1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 05.05.2012, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Tomislav Petrović (Valpovo), Hrvoje Barišić (Osijek)

Borna Rupnik • subota, 05.05.2012.

U pretposljednjem kolu hrvatskog prvenstva Dinamo je upisao još jednu uvjerljivu pobjedu. Pjesnici iz Kranjčevićeve ovoga puta nisu imali pravi odgovor, čak ni s 11 metara, na dobru igru momčadi Ante Čačića, koja je pobijedila s glatkih 3:0...

Vlado Zadro
59'
9
Nikola Frljužec
67'
7
Josip Jurendić
67'
Dražen Besek
11
(do 82')
16
(do 76')

Ante Čačić

Nogometaši Dinama pružili su još jednu vrlo dobru proljetnu partiju. Nakon dva znatno neizvjesnija ogleda sa sugrađanima u dresu Zagreba u polufinalu Kupa (1:1 i 2:1), u 29. kolu MAXtv Prve lige hrvatski je prvak u Kranjčevićevoj bio osjetno bolja momčad i slavio sa zasluženih 3:0.

Od samog je početka momčad Ante Čačića najavila vrataru Pjesnika Igoru Vidakoviću da ga čeka puno posla, a prije prvog pogotka prijetili su mu prije svega Alispahić i izrazito raspoloženi Badelj. No, mreža domaćina zatresla se tek s bijele točke.

Raspucani slavljenik

Fatos Beqiraj ove je subote proslavio svoj 24. rođendan. "Počastio" se s dva nova pogotka, kojima je povećao svoju prednost na listi najboljih strijelaca hrvatskog prvenstva. Svoj je učinak zaokružio na 15 pogodaka, a njegov prvi pratitelj, Hajdukov Ante Vukušić ostao je na 12.

Nakon što je Maleš u 18. minuti izgubio loptu, Oršulić je u šesnaestercu srušio Beqiraja, a crnogorski reprezentativac sam realizirao prigodu s 11 metara za vodstvo.

No, Dinamo je nastavio istim ritmom.

Svoje su udarce oprobali i Ibanez - koji je igrao na lijevoj strani zajedno s Pivarićem - pa i Tomečak, ali Vidaković, dobar blok Zagreba i nepreciznost nisu dopustili promjenu rezultata prije odlaska na odmor. Jedinu pravu šansu Besekovih igrača u prvih 45 minuta zaustavio je odličnom obranom Kelava, na udarac Trebotića u 30. minuti.

Neizbježno se dogodilo na početku drugog poluvremena, kada je Badelj proigrao Ibaneza, a Argentinac poslužio Beqiraja za drugi pogodak na utakmici. Pokušali su potom i Badelj i Vida glavom, ali u zadnjih dvadesetak minuta utakmice Zagreb se probudio.

Prilika za povratak neizvjesnosti pružila se Štroku s bijele točke, nakon prekršaja na Jurendiću, ali Kelava je zaustavio njegov pokušaj u 72. minuti.

Nakon toga je i Pavlović pogodio vratnicu, no posljednja je riječ opet pripala Dinamu.

Frljužec u 90. minuti nije bio precizan pred Kelavom, a uslijedio je brzi protunapad u kojemu je najslađi dio poslao pripao Calellu, koji je tako postavio konačnih, za Dinamo vrlo ugodnih 3:0, čime su Modri ispisali dobru pozivnicu za preostala dva ovosezonska susreta na Maksimiru.

• Obrisan korisnik06.05.2012. u 15:59
    Žalosno je da i u situaciji kad je Dinamo prvi, sa 20 bodova prednosti nad drugoplasiranim, mora imati pomoć sudaca. Slika sama govori o kakvom je "penalu" rječ. I onda se uprava Dinama čudi kaj nema ljudi na stadionu, kaj ih boysi vrjeđaju... Svaka čast dečkima u Zagrebovim dresovima i... [više na forumu]