MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.05.2012, 19:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 700
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće), Goran Loparac (Sladojevci)

Vedran Babić • subota, 12.05.2012.

U posljednjoj prvoligaškoj utakmici na stadionu Branko Čavlović-Čavlek ove sezone Karlovac je, unatoč vodstvu poslije prvih 45 minuta, izgubio od Rijeke i tako ostao na pretposljednjoj poziciji ljestvice...

Ante Anić
45'
15
Karlo Šimek
60'
27
Nenad Dedić
62'
Sanjin Lucijanić
6
(do 72')
51
(do 90')

Elvis Scoria

Nogometaši Karlovca željeli su se pobjedom, časno oprostiti od prvoligaškog društva, no nisu uspjeli. Poslije prvog poluvremena vodili su 1:0, no gosti su u drugom dijelu preokrenuli rezultat u svoju korist.

Stvari su za domaćina počele kretati nizbrdo u 51. minuti kada je Antonio Rukavina ekspresno zaradio dva žuta kartona i isključenje. Prvu javnu opomenu dobio je zbog igranja rukom, a drugu zbog prigovora.

Riječani su u otvaranju utakmice bili opasni preko Čuline, a Karlovčani preko Bektašija. U 30. minuti Kalinić je obranio udarac Salčinovića izdaleka, a pet minuta kasnije Karlovac je poveo. Lopta se poslije kornera domaćih odbila do Sopčića, koji je poslao loptu pod gredu i ona se na tlo odbila iza gol linije.

Teški uvjeti na travnjaku uzrokovani jakom kišom prilično su onemogućili igrače i jedne i druge momčadi u stvaranju prilika. No, to je nešto na što se Riječani na koncu neće žaliti.

Nakon isključenja Rukavine početkom drugog dijela, gosti su izjednačili. Igrala se 56. minuta kada je Čaval ubacio, a Močinić glavom sproveo loptu u mrežu. Nedugo zatim Rijeka je imala dvije dobre prilike za potpuni preokret, no Kalinić je obranio udarce Bošnjaka i Čuline.

Rijeka je do kraja utakmice dominirala i u 81. minuti napokon je stigla do željenog pogotka. Bošnjak je bio srušen u kaznenom prostoru domaćih, a najstrožu kaznu uspješno je realizirao Kreilach.

• Obrisan korisnik13.05.2012. u 13:29
    vidit cemo se druge sezone provokatoru mućki kad rijeka bude drmala sve pred sobom
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 12:41
    koliko je meni poznato riječani su se pojavili na kantridi taj dan ali od karlovčana ni traga nije bilo.. da nisu možda karlovcu trebali 3 boda dati??
  • Obrisan korisnik13.05.2012. u 09:20
    Koja cirkus liga... Baš bi volio da je Dugopolje ušlo u prvu ligu jer Rijeka zaslužuje ispast iz lige , nije bodovno poravnata sa Zaprešićem jer je za razliku od njega prvi susret sa Karlovcem dobila 3-0 za zelenim stolom..Ali stiti se kapital i interesi...
  • Hektor33313.05.2012. u 09:08