MAXtv Prva liga, 3. kolo, 03.08.2012, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 400
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Siniša Premužaj (Varaždin), Jerko Crnčić (Vrbovec), Alen Gerek (Zabok)

Vargić obranio jedanaesterac Antoliću i osigurao bod Osijeku

Iz Maksimira: Ante Dubravac • petak, 03.08.2012.

U trećem kolu MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive na Maksimiru su dočekali Osijek. U izjednačenom dvoboju Lokomotiva nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost koju je imala gotovo 30 minuta te je susret završio bez pogodaka.

Nakon što su u prva dva susreta zabilježili dvije pobjede na gostovanjima kod Zagreba i Intera igrači trenera Tomislava Ivkovića tražili su protiv Osijeka nastavak svoje serije dobrih rezultata. S druge strane Osijek u prva dva dvoboja još uvije nije zabilježio poraz.

Od prve minute domaćini su krenuli nešto bolje te su više imali loptu u svom posjedu, ali prvu priliku imaju gosti u desetoj minuti kada je nakon prizemne lopte koju je uputio Zoran Kvržić za malo kratak ostao Vedran Jugović. U 19. minuti s tridesetak metara iz slobodnog udarca pokušao je Tomislav Barbarić, međutim uz manje probleme Ivan Vargić hvata loptu.

Samo nekoliko minuta kasnije velika gužva u domaćem šesnaestercu, lopta pada pred noge Jugoviću čiji udarac ostaje u bloku. U 25. minuti nakon kornera Lokomotive brzu kontru su povukli gosti koju je udarcem iz daljine završio Marin Zulim čiji udarac zaustavlja vratnica.

Sve do 41. minute vodila se izjednačena borba na sredini terena bez ikakvih opasnosti za vratare, a tada je iz slobodnog udarca odlično pucao Andrej Kramarić, ali Vargić uspijeva iz gornjeg desnog kuta loptu loptu izbiti u korner pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo dvoboj, a početak druge dionice bio je preslika prvih 45 minuta u kojima su vratari bili gotovo nezaposleni.

U 60. minuti Smoje neoprezno ruši Filipa Mrzljaka, a sudac Marko Matoc mu pokazuje drugi žuti, isključujući crveni karton. U 66. minuti iz slobodnog udarca je pokušao Marko Lešković, lagan posao za Lovrića.

Unatoč brojčanoj prednosti Lokomotiva nikako nije uspijevala pronaći put do gostujućih vrata tek je u 72. minuti s ruba šesnaesterca pokušao Marcelo Brozović. U 80. minuti najveća prilika za Lokomotivu. Saša Novaković je srušio Kramarića u šesnaestercu, ali Vargić brani pokušaj Domagoja Antolića iz kaznenog udarca.

U 90. minuti Jugović je krenuo sam prema domaćem vrataru, u posljednji trenutak na rubu šesnaesterca ruši ga Mario Musa te zarađuje izravan crveni karton, ali gosti iz slobodnog udarca ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti. U sudačkoj nadoknadi potpuna opsada gostujućeg vratara, pokušali su Filip Šlvorc i Mrzljak međutim rezultatske promijene nije bilo.

U idućem kolu Lokomotiva gostuje u Rijeci dok će Osijek na novo gostovanje, ovoga puta u Zaprešić kod Intera.

• ronny198704.08.2012. u 09:41
    antolića se gura da bude najbolji strijelac lige kolko mi se čini :)) svaku tekmu puca penal hehe
    ronny1987
  • topisek04.08.2012. u 00:17
    Dinamu jedan dinamu 2 2 penala u tri kola
    topisek
  • Obrisan korisnik03.08.2012. u 22:54
    Nisam gledo,ali ako je lokomotivi dosuden nepostojeci penal,to je drugi u dva kola,a to mi se ne svida.Sad ce krast za veliki i mali dinamo
  • Obrisan korisnik03.08.2012. u 22:14
    pa naravno da je, iskljucenje, penal.... a kazem sudi zaprešićanin, mogli su stavit Strahonju iz Zagreba da sudi.... isti k....
  • grga94403.08.2012. u 22:10