MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.05.2012, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200
Suci: Ivan Sušac (Novi Mikanovci), Petrović (Valpovo), Pataki (Đakovo)
Lučko
Lučko
0:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Bez golova u Kranjčevićevoj na utakmici novih drugoligaša

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin • subota, 12.05.2012.

Lučko i Šibenik odigrali su utakmicu bez golova na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u posljednjem kolu MAXtv Prve lige. Time su se oprostili od prvoligaškog nogometa i pripremili za dvoboje sljedeće sezone među klubovima nižeg ranga. Loše vrijeme u Zagrebu utjecalo je i na igru ove dvije momčadi, a više žaliti za pobjedom može Šibenik jer je imao nekoliko stopostotnih šansi.

Miroslav Šarić
51'
20
Hrvoje Kovačević
60'
10
Marko Lončar
81'
Miro Slavica
58'
13
Boris Pešić
85'
8
Stevica Dujaković
89'
Goran Tomić

Nogometaši Lučkog i Šibenika odigrali su posljednju utakmicu kao prvoligaši ove sezone. Trener domaćih Željko Kopić htio je pobjedom završiti svoj mandat kao trener kluba, dok se Goran Tomić sa šibenske strane pripremao za drugoligaške okršaje ovih dviju momčadi. Lučko nije imalo ozlijeđenih niti suspendiranih, te je Kopić mogao izvesti na teren najjaču postavu.

Gostujući sastav u Zagreb je došao bez ozlijeđenog Marka Bašića, a niti Toni Španja se nije uspio oporaviti na vrijeme. Ipak, u početnu postavu Šibenika vratili su se Daniel Georgievski i Zvonimir Blaić nakon povreda, a na klupi gostujuće momčadi bila su samo četiri igrača.

U prvom poluvremenu gledatelji u Kranjčevićevoj nisu mogli uživati u nogometnoj predstavi ovih dviju ekipa. Lučko je imalo veći posjed lopte i uspostavilo je kontrolu na terenu, no teško su se Kopićevi igrači probijali kroz šibensku obranu.

Aktivan je u domaćem sastavu bio Nikola Rak koji je nekoliko puta prošao po desnoj strani, no prva prava prilika na utakmici pripala je nogometašima Šibenika. Georgievski je izašao sam na Željka Kovačića koji je odlično reagirao i spasio svoju mrežu istrčavanjem i izbijanjem lopte.

Šibenik se koncentrirao na obranu i prijetio iz kontranapada, dok je Lučko bilo nešto angažiranije. U nekoliko navrata Lučani su dolazili do dobrih pozicija za ugrožavanje Hrvoja Slavice, ali nedostajao je završni udarac te se na odmor uoči drugog poluvremena otišlo s rezultatom 0:0.

Domaći su nastavili sa sličnom igrom i u nastavku susreta, no Šibenik se ohrabrio i krenuo agresivnije prema suparničkim vratima. Dobru je priliku u 60. minuti imao Andrej Vuk koji se sjurio prema Kovačiću nakon kontranapada, ali njegov udarac zaustavlja čuvar mreže Lučana.

Nakon toga zagrebački nogometaši su uzvratili preko Hrvoja Kovačevića koji je snažno tukao s lijeve strane iskosa, ali na mjestu je bio Slavica. Šibenčani su imali dobre prilike kada su izlazili pred Kovačića, no Vuk je u više navrata upropaštavao akcije. Pred kraj je bilo još dobrih šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.