1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 29.04.2012, 17:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci)

Pobjeda Cibalije za paniku u Rijeci

Marko Domljanović • nedjelja, 29.04.2012.

Zaključeno je 28. kolo domaćeg nogometnog prvenstva nakon kojeg Rijeka više ne odlučuje o svojoj sudbini u prvoligaškom društvu. Cibalia je u prvom dijelu u potpunosti nadigrala svoje goste i s dva pogotka upisala zasluženu pobjedu kojom Vinkovčani ostaju u utrci za četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Tomislav Jurić
64'
8
Jakov Puljić
69'
25
Luka Muženjak
75'
Dragan Skočić

Cibalia je u posljednjem susretu 28. kola MAXtv Prve lige upisala novu pobjedu protiv Rijeke i tako zadržala nadu u četvrto mjesto. Utakmica je zapravo odlučena u prvom poluvremenu koje su domaćini odigrali odlično i s dva gola ispratili indisponirane goste na odmor. U drugom poluvremenu Rijeka se probudila, ali to jednostavno nije bilo dovoljno za nešto više od poraza.

Vinkovčani su se od samog početka nametnuli na terenu i prisilili Riječane na povlačenje na svoju polovicu. Početni pritisak domaćina kulminirao u je u 10. minuti kada je Vitaić poslao jednu loptu po desnoj strani za Radotića koji ubacuje u kazneni prostor, a na drugoj vratnici Švrljuga u pokušaju da izbaci loptu pogađa vratnicu vlastitog gola.

Dominacija domaćina nastavila se i nakon toga, a u 17. minuti je još jednom dobru loptu uputio Vitaić i to za Pavličića koji odlično puca, no ovaj put Lisjak spašava gostujuća vrata. Nova velika prilika za Vinkovčane stigla je u 25. minuti kada je Kresinger prevario riječkog vratara i pokušao uposliti Koledića, ali u posljednji trenutak stižu obrambeni igrači Rijeke i otklanjaju opasnost.

Međutim, dvije minute kasnije Rijeci nije bilo spasa - Koledić se nakon akcije Pavličića i Vitaića najbolje snašao u kaznenom prostoru i iz blizine svladao gostujućeg vratara. Već u 31. minuti domaćini su udvostručili svoje vodstvo golom Mazalovića koji koristi lošu procjenu Lisjaka nakon udarca iz kuta i glavom šalje loptu u gostujuću mrežu. Do kraja poluvremena više nije bilo pogodaka, a stanje na terenu ostalo je nepromijenjeno - potpuna nadmoć Cibalije koja je na predah sasvim zasluženo odnijela veliku prednost.

Početkom drugog dijela Rijeka je zaigrala nešto aktivnije i Palibrk i Salčinović upisuju prve ozbiljnije gostujuće pokušaje prema Matkovićevim vratima, a u 61. minuti Čulina je sjajno odapeo iz slobodnog udarca s više od 30 metara i gromovitim udarcem uzdrmao gredu.

Do kraja susreta ritam utakmice je pao, a domaćinima se nije previše žurilo da još koji put napadnu. U 73. minuti gosti su tražili najstrožu kaznu jer je, po njihovom mišljenju, Puljić nepravilno zaustavio Kreilacha, ali jedanaesterca nije bilo. U sudačkoj nadoknadi novu priliku je iz blizine imao Koledić koji s pet metara glavom šalje loptu pored gola.

Ipak, čak i uz taj promašaj, pobjedi Cibalije nema se što prigovoriti - domaćini su bili bolja momčad, posebice u prvom poluvremenu, i zasluženo upisuju tri boda. S druge strane, Rijeka se ovim porazom dovela u vrlo neugodnu situaciju jer o sudbini u prvoligaškom društvu više ne odlučuje sama. Inter, naime, ima bod prednosti i u posljednjem kolu "dočekuje" Varaždin pa bi pobjeda Zaprešićana kod Splita u idućem kolu Riječane poslala u niži rang. Naravno, pod uvjetom da ove sezone doista ispadne pet klubova.

• Obrisan korisnik30.04.2012. u 00:13
    steta samo sto cibalia nece u europu, a imali su sansu i preko lige i preko kupa :S
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 22:16
    Kad malo bolje razmislin, koji je motiv igrača koji trenutno igraju za Rijeku, oni su svi svjesni da ako ostanu u 1. HNL-u da neće dočekat sezonu 2012/2013 u klubu, i tako da vjerovatno razmišljaju: "Boli nas k... ako padnemo u rang niže klub nece imat razloga dovodit pojačanja i mi ostajemo u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 22:10
    Jaoj pa vidi ovo. Inter ako dobije Splita u gostima sigurno ide u doigravanje jer zadnje kolo 'igra' sa Varaždinom, naravno ukoliko Rijeka ne kiksa protiv recimo Slavena, koji lovi 2. mjesto. Kakav bi to udarac bio za Rijeku
  • Obrisan korisnik29.04.2012. u 22:03