo je loptu Wardu na desnom krilu, sjurio se i poentirao opet u dalji kut Ruddyja koji je opet mogao samo promatrati.

Kanarince u subotu ništa nije išlo. Iako su pokušali pritisnuti Liverpool početkom drugog poluvremena, domaći branič Shelvey glavom skreće Suarezov udarac u vlastitu prečku.

Nakon nekoliko domaćih prilika, Liverpool je prebrodio prijetnju i lagano počeo privoditi susret kraju. Da to bude još lakše, pobrinuo se se opet Suarez prekrasnim pogotkom. U 83. minuti oduzeo je Wardu loptu na polovici terena i s pedesetak metara prebacio domaćeg vratara za 0:3.

• xavice29.04.2012. u 18:56
    ma sve je to pet, al nije da je to domaći dečko..da se poklopi još par sezona bez velikoh trofeja čisto sumnjam da bi odbio..možda se i varam, al nažalost je danas to uglavnom tako..naravno da je pool institucija, nema o tome spora uopće..
    xavice
  • johnny00829.04.2012. u 12:46
    jao martine, uzeo si mi rijeci iz usta ;)
    johnny008
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 07:34
    nadam se samo da cemo u iducim sezonama uzivati u boljoj igri, rezultatima i planskom dovodjenju igraca... liverpoolu treba jedna prava spica i jos dosta promjena u ekipi. uf, sto mi je za oko zapeo llorente iz bilbaa, mislim da bi suarez i on u tandemu bili nocna mora za premiership
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 07:26
    @xavice Liverpool je institucija kako god igrao i gdje god se nalazio na ljestvici. Rezultati će doći kao plod velikog rada, ove sezone i nemaju nesto srece ali nece ih taj maler vjecno pratiti. Kad Liverpool zove to se ne odbija!!! YNWA!!!!
  • xavice29.04.2012. u 03:30
    bez ikakve uvrede liverpoolovim navijačima, al mi se čini da je u krivo vrijeme odabrao transfer na anfield..da je trenutno u jačoj ekipi ne sumnjam da bi bio u izborima za najboljeg igrača čega kod hoćete jer dečko je čudo