1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 19.08.2012, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica), Dražen Fejer (Bjelovar)

Lokomotiva pobjedom preskočila Hajduk i zamijenila ga na trećem mjestu

S Maksimira:Borna Rupnik • nedjelja, 19.08.2012.

Pobjedom nad Splićanima 2:0 nogometaši Lokomotive nastavili su svoj niz neporaženosti u novom izdanju hrvatskog prvenstva. Zahvaljujući golovima Andreja Kramarića i Ivana Borasa, gledaju u leđa samo Dinamu i Slaven Belupu, a Hajduk je prvi puta morao potpisati kapitulaciju...

Peto kolo MAXtv Prve lige zaključeno je okršajem Lokomotive i Hajduka na maksimirskom stadionu, u kojemu je domaći sastav ubilježio tri boda vrijedna uspona na treću poziciju na tablici, koju je uoči dvoboja držao upravo - Hajduk.

Ipak, da nije bilo pogotka Andreja Kramarića nedugo prije odmora, prvo poluvrijeme utakmice na Maksimiru moglo bi mirno biti poslano u zaborav.

Obrane obje momčadi odradile su svoj dio posla i igralo se uvelike na sredini terena, uz dosta čvrstine i bez izgrađenih i dovršenih akcija, a opasnosti po Igora Lovrića i Gorana Blaževića nije bilo niti nakon nekoliko udaraca iz kuta i nabačaja u šesnaesterac.

Igrala se 42. minuta susreta kada se mreža ipak zatresla. Mario Musa ubacio je s lijeve strane, lopta je preletjela sve igrače ispred Hajdukovog gola, a na drugoj je stativi na pravom mjestu bio Andrej Kramarić i glavom je ispred Gorana Jozinovića sproveo u mrežu, za vodstvo Lokomotive na poluvremenu.

Hajdukov trener Mišo Krstičević u prvim je minutama nastavka napravio dvije promjene, uvevši Milića i Ozobića umjesto Andrijaševića i Oremuša, no njegova je momčad uskoro opet morala na centar.

Akcija Lokomotive koju je jednom intervencijom nakratko prekinuo i Blažević završila je kod Ivana Borasa, koji je spretno reagirao i iz blizine, petom, povisio na 2:0. Bio je Lokomotivin napadač pritom u zaleđu, no sudac se nije oglasio, a rezultat se do kraja više nije promijenio.

Utakmica je u drugom poluvremenu dobila na intenzitetu, bilo je i oštrijih startova i više zanimljivosti pred golovima, no Domagoj Antolić, Marcelo Brozović i Karlo Bručić u svojim brzim prodorima nisu imali i završni potez te je dobiveni prostor Lokomotive ostao neiskorišten.

Hajduk je, s druge strane, malo jači pritisak stvorio tek u samoj završnici utakmice, Međutim, osim vratnice Ivana Vukovića iz slobodnog udarca u 82. minuti, Lokomotiva se discipliniranim izbacivanjem visokih lopti i ostalih pokušaja splitskog sastava nije morala bojati za pobjedu.

Lokomotiva u sljedećem kolu ima priliku za napad i na drugo mjesto, na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok će Hajduk nove bodove probati potražiti protiv Osijeka.

• Obrisan korisnik20.08.2012. u 17:32
    Gledaj neznan jesan li stariji od tebe,al nije me ni briga,školovaniji jesan i znam šta pričan... Moga bi ti 5 dana pričat o odnosu Zagreba prema Splitu,Dinama prema našem nogometu,centralizaciji,kolektivnom uništavanju našeg cjeloukupnog sporta,ne samo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.08.2012. u 14:59
    Trenutak dodavanja - zaleđe: Ima je vrimena sudac reagirat. Zašto nije? Samo on zna. Lokomotiva bolja većim dijelom utakmice. Razlog? Nebitan. Bolji i točka. Idemo dalje, nastavit se borit i izgrađivat kao igrači i ljudi. Ni Barcelona, Borussia, Manchester (C ili U) ne prođu neokrznuti kroz... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.08.2012. u 14:25
    Mišo je cijeli tjedan trubio kako će biti umorni. Umor, umor, umor, ... , umor. Čovječe i sam sam se umorio čitajući. Jedino opravdanje imaju Caktaš, Andrijašević (koji je odigrao samo prvo pol.) i Maloča. Vukušić je odigrao u Splitu samo 2.pol. protiv Švicarske... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.08.2012. u 12:25
    Svjesni smo svi koliko su dalmatinci izkompleksirani ljudi. Samo si to ugrade teorijom da su od svih najbolji i onda se naravno razočaraju. Lokomotiva definitivno je trenutno bolja, zadnje dvije sezone. Što se tiče suđenja, pa Dinamu je poništen čisti gol na prošloj utakmici i dobio Peko crveni u... [više na forumu]
  • salbunjer20.08.2012. u 10:56