1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 05.08.2012, 19:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 4.000
Suci: Mario Strahonja (Zagreb), Havaić (Koprivnica), Olujić (Zagreb)

Bernard Jurišić • nedjelja, 05.08.2012.

Sjajnu nogometnu predstavu pružili su Zadar i Hajduk večeras u Stanovima. U 90 minuta gledatelji su vidjeli sve što nogometnu utakmicu čini lijepom, šest pogodaka, vratnice, odlične poteze, puno trke i lijepih poteza. Bodovi su na koncu otišli u Split, Hajdukovci su u mrežu domaćina spremili čak četiri pogotka...

Šime Gržan
64'
9
Josip Ivančić
66'
4
Ante Sarić
77'
Mišo Krstičević

Iako je uvijek mogao računati na dobro gostoprimstvo i prijateljski doček, nerijetko je Hajduk u Zadru gubio i bodove i trenere. Između dvije utakmice protiv milanskog Intera, Hajduka je čekalo još jedno (ne)ugodno gostovanje u Stanovima.

I počelo je žestoko, već nakon 20 sekunda zaprijetio je Zadar, uskoro uzvratio i Hajduk. Bilo je to samo zagrijavanje za odličnih 45 minuta u izvedbi Zadrana i Splićana.

13. minutu Hajdukovac Mirko Oremuš vjerojatno će pamtiti cijelog života, bio je to sigurno najteži promašaj njegove karijere. Sjajno je nanizao četvoricu zadarskih igrača, među njima i vratara Ježinu, a potom neobjašnjivo, s metra udaljenosti, promašio prazna vrata!

Dok su se Hajdukovci još držali za glavu, Zadar je najprije zaprijetio, a potom i poveo. Korner u 15. minuti Begović je nehotice spustio do Ivana Jolića, koji šalje loptu u mrežu. Vratar Blažević, koji je minutu ranije dobio dvoboj s Jolićem, ovog puta bio je nemoćan. Umjesto Hajduka poveo je - Zadar.

Hajduk se, međutim, nije smeo. Uzvratili su Bili već tri minute kasnije, no opet nisu imali sreće. Na Stojanovićev ubačaj iz slobodnog udarca skočili su Maglica i Milović, lopta je letjela prema daljoj vratnici nemoćnog Ježine i završila - na njoj.

Nastavilo je frcati pred oba vratara, Ježini su prijetili Vukušić i Maglica, Blaževiću Vasilj, no nisu uspijevali premostiti posljednju prepreku.

Hajduk je ipak stigao do izjednačenja prije poluvremena. U 34. minuti Oremuš i Vukušić su bili u kaznenom prostoru, Oremuš je ostavio loptu bolje postavljenom Anti Vukušiću koji posprema loptu u mrežu za izjednačenje.

Zaorila se opet pjesma brojnih navijača Hajduka na tribinama, a do poluvremena još su po jednu veliku prigodu imala oba protivnika. Blažević je sjajno skinuo oštar prizemni udarac Vasilja s ruba kaznenog prostora, a Ježina Andrijaševićev, nakon kojeg je došlo do sudara između Oremuša i vratara Zadra kojeg je sudac okarakterizirao prekršajem u napadu.

U drugom dijelu nastavili su i jedni i drugi s puno trke, no pravih opasnosti pred vratarima nije bilo sve do 65. minute. Tada je Ivan Vuković dobio odličnu loptu u prostor, izbjegao zaleđe i krenuo sam na vratara, a onda nesebično poslužio Miju Caktaša na drugoj vratnici, koji sprema loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

Samo dvije minute kasnije Andrijašević snažno vuče kontru Hajduka sve do kaznenog prostora Zadra, imao je rješenja i na lijevoj i na desnoj strani, no odlučio je pucati i lijepim prizemnim udarcem pogodio donji desni kut za 1:3.

Činilo se da će Hajduk mirno održati prednost do kraja, uveo je Krstičević Milića umjesto Maglice kako bi pojačao defanzivu, no onda je jedan sjajan potez Ivana Ćurjurića u 82. minuti opet "otvorio" utakmicu. Ćurjurić je s više od 25 metara iz slobodnog udarca prebacio živi zid i pogodio lijevi kut za 2:3.

Krenuli su domaćini i po treći pogodak, no mreža se još jednom zatresla na drugoj strani. Tandem novih igrača u Hajdukovoj momčadi u drugom dijelu složio je novu kontru, Ozobić je pravovremeno uposlio Ivana Vukovića koji od vratnice šalje četvrtu loptu u zadarsku mrežu i asistencijom i pogotkom si osigurava titulu igrača utakmice.

Još su Zadrani prijetili u sučevoj nadoknadi, Bilaver je pogodio gredu, Blažević zaustavio Banovićev pokušaj u situaciji "jedan na jedan", nisu uspjeli domaćini još jednim pogotkom dodatno ukrasiti ionako sjajnu nogometnu predstavu u Stanovima večeras.

Hajduk je tako pobjednički prošao kroz Stanove i što je još važnije - nije pokazao nikakve značajke umora uoči gostovanja u Milanu u četvrtak. Izgledali su Hajdukovci dobro, puno pretrčali u 90 minuta i ukrcali više pogodaka danas nego u svih pet prethodnih utakmica ove sezone.

• Obrisan korisnik09.08.2012. u 00:33
    Pa upravo si napisa da smo imali 160 miljuna,a da sad nemamo ništa....Misliš da san ih ja ukra? Uozbilji se...U vrime Tuđmana najbolje rezultate? Odustajen,ti veze nemaš šta pričaš
  • Obrisan korisnik07.08.2012. u 09:03
    Ma ne vi,svi racuni su uredno placeni,sve je cisto i uredno.Zaboravljas koliko ti je klub duzan,zaboravljas da otkad je hnl-a hajduk je samo par sezona prosal bez duga.U vrijeme tudmana ste najbolje rezultate u hnl imali,sta nije slucajno jer dok tudman nije preuzeo brigu oko croatie uzivali ste... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.08.2012. u 01:55
    Hajduk na račun države? Došlo je očito vrime kad i pederi prate balun pa pričaju ovakve stvari... Jel tuđman dava pare Hajduku? Ako misliš na Sanadera taj je samo pokra ono malo šta smo imali....
  • Obrisan korisnik06.08.2012. u 18:07
    Rijeka se proslu sezonu nije blamirala bila je losa,blamaza je ono sta hajduk radi godinama zivi na racun drzave,preplacuje igrace,a nema rezultate
  • The Phantom06.08.2012. u 17:34