MAXtv Prva liga, 1. kolo, 22.07.2012, 21:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 6.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Miro Grgić (Osijek), Robi Kezele (Rijeka), Danijel Trampus (Osijek)
0:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Puljani propustili kazniti Hajdukove pogreške

Branimir Korać • nedjelja, 22.07.2012.

U posljednjem susretu prvog kola Prve HNL, Istra je ugostila Hajduk i u borbenoj utakmici nije bila daleko od pogotka i pobjede. Po vrlo vjetrovitom vremenu viđena je obostrano požrtvovna i zanimljiva utakmica koja je završila bez pogodaka...

I Istra i Hajduk su u utakmicu ušli tražeći sva tri boda. Od samog početka utakmice tako su se i postavili, nisu previše kalkulirali niti gledali samo na branjenje svojeg gola.

Mišo Krstičević je odlučio dati priliku debitantu Antonu Maglici, a upravo je Maglica dobro kombinirao s Andrijaševićem u 11. minuti kada su Splićani prvi puta opasno zaprijetili. Bivši igrač Osijeka je proigrao mladog veznjaka Hajduka, ovaj izašao pred Prskala, međutim vratar Puljana je bio oprezan i nogom odbio loptu.

Nastavilo se igrati dosta borbeno, većinom na sredini terena, a u takvoj borbenosti bilo je dosta izgubljenih lopti na obje strane što u prvom dijelu nije najbolje iskorišteno.

Obrane nisu bile baš na najvišoj razini, Puljani su dozvolili Andrijaševiću ulazak u još jednu vrlo izglednu priliku u 29. minuti kada je ostao posve sam, ali pokušaj loba je otišao preko vratiju.

S druge strane Vršajević je slabom reakcijom omogućio Miliću da se nađe u dobroj situaciji, ali niti on se nije najbolje snašao.

Fair play

U 48. minuti Prgomet je ušao u priliku i zapucao prema gostujućem golu, vratar Blažević je izbio u korner, međutim suci nisu vidjeli da je on izbio loptu. Vrlo brzo hrvatski reprezentativac je reagirao prema glavnom sucu Bebeku koji je promijenio prvotnu odluku i dodijelio korner Puljanima.

Dosta prilika je dolazilo zbog ispadanja bočnih braniča, Puljani su u nekoliko navrata dozvolili Hajduku stvaranje opasnih situacija preko desnog krila, a ta ista strana, samo u obrambenoj fazi bila je problem kod Splićana gdje je Vršajević napravio nekoliko pogrešaka koje nisu kažnjene.

Treba istaknuti i kako je Igor Pamić nezadovoljan igrom svoje vezne linije već u 32. minuti povukao iz igre Slavka Blagojevića i uveo iskusnog Sinišu Linića što je donekle donijelo ravnotežu na terenu i Splićani do kraja poluvremena nisu imali toliko prostora u građenju napada.

U drugo poluvrijeme bolje je krenula Istra koja je u prve tri minute drugog dijela stvorila dvije dobre prilike. Prvo je Blažević spašavao nakon pokušaja Prgometa, a zatim je jedna lopta projurila kroz peterac Splićana, ali nitko je nije ugurao u mrežu.

Ubrzo je zaprijetio iz dobre situacije i Linić i Hajduk je teško živio u tom početnom razdoblju. Vrlo brzo je Krstičević povukao i drugu izmjenu te se na travnjaku našla ona momčad koja nadigrala Skonto, igru su napustili nevidljivi Luštica i Maglica za kojeg je i najavljeno kako je spreman za 60-ak minuta.

U jeku Istrinih napada, dok se činilo kako su Puljani puno bliži pogotku, Hajduk je došao do velike prilike koja je odmah upropaštena. Sušić je početnički pogriješio na jednoj visokoj lopti, ona je došla do Vukušića koji reagira jako loše i umjesto da krene prema golu ili puca mnogo bolje, on je pokušao lobovati Prskala, ali učinio je to jako traljavo i lopta nije bila niti blizu mreže.

Hajduk je ubrzo nakon toga uspio malo primiriti Puljane i smanjiti taj pritisak prema svojim vratima, međutim bilo je jako puno pogrešaka, posebno u posljednjoj liniji i defenzivnom dijelu vezne linije te su Puljani i bez nekog velikog pritiska dolazili do gola Blaževića.

Najviše problema Hajduku stvarali su Križman i Linić koji su igrali jako dobro i obrana Splićana je vrlo teško pronalazila rješenja za njih dvojicu. Njih dvojica su kreirali i jednu od boljih prilika Istre u drugom dijelu, Linić je ubacio nakon prekida, a nakon još jedne u nizu pogrešaka Hajdukove obrane, Križman je ostao zaboravljen i s 11-12 metara glavom pucao pokraj gola.

U završnici susreta Hajduk je uspio prebaciti igru na Istrinu polovicu, pokušavao je stvoriti opasniju situaciju pred vratima Prskala, međutim ništa konkretno se nije dogodilo. Obje momčadi su bile oprezne i pokušale su smanjiti pogreške na najmanju mjeru, a uostalom, remi je i jednima i drugima u konačnici kada se sve podvuče bio prihvatljiv.

Posljednja prilika na susretu pripala je domaćinima i to u posljednjim sekundama kada je opasni Križman pucao prema golu, loptu je na drugoj vratnici pokušao u praznu mrežu ugurati Prgomet, ali nije bio precizan.

Dobra utakmica, puna borbenosti, jedino što su nedostajali pogoci. U konačnici, Puljani su bili nešto bliže pobjedi, ali niti remi nije nepravedan ishod. Hajduk je bio bolji u prvih 45 minuta, međutim drugo poluvrijeme je pripalo domaćinu.