1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 12.08.2012, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 15.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Petrović (Valpovo), Loparac (Sladojevci)

Novi Hajdukov "uragan" - pet komada u mreži Zagreba

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 12.08.2012.

Hajduk ne posustaje. Nakon velikog trijumfa u Milanu, ni protiv Zagreba splitska mladost nije iznevjerila svoje brojne navijače. Svih 90 minuta odradili su u punom tempu i ukrcali pet loptu u mrežu Pjesnika...

Ante Mitrović
46'
20
Denis Kolinger
68'
14
Dino Bevab
73'
Dražen Besek

Hajduk se trijumfalno vratio iz Milana, iako nije prošao dalje u Europskoj ligi, više od 15.000 navijača došlo je pozdraviti splitsku mladost večeras protiv Zagreba. Pred Bilima je bio pravi ispit zrelosti, je li se moguće tako neiskusnoj momčadi oporaviti od tako velikog trijumfa na San Siru?

Krenuo je Hajduk i na Zagreb bez ikakvog oklijevanja, u prvih nekoliko minuta prijetili su Andrijašević, Oremuš i Vuković. Već u 11. minuti Andrijašević je sjajnom loptom proigrao Vukušića u prostor, ovaj izašao oči u oči s gostujućim vratarom i lako pogodio za Hajdukovo vodstvo.

No, Zagreb uzvraća već u prvom svom ozbiljnijem izletu prema Hajdukovim vratima. Mladi Slovak Jakub Vojtuš dobio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora i pronašao prostor između Vršajevića i vratnice za 1:1. Zanimljivo, ni jedan od glavnih napadača Intera nije zabio Hajduku u četvrtak na San Siru, ali zato jest mladi Slovak kojeg je milanski klub posudio Zagrebu.

Toulouse gledao Milovića

U svečanoj loži večeras su dvoboj Hajduka i Zagreba promatrali i predstavnici francuskog prvoligaša Toulousea. Francuski klub zainteresiran je za stopera Gorana Milovića, kojeg bi željeli već do kraja ovog prijelaznog roka dovesti u svoje redove. Navodno su za Milovića Francuzi Hajduku spremni isplatiti 1.2 milijuna eura.

I dalje je Hajduk bio dominantan na terenu, više su pritiskali domaćini, a u novo vodstvo došli su u 28. minuti. Vukušić je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, odbio je Vidaković njegovu loptu, nastavljena je akcija, a Mijo Caktaš s druge vratnice sprema loptu u mrežu za novu prednost Splićana.

Do poluvremena je Hajduk krenuo po još jedan pogodak i pravo je čudo kako do njega nije došao. Najbolju prigodu imao je u 34. Ante Vukušić nakon što je presjekao povratnu loptu Pavlovića prema svom vrataru, no sjajno je reagirao Vidaković i spriječio novi pogodak.

Sabili su Hajdukovci Pjesnike u njihov kazneni prostor, desetak minuta je gol "visio u zraku", no na koncu je Zagreb gotovo došao do izjednačenja u posljednjoj minuti prvog dijela. Šovšić je dugo vukao loptu i navukao dvojicu na sebe, onda sjajno proigrao Zadru koji izlazi sam na Blaževića, no Hajdukov vratar uzvraća svom kolegi na drugoj strani sjajnom obranom.

Činilo se da je Zagreb ušao bolje u drugo poluvrijeme, no nisu Pjesnici ništa konkretnije stvorili u tih nekoliko minuta. Štoviše, pravi problemi tek su ih čekali.

U 60. minuti Mijo Caktaš je dugo vukao loptu, dovukao je sve do 20 metara od vrata i vidio da mu nitko ne izlazi u blok. Krasnim udarcem Caktaš je pogodio dalji kut za 3:1 i skidanje puno tereta s leđa svoje momčadi koja je i dotad bila bolja, ali vodila samo golom razlike.

Već šest minuta kasnije najprije Andrijašević pogađa gredu, a u nastavku akcije Vršajević pronalazi Antu Vukušića u sredini, a ovaj glavom sprema loptu pod gredu za 4:1.

Hajduk je nastavio pritiskati, kao da je splitska mladost sa što više pogodaka željela zahvaliti brojnom gledateljstvu na pljesku i podršci. Stigao je i peti pogodak, dočekao je svoj prvijenac Anton Maglica nakon ubačaja Jozinovića u 78. minuti za potpunu feštu na Poljudu.

Ni tu nije bio kraj Hajdukovim napadima, i dalje su Hajdukovci djelovali "gladno", pritiskali Zagrebove vezne igrače i stopere i čekali još poneku pogrešku. Ovako tjelesno moćnog i dominantnog Hajduka zaista odano nismo gledali.

Ovacije su po završetku utakmice doživjeli svi Hajdukovi igrači, a po prvi put je s tribina pozdravljen i kreator ovog novog Hajduka, trener Mišo Krstičević. Hajduk je večeras protiv Zagreba produžio feštu iz Milana!

• Obrisan korisnik16.08.2012. u 18:36
    Ubacili im petardu ;) Samo tako nastavite dečki ;)
  • mb54st13.08.2012. u 16:41
    Bravo Hajduk i ako sam navijač Zagreba no cijenim protivnika. Cijenim Beseka i njegov rad, no imam osjećaj da je pod utjecajem koga postaviti u momčad i mora biti svjestan da nastupa u svakoj utakmici sa igračem manje i poručujem gos. Beseku da ne prodaje svoj autoritet i stečeno znanje za... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik13.08.2012. u 13:57
    Bravo Hajduče,veličanstvena pobjeda
  • Obrisan korisnik13.08.2012. u 07:53
    mišo krstičević je kralj, ispalio je iza utakmice da je ovo sve do sada bilo pričaj i igraj - da se idu povuć u međugorje trenirat hahahah a glede dinama, pustite dečke da uživaju u svojoj privatnoj ligi. mamić je uredan platiša, a hajduku još visi onih 95.000 eura..
  • Obrisan korisnik13.08.2012. u 01:49
    čestitke hajduku na pobjedi i torcidi koja nosi ovu mladost jednom sam napisao da su naši klubovi najbolje stajali kad su imali najmanje novaca i da će za hajduk i cibonu, biti najbolje kad ne bude novaca jer će se morati početi raditi. a i čudni likovi koji veze nemaju sa sportom će otiži... [više na forumu]