Željezničar od raja do ponora, BATE u nadoknadi svladao Vardar

Josip Tolić • srijeda, 18.07.2012.

U ostalim utakmicama drugog pretkola nogometne Lige prvaka u srijedu navečer nastupila su četiri prvaka iz bivše države i nisu se baš proslavili. Pobjedu je jedinu upisao Maribor protiv Željezničara zabivši četiri pogotka u drugom dijelu, Vardar je u utakmici punoj preokreta izgubio 3:2 u Borisovu od sudionika faze po skupinama prošle sezone, dok je Budućnost na domaćem terenu s dva pogotka pala od poljskog prvaka Śląska.

Osim u Razgradu, u srijedu navečer odigralo se još pet utakmica drugog pretkola Lige prvaka. Najzanimljivije bilo je u Borisovu, gdje je lanjski sudionik faze po skupinama BATE ugostio makedonskog prvaka Vardara. Gosti su držali mrežu netaknutom sve do 41. minute, kada je poentirao Mazalewski.

Činilo se kako će skopski sastav na uzvrat otići s velikom prednošću nakon blitzkriega početkom drugog poluvremena, kada su mrežu pronalazili Kostovski i Stjepanović. Međutim, dekoncentracija u sudačkoj nadoknadi koštala ih je poraza. Vitali Rodionov s dvije je odlične reakcije u 92. i 94. minuti donio preokret i pobjedu BATE-u.

Pet pogodaka viđeno je i u mariboskom Ljudskom vrtu, gdje je slovenski prvak ugostio najbolju momčad bosanskohercegovačke Premijer lige, Željezničar. Stvari su izgledale odlično za momčad s Grbavice kada je Edin Adilović pogodio za vodstvo gostiju.

Ipak, ljubičasti su u nastavku zaigrali nadahnuto i uz dva pogotka Roberta Berića, jedan hrvatskog veznjaka Dejana Mezge s bijele točke i kapetana Marcosa Tavaresa u sudačkoj nadoknadi osigurala veliku prednost pred uzvrat u Sarajevu. Na drugoj strani Marijan Antolović i Josip Kvesić odradili su svih 90 minuta.

Za podgoričku Budućnost kobna je bila ekipa Śląska iz Wroclawa. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu slovenca Roka Elsnera i Poljaka Sebastiana Mile zadao je težak zadatak crnogorskom prvaku da osigura nastavak europske sezone.

Sigurne domaće pobjede upisali su ciparski prvak AEL Limassol protiv sjevernoirskog Linfielda te norveške Molde protiv latvijskog Ventspilsa. Dvostruki strijelac za momčad Ole Gunnara Solskjaera bio je Davy Claude Angan.

• Obrisan korisnik19.07.2012. u 12:15
    Zanimljivo mi je da famozni APOEL koji je briljirao u Ligi prvaka prošle godine uopće nije prvak, već je AEL Limassol. Rekli bi novinari: platili su danak dugotrajnom igranju u Europi...
  • Obrisan korisnik19.07.2012. u 09:24
    Bio je to derbi u Mariboru. Očekivao sam prolaz domaćina, ali ne tako uvjerljivu pobjedu. Ipak je Maribor jači, pa lani su izbacili Rangerse, a prije pobjeđivali Palermo. BATE je klub čije ispadanje može donijeti status nositelja Dinamu, ali mislim da će ipak proći.
  • Obrisan korisnik19.07.2012. u 01:20