MAXtv Prva liga, 3. kolo, 03.08.2012, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Mario Zebec (Cestica), Tomislav Hudika (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar), Igor Križarić (Čakovec)
Zagreb
Zagreb
0:1(0:0) Rijeka
Ivor Weitzer 84'
Rijeka

Iz Kranjčevićeve:Josip Tolić • petak, 03.08.2012.

U utakmici trećeg kola MAXtv Prve lige Rijeka je došla do svoje prve pobjede u novoj sezoni svladavši u Kranjčevićevoj momčad Zagreba 0:1 kasnim pogotkom Ivora Weitzera. Bila je to utakmica ne previše bogata prilikama, ali Riječani su pokazali bolju igru na protivničkoj polovici i na kraju ipak zasluženo slavili.

Vlado Zadro
60'
29
Jakub Vojtuš
60'
21
Ivica Džolan
81'
Dražen Besek
10
(do 85')
11
(do 77')
Elvis Scoria

Treća sreća za Rijeku, treća nesreća za Zagreb. Ekipa Elvisa Scorije u trećem pokušaju konačno je uspjela naći "žrtvu" za svoju prvu pobjedu u novoj sezoni MAXtv Prve lige.

Iako ne odveć lijepom predstavom, Riječani su iskoristili jednu grešku domaće obrane i pogotkom Ivora Weitzera sedam minuta prije kraja došli do vrijednih bodova, a Zagreb će svoju priliku za upisivanje prvih bodova morati tražiti drugom prilikom. Večeras jednostavno nije bio dovoljno aktivan da nešto izvuče iz ove utakmice.

Vjerojatno oprezne nakon razočaravajućeg početka prvenstva i gubitka bodova, obje ekipe krenule su dosta oprezno u susret: prvih 15 minuta moglo bi se proglasiti ispitivanjem snaga jer je lopta većinom boravila na sredini terena, a oba vratara mogla su je bezbrižno promatrati. Zagrijali su ih Besart Abdurahimi i Jurica Vranješ u 15. odnosno 17. minuti, no njihovi udarci nisu predstavljali pravu opasnost za vrata domaćina odnosno gostiju.

Ritam se polako počeo dizati sredinom drugog dijela, kada su zbivanja na odličnom travnjaku stadiona u Kranjčevićevoj ulici počela ličiti na prvoligašku utakmicu. Rijekin veznjak Josip Brezovec u jednom od brojnih prekida za sastav Elvisa Scorije, ovaj put iz slobodnog udarca, pucao je preko živog zida, ali ravno u vratara Pjesnika Vidakovića. Odgovor bijelih stigao je nekoliko minuta potom iz vjerojatno najbolje situacije za Zagrepčane u prvom dijelu: Damir Šovšić povukao je polukontru i uposlio Lovru Medića koji u kaznenom prostoru gostiju nije reagirao na najbolji način i poslao je loptu pokraj desne Lisjakove vratnice.

Bio je to svojevrsni okidač za Rijeku, koja je nastupila u novim bordo-dresovima, i ekipa s Kantride do kraja je poluvremena preuzela inicijativu. Brezovec je bio glavni akter dviju dobrih prilika za goste do kraja prvog dijela; u 35. minuti iz slobodnjaka s desne strane na petercu je pronašao Damira Kreilacha koji glavom iz dobre pozicije tuče pokraj gola, dok je pet minuta potom nakon udarca iz kuta kapetan Dario Knežević za djelić sekunde kasnio na povratnu loptu upravo Kreilacha, nakon ubačaja Brezovca.

Armada odala počast braniteljima

Navijačke skupine često se sjete važnih datuma hrvatske povijesti, što nije zaobišlo ni Kranjčevićevu. U 61. minuti utakmice gostujuća navijačka skupina Armada sjetila se odati počast vojno-redarstvenoj akciji "Oluja" lijepom gestom. Uz natpis "Prije 17 godina u ovo vrijeme Hrvatska je čekala Oluju za oslobođenje", Riječani su koreografiju obogatili hrvatskim trobojnicama i pjesmom "Moja domovina", a cijeli čin domaće je gledateljstvo pozdravilo velikim pljeskom.

Početak nastavka ipak nije donio igru jednaku onoj s kraja prvog poluvremena, ponovno je 15-ak minuta prošlo prije prve ozbiljne prilike, kao da su obje momčadi bile zadovoljne "nulom" na semaforu. Zagreb je iz jedne od malobrojnih prilika na utakmici mogao doći u vodstvo na isteku sat vremena igre. Hrvoje Štrok izveo je udarac iz kuta točno na glavu Matea Pavlovića koji ne uspijeva iz blizine pogoditi vrata. Gotovo istovjetna prilika viđena je na drugoj strani samo minutu potom; razlika je tek što je Brezovec iz slobodnjaka opasno nabacio na peterac, no ishod je bio isti; Mato Neretljak glavom nije pogodio vrata i "otključao bravu".

Ozbiljnijih uzbuđenja na terenu nije bilo sve do ulaska u posljednjih 20 minuta, a napetu završnicu nagovijestio je Štrok opasnim udarcem iz slobodnog udarca kojeg je Robert Lisjak ipak uspio iskontrolirati. Uslijedile su brojne izmjene, jedna od njih bio je i novi igrač u Kranjčevićevoj, Slovak Jakub Vojtuš, koji je odmah tražio loptu i situaciju za udarac prema vratima. Zagreb je polako povezao konce u napadačkom dijelu, a onda je stigao hladan tuš na drugoj strani.

Igrala se 84. minuta kada je Mato Neretljak u naizgled bezopasnoj situaciji dodao loptu igraču s klupe Ivoru Weitzeru, a bivši igrač Pomorca s 20-ak metara finim prizemnim udarcem pogodio donji desni kut domaćeg gola i zabio svoj prvi gol u dresu Rijeke, ujedno i prvi gol Riječana uopće u novoj sezoni.

Pjesnici su u preostalom vremenu pokušali poravnati rezultat i pritisnuli; najbliže pogotku bio je upravo novi igrač Vojtuš u 90. minuti zatresavši gredu, ali promjene rezultata nije bilo i momčad s Kantride, ipak zasluženo, odnosi prvi trobod u novoj sezoni, a Zagrebove rubrike "golovi" i "bodovi" ostavlja na - nuli.

• Obrisan korisnik04.08.2012. u 13:07
    evo samo da se prisjetim 3 mjeseca ove godine kad nas je hajduk dobio na kantridi 0-3... bio sam na tekmi i mi smo navijali jos 10 minuta poslije tekme a sta je torcida radila? sutili su ko pizde i onda oni nama govore o navijanju
  • Obrisan korisnik04.08.2012. u 11:30
    u pravu si, mi navijamo još pol ure posli..
  • Obrisan korisnik04.08.2012. u 09:53
    ako im ne sude penal,trebalo bi bit u redu,a i igramo doma,bit ce ljudi,mislim da lokomotiva pada
  • Obrisan korisnik04.08.2012. u 09:51