1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 20.07.2012, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1200
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb) Krunoslav Ambrinac (Zagreb) Andrija Olujić (Zagreb)

Damir Žbulj • petak, 20.07.2012.

Na otvaranju nove sezone MAXtv Prve lige Lokomotiva je gostovala na drugom kraju grada kod Zagreba u Kranjčevićevoj ulici. Lokosi su stigli do sigurne pobjede, a golovima Bručića i Borasa osigurali su prva tri prvenstvena boda.

Sven Dedić
46'
30
Vlado Zadro
61'
16
Besart Abdurahimi
75'
Dražen Besek
20
(do 86')
27
(do 59')
Tomislav Ivković

Pauza i odmor od hrvatskih prvoligaških travnjaka završili su i vrijeme je da se vratimo domaćim nogometnim zbivanjima. Čast da otvore sezonu 2012./13. MAXtv Prve lige pripala je Zagrebu i Lokomotivi, koji su se sastali u Kranjčevićevoj ulici kako bi razigrali za prve prvenstvene bodove.

Trener domaćih Dražen Besek nije previše odstupio od najavljenog sastava, ispred vratara Vidakovića, bili su Jurendić, Pavlović, Oršulić i Štiglec, zanimljivo kako je susret na poziciji zadnjeg veznog započeo Pelaić, dok su ispred Štroka i Šovšića zaigrali Frljužec Medić i Mitrović.

Trener gostiju Tomislav Ivković nije previše skrivao sastav niti prije početka ovog dvoboja, zaigrali su vratar Picak te Boras, Barbarić, Mesarić, Musa. Zaigrao je za Lokomotivu i Maleš koji je prošle sezone boravio upravo u Kranjčevićevoj ulici, a društvo su mu pravili Antolić, Brozović te Zakarić, Kramarić te Bručić.

Iako je Zagreb pokušao preuzeti kontrolu utakmice od samog početka, prvu opasnu situaciju pred vratima stvorili su igrači Lokomotive, točnije, Kramarić je imao fantastičnu priliku, no, lopta je završila samo u korneru.

Domaćin je kroz uvodnih 20-ak minuta imao laganu terensku inicijativu, ali niti su bili konkretni pred protivničkim vratima, a samim time niti malo opasni. Šovšić je neprecizan bio u 16. minuti, što bi jedino bilo vrijedno spomena.

Lokosi su naprotiv i ono malo vremena što su provodili pred vratima Vidakovića, stvarali neprilike protivničkoj obrani, što im se isplatilo u 26. minuti utakmice. još jednu prigodu Kramarića zaustavio je dobri Zagrebov vratar, ali pokraj uspavane obrane najbolje se snalazi Karlo Bručić, koji loptu šalje u mrežu Pjesnika.

Slika 1 od 1.

U samoj završnici prvog dijela ipak je Zagreb pojačao pritisak, opasno je bilo pred vratima Lokmotive na ulazu u sudačku nadoknadu, no, vratar Picak uspješno je otklonio sve nedaće u svom kaznenom prostoru.

U nastavku, Besek pokušava promjenom Frljužeca i stavljanjem Dedića u sastav okrenuti stanje na travnjaku, no, Obrana Lokomotive položila je test u ovoj utakmici. Uspješno su zaustavljali sve napade Zagrebovih nogometaša te su i dalje na drugom kraju travnjaka prijetili preko svojih najisturenijih igrača. Kramarić se istaknuo novim promašajem, ali je nakon sat vremena igre drugi gol u Vidakovićevu mrežu pospremio Ivan Boras, za ugodno i sigurno vodstvo gostiju.

Do kraja dvoboja, niti uz izmjene i ulazak u igru Abdurahimija, nije se puno toga promijenilo na travnjaku. Još je u samoj završnici Boras mogao potvrditi pobjedu svojim drugim, a trećim pogotkom Lokomotive.

No, nije bilo potrebno. Slavlje je već ionako bilo osigurano, a Lokosi su pokazali kako će i ove sezone biti izuzetno neugodan suparnik.

U drugom kolu MAXtv Prve lige Zagreb ide u goste Osijeku, za poravak dojma i prve bodove, dok će sastav Tomislava Ivkovića igrati u petak u Zaprešiću kod Intera.

• Obrisan korisnik22.07.2012. u 19:49
    Zagreb ako ostane u ligi ove sezone, bit će dobro. Ovo u petak kaj smo gledali je nažalost jako loš nogomet od strane igrača Zagreba. Svaka čast Lokomotivi na odličnoj igri.
  • Obrisan korisnik21.07.2012. u 15:32
    I ja sam razočaran da Medić igra prvu HNL....
  • Obrisan korisnik21.07.2012. u 13:56
    Uf, ne opet... Utješna spoznaja je to da je ovo bila prva utakmica, a neutješna spoznaja je da tek sad slijede zaje*ani protivnici... Sve u svemu, ne znam kaj da mislim... Da sam razočaran - jesam...
  • ronny198721.07.2012. u 12:13
    e moj zagrebe, izgleda još jedna sezona muke...