1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 28.04.2012, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Željko Frković (Gospić), Kezele (Rijeka), Rajko (Tinjan)

Split prekinuo Zagrebov niz

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 28.04.2012.

Zagrebov niz od četiri pobjede zaustavljen je na Parku mladeži. Split je s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu zadržao teoretske šanse za treće mjesto...

Ivan Baraban
67'
10
Ante Erceg
76'
16
Božo Musa
84'
Hrvoje Štrok
68'

Dražen Besek

Uoči početka utakmice Splitov sastav doživio je brojne "rošade". Zbog temperature otpao je Vidić, nije bilo ni ozlijeđenog Marčića pa su njihove pozicije zauzeli mladi Glumac i Galović.

Obilinovićev jubilej

Prije početka utakmice dogodila se jedna mala svečanost. Romano Obilinović nastupao je u svojoj jubilarnoj 50. ligaškoj utakmici pa mu je tom prigodom predsjednik Splita Slaven Žužul uručio buket cvijeća. Uslijedilo je poziranje za fotoreportere te srdačan pljesak s tribina.

Vezane vijesti

Nije bilo ni Vitaića, njega je zamijenio Šindik. U prvom sastavu iznenađujuće se našao Bagarić. Od četvorke koja je sredinom tjedna bila poslana na "hlađenje" u prvom sastavu našli su se Čop i Pehar, Erceg je bio na klupi, a Rebić je odrađivao kaznu zbog tri žuta kartona.

U otvaranju utakmice Split je dominirao i stvarao šanse dok se Zagreb rijetko sastajao s loptom. Već u trećoj minuti pokušaj Golubara fijuknuo je poviše grede, a u šestoj minuti Čop je pucao ravno u gostujućeg vratara Vidakovića. U 14. minuti prvi put je zaprijetio Zagreb. Nakon akcije Zadre i Abdurahimija pucao je Frljužec, ali bila je to laka zadaća za Zagorca.

U 18. minuti Split je propustio svoju do tada najbolju šansu. Oršulić je pogrešno procijenio let lopte i ona ga je preskočila. Prihvatio ju je Obilinović, no Vidaković je pravovremeno istrčao i blokirao njegov pokušaj loba. Pet minuta kasnije Split je zasluženo poveo. Čop je prošao Zadru i s desetak metara iskosa desnom nogom "zavrnuo" loptu u suprotne rašlje. Neobranjivo za Vidakovića.

Pjesnici su se brzo trgnuli. Samo dvije minute potom Abdurahimi je iščeprkao loptu Golubaru na sredini terena i sjurio se prema Splitovu šesnaestercu. Pretrčao je Glumca i onda u situaciji jedan na jedan sa Zagorcem, doduše malo iskosa, pucao pored daljnje vratnice. Nedugo zatim Abdurahimi je pokušao još jednom, ali ravno u Zagorca.

Do kraja prvog dijela Split je i dalje lijepo kombinirao te prijetio preko Bagarića i Pehara. "Probudili" su se i Zagrebaši, za koje je još dvaput pokušao Oršulić. Na odmor se ipak otišlo s rezultatom 1:0.

I u otvaranju drugog poluvremena Split je bio konkretniji. Odmah u prvom napadu Splitovci su stvorili dobru priliku, no pokušaje prvo Pehara pa potom Golubara Zagrebaši su uspješno blokirali. Nakon toga 15 minuta nije bilo previše uzbuđenja, a onda je Bagarić bio za malo neprecizan glavom nakon kornera Obilinovića. Obilinović je potom i sam pokušao, munjevito je opalio ljevicom, a Vidaković izboksao loptu.

U završnima fazama susreta tempo je značajno pao. Zagreb je imao solidan posjed lopte, ali teško je dolazio do pravih prigoda. Besek je ubrzo uveo Štroka ne bi li nešto promijenio u igri svoje momčadi, no ni to nije pomoglo. Split je tu i tamo pokušavao dalekometnim udarcima, no i njegovi igrači kao da su ostali bez ideje. Ulasci Barabana i Ercega nisu donijeli prevagu.

Prva od dvije situacije vrijedne spomena do kraja utakmice dogodila se u 80. minuti. Abdurahimi je opalio snažno iz voleja, a lopta je u ruku pogodila Hrgovića. Zagrebaši su okružili glavnog suca Frkovića tražeći najstrožu kaznu, no to se nije dogodilo. Situacija je bila sporna i trebat će je provjeriti na Oku sokolovom.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Bagarić je zapečatio pobjedu Splita. Iskoristio je rupu u obrani Zagreba i silovito opalio s 20 metara. Ni u ovoj situaciji Vidaković nije mogao puno napraviti.

Split je tako ostao na četiri boda minusa u odnosu na trećeplasirani Slaven, a Zagreb je ostao šesti nakon prvog poraza u pet utakmica. U sljedećem kolu Split dočekuje Inter, a Zagreb Dinamo.

• Obrisan korisnik29.04.2012. u 21:38
    Zagrebova nogometna realnost je između 4 i 6 mjesta. Bar ove sezone. Nema veze, kakva je bila sezona, sada smo u odličnoj poziciji. Još ove dvije tekme da se apsolviraju do kraja sezone, a za iduću pitanje je sa kime ćemo uopće igrati... Nit se zna tko će u 1.hnl igrati, tko će ispasti, jer osim... [više na forumu]
  • cameosis28.04.2012. u 22:37
    bit ce tijesno -- ali dvije pobjede splita i dva poraza belupa i sve ce biti u redu.