MAXtv Prva liga, 5. kolo, 18.08.2012, 20:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2000
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić (oba Zagreb), Miro Grgić (Osijek)

Josip Piršljin • subota, 18.08.2012.

Istra 1961 je uspjela u svom naumu da nakon pobjede nad Cibalijom u gostima slavi i na svom terenu protiv Intera. Tri različita strijelca bila su dovoljna za tri boda. Zaprešićani su se držali do 75. minute, ali više od toga nisu mogli.

Josip Milardović
55'
9
Matija Matko
69'

Borimir Perković

S dvije uzastopne pobjede momčad Igora Pamića se na prvenstvenoj ljestvici digla na sedmo mjesto s istim brojem bodova. Poslije utakmice u Puli neće biti sretan Borimir Perković čiji su igrači u prvih pet kola skupili tek dva boda i nalaze se u zoni ispadanja.

Istra je u dvoboj sa Zaprešićanima ušla osokoljena pobjedom u Vinkovcima prošlog vikenda, te su Pamićevi igrači željeli s nova tri boda pobjeći iz opasne zone u koju su se doveli sa samo jednim bodom u prva tri kola. Pamić je imao dosta problema s ozljedama, ispao je Igor Čagalj, a od prije su "izvan stroja" bili Mislav Anđelković i Slobodan Stranatić.

S druge strane, Inter je u prošlom kolu doživio težak poraz od Osijeka (3:0) i to pred svojom publikom, te ga je u Puli čekao težak zadatak. Div iz predgrađa još k tome nije uspio pobijediti niti trećeligaša Lekenik u prijateljskoj utakmici u kojoj je Perković tražio rješenja za nastup na Aldo Drosini.

Zeleno-žuti su očekivano krenuli hrabrije i odlučnije u utakmicu, no vjerojatno se niti oni sami nisu nadali kako će već nakon osam minuta igre uspjeti doći do početne prednosti. Toliko je trebalo Sandiju Križmanu da pronađe put do mreže Krševana Santinija. Ahmad Sharbini je imao loptu blizu gola, a poslije gužve ona dolazi do Križmana koji je snažnim udarcem šalje u gol.

Napadaču Istre to je bio već treći pogodak u novom izdanju MAXtv Prve lige. Osim što je Pamićevoj momčadi donio sva tri boda pogotkom u Vinkovcima protiv Cibalije, zabio je i protiv Slaven Belupa u porazu 3:1.

Žuti iz Zaprešića nakon početnog šoka polako su se počeli oporavljati, a igra im se poboljšavala što se prvo poluvrijeme bližilo kraju. U skladu s tim gostujući sastav je došao do izjednačenja, a za poravnanje rezultata na 1:1 precizan je bio Mirko Kramarić u 44. minuti. Iskoristio je dobar ubačaj iz kornera, a premda je domaći vratar Andrej Prskalo bio na toj lopti, nije mogao spriječiti izjednačenje.

S tim omjerom pogodaka momčadi su otišle u svlačionice uoči početka drugog poluvremena. U nastavku su gledatelji na Aldo Drosini vidjeli nešto tvrđi nogomet, a do novog pogotka moralo se čekati skroz do 75. minute. Prije toga solidnu priliku je imao Stipe Bačelić-Grgić nakon lijepog ubačaja Matea Sušića, ali dosta je loše pucao glavom.

Istra je ponovno došla do vodstva, a ovog je puta mrežu Perkovićevog sastava pogodio Tomislav Havojić. Mladi napadač Puljana bio je ozlijeđen sve do nedavno, te je na susretu protiv Intera upisao svoje prve minute u ovosezonskoj MAXtv Prvoj ligi. Krešimir Prgomet je ušao u protivnički šesnaesterac i u sredini pronašao Havojića koji je bio nemilosrdan prema Santiniju.

Inter je pokušao još jednom doći do izjednačenja, ali bezuspješno. Istri je ostalo više mjesta u napadu što je šest minuta prije kraja iskoristio Igor Jugović na povratnu loptu Andreje Ottochiana. Postigao je gol za 3:1 što je definitivno uništilo nade Zaprešićana da u Puli mogu izbjeći poraz.