MAXtv Prva liga, 2. kolo, 29.07.2012, 21:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 12.000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Perica (Šibenik), Pepur (Split)
Hajduk
Hajduk
Franko Andrijašević 15'
1:0(1:0) Split
Split

Hajduk je gazda Splita, trkom i agresijom Bili slomili Crvene

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 29.07.2012.

Hajduk je gazda Splita! U gradskom derbiju na Poljudu Hajdukova mladost agresivnošću i trkom slomila je svoje susjede iz Parka mladeži u generalci za milanski Inter u četvrtak. Pobjednički pogodak djelo je tandema Jozinović - Andrijašević nakon kornera...

Ivan Baraban
46'
19
Dražen Jelić
61'
25
Filip Marčić
78'
Tonći Bašić

Po prvi put otkako se zajedno nalaze u prvoligaškom društvu, Split je na Poljud dopraćen s laganom aureolom favorita. Ne samo zbog zvučnijih i iskusnijih imena u svlačionici, nego i zbog činjenice da su imali gotovo 10 dana za pripremu gradskog derbija, dok su njihove gradske rivale čekala teška gostovanja u Puli i Rigi.

No, od prvih minuta mlada Hajdukova momčad kao da je željela svojim gostima pokazati da u Poljudu samo Bili mogu biti favorit. Već u prvoj minuti Caktaš je zaprijetio glavom nakon ubačaja Vršajevića, a lopta je u početnoj fazi uglavnom bila u Splitovoj polovici.

Ibričiću pljesak, doktoru Barbiru počast

Senijad Ibričić nije bio u planovima Slavena Bilića za prvenstvenu utakmicu moskovskog Lokomotiva ovog vikenda, pa je "Ibro" skoknuo posjetiti "staro društvo". Gledao je utakmicu iz lože, pozdravljao se s mnogima i odzdravljao mnogim navijačima koji su ga zazivali. U subotu je čak nastupio i na Torcida Kupu, postigavši i jedan pogodak za ekipu Torcide Trogir.

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je posljednja počast nedavno preminulom liječniku Željku Barbiru, koji je bio dugogodišnji liječnik Hajduka i ostalih splitskih sportaša i klubova.

U 14. minuti Vukušić je izveo neugodan slobodan udarac, kojeg je vratar Splita Zagorac tek iz drugog pokušaja skrenuo u korner. No, nije tu bio kraj muka njegove momčadi. Jozinović je zavrnuo daleko na drugu vratnicu iz kornera, a tamo loptu glavom dočekao Franko Andrijašević i zakucao u mrežu za Hajdukovo vodstvo.

Četiri minuta kasnije isti tandem opet je na sceni. Jozinović zavrće, ovog puta iz igre, Andrijašević je opet dobro postavljen na drugoj vratnici, ali njegov udarac glavom ovog puta sjajnim refleksom na gol-liniji zaustavlja vratar Zagorac. Mogli su Hajdukovci i udvostručiti vodstvo na istovjetan način na koji su i poveli.

Nakon toga Split je polako počeo povezivati konce, sve više izlaziti u Hajdukovu polovicu i priprijetiti preko Bellea i Vojnovića. No, na poluvrijeme se otišlo s prednošću Hajduka i burnim pljeskom odobravanja s tribina za agresivnu i "mušku" igru Bilih u prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme otvoreno je ozljedom Oremuša i stopostotnom šansom njegove zamjene, Sušića, u 52. minuti. Nije se snašao mladi reprezentativac Belgije sam ispred gostujućeg vratara na dodavanje Ozobića.

Split je potom napravio pritisak, nekoliko minuta su Crveni držali loptu visoko ispred Hajdukova kaznenog prostora, uz dalekometne pokušaje Vojnovića i Vitaića, koje je Hajdukov vratar Blažević lako krotio.

Igralo se u visokom ritmu na obje strane, malo su prijetili Crveni preko Vojnovića, malo Bili preko Vukušića. Posebno je impresivno izgledao "razbijački" dio Hajdukovog veznog reda u kojem su Andrijašević i naročito "maratonac" Josip Radošević svih 90 minuta trčali kao navijeni i pokrivali sve što se moglo pokriti.

Digle su se i tribine u posljednjih desetak minuta, ovacijama su pokušavali pomoći Hajdukovoj mladosti da izdrži. Split je zaprijetio još jednom preko Ercega u posljednjoj minuti, no i taj je udarac uspio ukrotiti sigurni Hajdukov vratar Blažević.

Posljednji sučev zvižduk označio je početak velike radosti i na travnjaku i na tribinama. Hajdukova mladost pobijedila je Splitovo iskustvo, a s tribina su im zadovoljni navijači uoči Intera poručili: "Hoćemo pobjedu!"

• Obrisan korisnik30.07.2012. u 22:38
    ne bi reko,nemoj mislit da se Dinamo nece dic,hoce sigurno jer dobro znas da moze puuuno bolje od ovoga sto danas igra..
  • Hektor33330.07.2012. u 12:37
    Hektor333
  • Obrisan korisnik30.07.2012. u 11:38
    mi smo luđaci,bit ćemo prvacii
  • crveni0930.07.2012. u 11:37
    Bravo za mlade igrače Hajduka,tako se gine za svoj dres,posebne čestitke treneru koji je nadmoćno pobijedija u taktičkoj utakmici!