1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 28.04.2012, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.000
Suci: Ljubičić (Osijek), Grgić (Osijek), Berger (Osijek)

Dinamo siguran, Pivarić dvostruki strijelac

S Maksimira:Borna Rupnik • subota, 28.04.2012.

Dinamo se nakon dva uzastopna prvenstvena remija, protiv Zadra i Rijeke, vratio na pobjedničke staze. Dobrom je i efikasnom predstavnom nadjačao Istru 1961, koja tako nije uspjela i treći put ovog proljeća parirati prvaku...

Dinamova "generalna proba" prije prve utakmice finala Hrvatskog nogometnog kupa u srijedu u Osijeku u potpunosti je uspjela. U 28. kolu MAXtv Prve lige momčad Ante Čačića sigurno je svladala goste iz Pule (4:1), nakon dva neriješena ishoda s istim protivnikom u četvrtfinalu Kupa na početku proljetnog dijela sezone (1:1).

Hrvatski je prvak imao kontrolu nad zbivanjima na susretu te je bio dovoljno ambiciozan i pravovremeno učinkovit. Točno na polovici prvog poluvremena, nakon nekoliko poluprigoda i jednog ozbiljnijeg udarca prilično raspoloženog Matea Kovačića, za udarac se s ruba kaznenog prostora odlučio mladi lijevi bek Modrih, Josip Pivarić, i pogodio suprotnu stranu gola Andreja Prskala. Tako se na drugoj utakmici zaredom upisao u strijelce, poslije prošlotjednog pogotka na Kantridi.

"Povratnik" Barbarić

S obzirom da nije igrao u četvrtfinalu Kupa, Tomislav Barbarić večeras je napokon dobio priliku zaigrati u dresu Istre 1961 protiv "svog" Dinama, koji ga je početkom veljače poslao na posudbu u Pulu. Na Maksimiru je odigrao svih 90 minuta.

Samo pet minuta poslije praktično je s istog mjesta pucao i Mehmed Alispahić, a lopta je na putu prema Prskalu od Stranatića promijenila smjer i odsjela u mreži za 2:0. Već u idućem napadu mogao je Ivan Tomečak riješiti sve dileme, no njegov je siloviti prodor po sredini i udarac završio na prečki.

Mala naznaka Istrinog buđenja stigla je u 37. minuti, kada je Henri Belle poslužio neometanog Andreju Ottochiana, no modra obrana stigla je skrenuti njegov udarac u korner. Ipak, Puljani su uspjeli smanjiti prije odlaska na odmor. Sandiju Križmanu otvorio se prostor s desne strane kaznenog prostora, u pravi je trenutak dobio Anđelkovićevu loptu i plasirao je, vrlo lijepo i precizno, u suprotni donji kut Ivana Kelave.

Zagrepčani nisu ništa slabije ušli u drugi dio, što je najavio još jednim pokušajem Tomečak, a u 60. i 62. minuti stiglo je i konačno rješenje utakmice. Prvo je Pivarić s lijeve strane dokazao da je sjajno pripremio svoje nišanske sprave, a u sljedećem napadu, udarcem izvan kaznenog prostora, od vratnice loptu u mrežu posprema Nikola Pokrivač, koji je ušao na poluvremenu, za konačnih 4:1.

Mogla se Istra 1961 ubrzo naći u još većem zaostatku, ali je i Ivana Krstanovića zaustavio okvir gola. Posljednjih dvadesetak minuta ipak je prošlo u nešto mirnijem tonu jer se ništa više moglo značajnije promijeniti, ali stigao se jednom sjajnom paradom istaknuti i Kelava, kada ga je testirao Roce.

Poraz od Dinama, međutim, neće narušiti dobar dojam koji je Istra 1961 ostavila u proljetnom dijelu prvenstva, a do kraja utakmice dokazivat će se još protiv Cibalije i Slaven Belupa. Čačićevi se nogometaši sada okreću gostovanju u Osijeku.