1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 04.05.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Beatović (Zagreb), Pataki (Đakovo), Batinić (Osijek)

Lokosi dva puta stizali zaostatak i izborili bod protiv Lučkog

S Maksimira:Maj Gašparac • petak, 04.05.2012.

U prvoj utakmici 29. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva i Lučko su odigrali 2:2 na Maksimiru. Unatoč tome što su dva puta bili u vodstvu, gostujući nogometaši nisu uspjeli doći do tri boda.

Miroslav Šarić
46'
20
Hrvoje Kovačević
54'
9
Leopold Novak
68'
Željko Kopić

Iako su dva puta vodili, nogometaši Lučkog nisu uspjeli doći do pobjede na Maksimiru. Gostujući nogometaši su poveli preko Miroslava Pejića u 22. minuti, a domaćini su izjednačili već tri minute kasnije preko Marcela Brozovića. S rezultatom 1:1 momčadi su otišle na odmor, a Lučko se vratilo u vodstvo preko Nikole Raka u 56. minuti. Za konačnih 2:2 pogodio je Filip Škvorc pet minuta kasnije.

Sam početak utakmice nije ponudio mnogo uzbuđenja, a prvi su zaprijetili domaći nogometaši preko Tomislava Martinca. On je pokušao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali je koncentriran bio vratar Lučkog Željko Kovačić.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo zanimljivosti sve do 22. minute, kada su gosti poveli. Lučko je došlo u vodstvo nakon brze akcije koju je uspješno završio Pejić i poentirao za 1:0. Vratar Lokomotive Igor Lovrić dodirnuo je loptu, ali nije uspio spriječiti njen ulazak u mrežu.

Na odgovor domaće ekipe nije se trebalo dugo čekati. Par minuta kasnije Lokosi su izigrali obranu Lučkog, a za 1:1 je pogodio Brozović s 12 metara. Domaći nogometaši zatim su preuzeli inicijativu na terenu i nastojali doći do drugog gola, ali je obrana Lučkog odolijevala njihovim pokušajima. Do kraja poluvremena momčad Lučkog je zaprijetila dalekometnim udarcem Olivera Petraka, a iz daljine je pokušao i kapetan Lokosa Tomislav Martinac, ali se rezultat više nije mijenjao.

Gostujuća ekipa uspjela se vratiti u vodstvo u 56. minuti. Strijelac je bio Rak, kojemu nije bilo teško pogoditi s par metara. No, kao i u prvom dijelu, Lokosi su se brzo vratili. Rezultat je izjednačio Škvorc preciznim udarcem s desetak metara.

Par minuta kasnije počeo je snažan pljusak koji je pogoršao uvijete za igru, a do kraja utakmice još je jednu izglednu priliku imao Andrej Kramarić, ali njegov udarac sa sedam metara brani Kovačić.

• xavice05.05.2012. u 13:15
    ma koja veća kvaliteta..pa od kraja devedesetih liga je katastrofa..a i sada koliko vidim tri kandidata iz lige 12 su u borbi za ispadanje,a recimo split ili karlovac prije sezonu-dvije su produkt lige 16. da se razumijemo ne kažem ja da je ona bolja od lige 12, samo kažem da je u tome najmanji... [više na forumu]
    xavice
    xavice
  • vjeko170105.05.2012. u 10:15
    A gledaj, u ligi 16 klubova je dosta razvodnjenija kvaliteta nego u ligi 12...juniori su primorani ranije ulaziti u seniorski nogomet ke nije uvijek dobro...pa sjetimo se naše lige prije lige 12, neznam za vas ali ja se sjećam da je bila puno veća kvaliteta nogometa, veća posjećenost, pa... [više na forumu]
    vjeko1701
  • xavice04.05.2012. u 23:24
    ljudi moji nije problem glavni da li je liga 16,12 ili 10, to je samo vrh sante leda. nije ništa atraktivnija utakmica varteks zadar (liga 12) ili lokomotiva karlovac (liga 16)..smrdi riba od glave, od vrhuške, markovića mamića i kompanije..a kad se na to pridoda loša selekcija igrača i (ne)rad u... [više na forumu]