Luksemburžani šokirali Red Bull, Partizan uvjerljiv na Malti

Borna Rupnik • utorak, 17.07.2012.

U utorak su odigrane prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka. Najuvjerljiviji su bili finski HJK, beogradski Partizan i azerbajdžanski Neftči...

Dva prošlosezonska protivnika Dinama na putu prema Ligi prvaka, Neftči i HJK, napravili su velike korake prema plasmanu u treće pretkolo Lige prvaka.

90 minuta Renata Kelića

Mladi hrvatski stoper Renato Kelić odigrao je cijelu utakmicu za svoj Slovan iz Libereca u pobjedi nad predstavnikom Kazahstana, Šahterom.

Finci su s čak 7:0 pobijedili islandski KR iz Reykjavika, a hat-trick je postigao Makela. Ostali su strijelci bili Väyrynen s 11 metara, dva puta Pohjanpalo te Schuller. Momčad iz Bakua svladala je gruzijski Zestafoni 3:0 zahvaljujući Imamverdijevu, Woobayu i Canalesu.

Na gostovanju Valletti sve je dileme oko prolaske riješio i beogradski Partizan. U prvom su poluvremenu precizni bili Tomić, Ivanov i Sćepović, na 3:1 smanjio je Mifsud u 66. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Ostojić.

Minimalne su pobjede na svojim terenima ostvarili Dudelange protiv Red Bulla iz Salzburga - iznenađenje je kreirao Joachim, a Austrijanci su završili s desetoricom zbog isključenja Soriana - zatim Slovan Liberec pogotkom Hadaščoka, Skenderbeu pogotkom Plakua i slovačka Žilina protiv izraelskog prvaka Shmone, pogotkom Piaceka.

Rezultatom 1:0 slavio je i moldavski Šerif na gostovanju u Erevanu, a strijelac je bio Georgiev. Basel je s dva pogotka Freija u drugom poluvremenu pobijedio Floru u Tallinnu 2:0.

Dvije su utakmice završile bez pogodaka, one irskog Shamrocka i litavskog Ekranasa te velškog TNS-a i švedskog Helsingborga.

• Obrisan korisnik18.07.2012. u 09:31
    pa pobijedili ste Maltezane i sad ste favoriti protiv Uniteda prema meni...samo eto u sljedecem kolu mozete naletiti na institucije protiv Samroka(s kojim bas i nemate lijepa iskustva) :)
  • Obrisan korisnik18.07.2012. u 08:35
    uspio je legenda Mifsud i partizanu uvalit gol.
    Da, čudo. A mene su još iznenadili Nefči i Skenderbeu. Derbi dana je bio meč Žilina-Hapoel, gdje je unatoč pobjedi Slovaka i dalje sve ostalo otvoreno.
  • zrinkec18.07.2012. u 07:22
    Dudelange vrhunski jako mi je drago biti će teško zadržati prednost u gostima, ali jedan gol čuda može učiniti.
    zrinkec
  • Obrisan korisnik18.07.2012. u 00:51
    Ja sam mislio da je se Borna zeznuo u vezi Dudelangea, kad ono stvarno na uefinim portalima pise da su dobili Red Bull s 1:0 prosto nevjerovatno