MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.05.2012, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.200
Suci: Lukša Klaić (Gruda), Goran Perica (Šibenik), Robertino Dujela (Zadar)

Marko Domljanović • subota, 12.05.2012.

Posljednje kolo na vinkovački stadion donijelo je nogometaše Zagreba koji su s dva gola osigurali puni plijen i onemogućili Cibaliji ljepši rastanak sa svojim navijačima.

Jakov Puljić
61'

Drago Ćorić
77'

Luka Muženjak
83'

Hrvoje Cindrić
59'
14
Dino Bevab
68'

Krešimir Trepšić
80'
Dražen Besek

U posljednjoj utakmici ove sezone nogometaši Cibalije imali su prigodu na lijep se način oprostiti od svojih navijača, ali su rastanak na kraju ipak pokvarili gosti iz Zagreba. Iako su domaćini većim dijelom utakmice bili bolji protivnik, gosti su zahvaljujući dobrom otvaranju i oslanjanju na kontranapade došli do zaslužena tri boda.

Utakmicu su, dakle, bolje otvorili gosti koji su u prvu prigodu došli već u 2. minuti kada je Mladen Pelaić izašao pred domaćeg vratara, ali Matković padom u noge spašava svoja vrata. Zagreb je bio bolji i nakon toga, a Besekovi igrači premoć su okrunili u desetoj minuti fantastičnim udarcem Jurendića koji je s nekih 25 metara sjajno pogodio za 0:1.

Primljeni pogodak trgnuo je nogometaše Cibalije koji su do izjednačenja mogli već u idućem napadu kada je Prgomet pobjegao gostujućoj obrani, ali vratar Vidaković iz tog dvoboja izlazi kao pobjednik. Dominacija domaćina bez većih se uzbuđenja nastavila se i nakon te prilike, a Zagreb se odlučio osloniti na kontranapade. Jedan takav zamalo se isplatio u 25. minuti kada su četiri gostujuća igrača krenula prema Cibalijinim vratima, no sve je na kraju zaustavio Matković uz pomoć trojice suigrača.

Malo kasnije Cibalia je još jednom zaprijetila udarcem Matoša koji nije bio dovoljno precizan, a posljednja velika prilika domaćina u prvom dijelu stigla je u 42. minuti kada Pavličić glavom iz blizine ne uspijeva poravnati rezultat.

Terenska nadmoć domaćih nogometaša nastavila se i u drugom dijelu, a većih prigoda nije bilo sve do 63. minute kada je Šimunac još jednom pokušao glavom, ali njegov pokušaj s pet metara nije bio dovoljno dobar. Kazna za jalovu premoć i promašene prilike stigla je u 78. minuti kada je u novom protuudaru gostiju loptu uzeo Frljužec i nakon prolaska kroz vinkovačku obranu mirno poslao loptu u mrežu za, ispostavilo se, konačnih 0:2.

Šest minuta prije kraja Vinkovčani su imali još jednu priliku za pogodak, no Čuljak ovaj put pogađa vratnicu i tako propušta posljednju priliku na utakmici. Zagreb je pametnom igrom zasluženo došao do slavlja i bodovno se poravnao s današnjim domaćinima na ljestvici, a u Cibaliji, unatoč posljednjim porazima, mogu biti zadovoljni odrađenom sezonom.

• Obrisan korisnik13.05.2012. u 14:03
    Potpuno zaslužena pobjeda Zagreba. Puno bolje je igrao, a Cibalia, iznenađujuče slaba, izgledalo je kao da neće zabiti gol da se igralo još par poluvremena.