MAXtv Prva liga, 2. kolo, 27.07.2012, 20:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.500
Suci: glavni: Bruno Marić (Daruvar); pomoćni: Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Loparac (Sladojevci)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Zadar
Zadar

Rijeci "samo" bod protiv Zadra, očekivanja bila veća

S Kantride:Ivan Dorian Molnar • petak, 27.07.2012.

Rijeka je na Kantridi novu sezonu otvorila remijem protiv Zadra u utakmici u kojoj nije bilo pogodaka, a po igri tri boda mogla su otići i na jednu i na drugu stranu. Zadovoljniji su s terena ipak otišli gosti, koji su čvrstom igrom zaustavili nalete Riječana, a kroz opasne kontra napade bili su blizu pogotku i šokiranju domaće publike, koja je ipak očekivala bolju igru svojih ljubimaca.

Antonijo Ježina
48'
21
Ivan Jolić
64'
8
Jakov Surać
68'
Dalibor Zebić

Sezona je najavljivana kao veliki boom Rijeke uz nova pojačanja, ali Zadrani su odmah pokazali kako neće biti lak plijen. Dalibor Zebić izveo je mladu momčad koja u prosjeku nije bila starija od 21 godine, najiskusniji u gostujućim redovima bio je 28-godišnji vratar, Tomo Gluić.

Krenula je Rijeka vrlo poletno u susret tražeći prijeko potrebna tri boda nakon poraza u Splitu, a prvi pljesak izmamio je Antonini Čulina u drugoj minuti. Mladi je napadač probio lijevi bok i ubacio loptu u kazneni prostor, a s pet metara je nespretno skrenuo Vasilj te je lopta uz krajnje napore Gluića otišla u korner.

Pokazali su i Zadrani da imaju adute u svojim redovima, Ivan Ćurjurić bio je najopasniji u gostujućim redovima. U sedmoj je minuti dugo oklijevao na vrhu kaznenog prostora, a onda uputio udarac lijevom nogom, koji je pogodio vratnicu nepomičnog Roberta Lisjaka.

Pokušavali su kombinacijama u sredini Brezovec i Mutombo poslati loptu za isturenog Benka, no čvrsti su bili Zadrani. Najbolju priliku Rijeka je imala u 15. minuti, kada je Kreilach pucao glavom nakon kornera, Gluić jedva izvadio loptu s crte, a Mato Neretljak nije uspio pospremiti odbijenu loptu u mrežu.

U 24. minuti u Mutombo je proigrao Čulinu, kojeg u kaznenom prostoru naizgled ruši zadarska obrana, ali sudac pokazuje da se igra dalje. Prije kraja prvog dijela, sjajna prilika za Rijeku, Benko je izbio sam ispred Gluića, ali upleo se Gabrić, zasmetao svom suigraču i lopta je na sveopće razočaranje domaće publike otišla u gol aut te se rezultatom 0:0 otišlo na odmor.

Tek što se krenulo s centra u drugi dio, umalo šok za gledatelje na Kantridi. Naizgled bezopasan napad Zadrana krenuo je preko Ćurjurića, veznjak je poslao loptu za Begonju, koji odmjerenim udarcem šalje loptu tik uz vratnicu Lisjakovog gola. Zaprijetila je i Rijeka preko Benka, atraktivno je domaći napadač pokušao zahvatiti loptu, ali bio je neprecizan.

U 55. minuti najbolju priliku imali su Zebićevi nogometaši. Povukli su brzu kontru, sada je Begonja ubacio za natrčalog Ćurjurića, koji s 10 metara iz prve zamalo promašuje riječka vrata. Elvis Scoria posegnuo je za zamjenama, uveo je Vranješa i Miloša, koji nisu donijeli puno promjene.

Zadrani su nastavili s čvrstom igrom u sredini, zatvorili se i do kraja sačuvali svoju mrežu netaknutom. Završilo je 0:0, za bodovima će žaliti Riječani, a u sljedećem susretu nogometaši s Kantride gostovat će u Kranjčevićevoj kod Zagreba, dok Zadar dočekuje Hajduk.

• Obrisan korisnik28.07.2012. u 16:13
    koji si ti tenkre ako mislis da je to tako velika prednost da se zbog toga osvajaju naslovi.jednostano priznaj da si iskomplaksirano dijete ili jednostavno glup.razmisli malo o tom sto si napisao pa se vrati.I nace sam da znas branitelj naslova ima pravo birati neke stvari,tako je u 90 % liga u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.07.2012. u 14:07
  • Obrisan korisnik28.07.2012. u 14:02
    1. Kao prvo, nemaš pojma kako se izvlače brojevi za ždrijeb za novo prvenstvo, a komentiraš. Prvak prema propozicijama uvijek može birati broj 1 koji donosi prve dvije tekme doma, što Dinamo, a i svi drugi prvaci u bilo kojoj ligi u Hrvatskoj u pravilu koriste.  2. Suđenje... [više na forumu]