MAXtv Prva liga, 2. kolo, 29.07.2012, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Saša Fegeš (Nedelišće), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Lukša Klaić (Konavle)

Damir Žbulj • nedjelja, 29.07.2012.

U susretu drugog kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba gostovali su u Gradskom vrtu kod Osijeka. U ravnopravnom dvoboju domaćin je bio spretniji te je pogotkom Kvržića još u prvom poluvremenu osigurao pobjedu i vrijedna tri boda. Pjesnicima je ovo drugi prvenstveni poraz, a zanimljivo i kako u uvodnih 180 minuta sezone nisu uspjeli postići niti samo jedan pogodak...

Sven Dedić
53'

Vlado Zadro
67'
14
Dino Bevab
68'
Dražen Besek

Nakon što su poraženi u otvaranju sezone, na domaćem terenu od Lokomotive, nogometaši Zagreba doživjeli su i drugi prvenstveni poraz. Bolji od njih, rezultatski, bili su igrači Osijeka, no, u susretu s dosta uzbuđenja ne bi bilo nepravedno niti da je susret zaključen podjelom bodova.

Osijek je u četvrtak odradio teško gostovanje u Europskoj ligi kod Švedskog Kalmara, gdje je doživio i neugodan poraz, a možda i teže od same utakmice bio je naporan put povratka prema Slavoniji, koji je dodatno umorio igrače Stanka Mršića. Tražili su bezuspješno Bijelo-plavi odgodu barem za ponedjeljak, Zagreb im nije izašao u susret pa su Osječani dvostruko zadovoljni konačnim raspletom.

Mršić je na teren poslao Vargića - Ibriksa, Smoju, Vrgoča, Leškovića - Kurtovića, Kvržića, Jugovića - Peroševića, Miličevića, Dugandžića, dok im se Dražen Besek suprotstavio Vidakovićem, Barišićem, Štiglecom, Pavlovićem, Oršulićem, Pelaićem, Šovšićem, Štrokom, Abdurahimijem, Medićem i Mitrovićem.

Susret je otvorene s po dvije prilike na svakoj strani terena, nisu bili precizni Dugandžić za domaće te Šovšić za goste, no, mora se priznati i kako je vratar Vargić dobro reagirao kod prvog pokušaja Pjesnika.

Kroz početnih 20-ak minuta niti jedna ekipa nije se posebno izdvojila konkretnijim prilika, a prvo pravo, vatreno uzbuđenje dogodilo se na isteku 23. minute, kada je Osječanima prvo priznat pogodak, da bi nakon konzultacija s pomoćnicima, sudac Krečak, poništio gol Dugandžića zbog zaleđa.

Sporno je bilo što je mladi napadač na gol liniji dirao loptu, koja je je već išla u mrežu, nakon udarca Miličevića i čini se kako je donesena odluka bila ispravna, no, izazvalo je to burne reakcije domaćih, dok je i sportski direktor Žitnjak udaljen s klupe i poslan na tribine.

Bila je to uvertira za 35. minutu kada je mrežu Vidakovića, na regularan način, zatresao Kvržić, nakon odlične akcije Bijelo-plavih, udarcem s desetak metara iskosa s desne strane.

Imao je Osijek još nekoliko pokušaja do odlaska na odmor, no, rezultat se nije mijenjao te se u nastavak krenulo s minimalnim vodstvom Mršićevog sastava.

Kako je vrijeme u drugom dijelu odmicalo tako je Zagreb preuzimao dominaciju na travnjaku, Osječani su se povukli, čekali priliku iz protunapada, ali nije bilo pogodaka niti na jednoj strani terena, a moglo ih je biti.

Priliku za konačnu odluku u 80. minuti imao je Jugović, dok je mirniji tjedan za Beseka mogao osigurati Bevab, džoker s klupe, koji je desetak minuta prije kraja pogodio gredu, odličnim udarcem iz daljine. Kada dvije minute prije kraja Pelaić nije glavom poslao loptu u mrežu iz odlične prilike s desetak metara, već je polagano bilo jasno kako će sva tri boda ostati u Osijeku.

Pjesnike tako očekuje buran tjedan i domaći susret s Rijekom, dok je pred Osijekom put u Zagreb, ali na Maksimir, gdje neće igrati protiv Dinama nego protiv Lokomotive.

• Obrisan korisnik30.07.2012. u 15:27
    Ma to je tek početak sezone... Čekajte samo da se zahuktamo... da krenemo... i to... Kad se otvori napadačima i kad veza proradi...
  • Obrisan korisnik30.07.2012. u 14:32
    kakve veze ima konrektno televizija sa time što se igra petkom... inter i zagreb više manje stalno svoje domaće utakmice igraju petkom (inter već par sezona (pa i još u doba dok je htv radio prijenose)) i to ne radi prijenosa već radi toga jer tada imaju par stotina gledatelja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.07.2012. u 11:34
    Ovo igranje petkom je totalna bulja! Kao da imamo ligu od 20 klubova pa se to treba rastegnuti na tri dana. Subota i nedjelja - i dosta!!! Jeb*ala ih televizija i prijenosi. Napravi jedan u 19:00, drugi u 21:00 i gotovo. Nabijem vas na petak!!!
  • ronny198730.07.2012. u 08:26
    zagreb nije prihvatio odgodu jer slijećeu utakmicu igraju već u petak ;)