MAXtv Prva liga, 2. kolo, 29.07.2012, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Alen Gerek (Zabok)

Nije Portadown, nije Cibalia, ali je pred Slavenom pala i Istra

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 29.07.2012.

Četvrtu pobjedu u isto toliko susreta ostvarili su Koprivničani, kojima je u žrvanj ušla Istra 1961. Pobjeda je i ovaj puta bila vrlo uvjerljiva, 3:1, pa Puljani nisu uspjeli izbjeći sudbinu prijašnjih Slavenovih protivnika.

Prije susreta, a poslije zagrijavanja, Koprivničani su zalijevali travnjak, kasnije se pokazalo da nisu trebali trošiti vodu, jer se o poluvremenu spustio tako jaki pljusak da je nogometašima pružen iskren i spontan pljesak podrške kad su istrčali u tu zavjesu. Nakon dvadesetak minuta pljusak se donekle smirio, no kiša je uporno nastavila padati.

No, to nije nimalo smetalo domaćim nogometašima, koji su nastavili s nizom sjajnih rezultata te su i u svojoj četvrtoj ovosezonskoj utakmici upisali visoku pobjedu. Iako je trener Igor Pamić u najavi utakmice kazao kako Istra 1961 nije ni Portadown ni Cibalia, ispalo je da protiv raspoloženih strijelaca Slavena ni Puljani nemaju rješenja. Mrežu su tako tresli Rak, Glavica i Delić, a poraz je ublažio Križman.

Susret ipak počinje sporo, a tek u 11. minuti upisan je prvi udarac na gol, onaj domaćeg Kokalovića. Odmah je bilo opasno i s druge strane, ali Bačelić-Grgić nije iskoristio praznu mrežu nakon pomutnje i pada Prgometa u petercu.

U 22. minuti promjena rezultata, a gol ćemo pripisati Raku, iako postoji sumnja da je loptu u mrežu potjerao sam golman Istre, pošto je iz novinarske lože situcija bila prilično teška za dokučiti. Rak je naime loptu potjerao po desnoj strani, do gol-out linije, i onda je poslao na Istrin gol, gdje vratar Prskalo pokušava, ali ne uspijeva i skupa s loptom pada s unutarnje strane mreže.

Kako ne bi bilo sumnje oko toga tko vodi, pet minuta kasnije u kontranapad je krenuo Delić, a lopta stiže do Šabana, koji poslužuje Glavicu u trku, a on je siguran u realizaciji. Do kraja poluvremena i dvije dobre šanse gostiju, Ottochian nije uspio sa 16 metara prevariti golmana Rodića, dok je Linić prebacio domaća vrata iz slobodnjaka.

Drugo poluvrijeme, uz jaki pljusak, donosi i premijeru Ahmada Sharbinija u dresu Istre 1961, no šanse imaju domaći Rak i Bubnjić, koje međutim prolaze bez realizacije. Rezultat se ipak mijenja u 63. minuti, Glavica je pucao, vratar Prskalo odbio loptu, a Delić je na pravom mjestu u pravo vrijeme te nepogrešivo šalje loptu u prazni dio mreže.

Nakon toga se igra domaćih malo primirila, što su iskoristili gosti, U 76. minuti je Križman pucao na domaći gol, vratar Rodić je odbio loptu, no Križman je dovoljno pribran da je pospremi na pravo mjesto.

Do kraja susreta oba trenera obavljaju izmjene u svojim ekipama, no daljnjih promjena rezultata nema.