"Probudili" se PSV i Ajax, Roda i NEC teško stradali

Josip Piršljin • nedjelja, 19.08.2012.

Odigrano je drugo kolo u nizozemskom nogometnom prvenstvu u kojem su PSV i Ajax nakon nešto lošijeg starta uvjerljivo svladali svoje suparnike. Roda i NEC su teren napustili poniženi, a na vrhu tablice izdvojio se Twente sa šest bodova.

PSV je izgubio u prvom kolu od Waalwijka, no igrači Dicka Advocaata "probudili" su se u sljedećoj utakmici. Na domaćem terenu svladali su Rodu koja je primila čak pet pogodaka. Katastrofa za momčad iz Kerkradea nije se nazirala nakon prvog poluvremena u kojoj je gubila samo s 1:0.

Bilo je to djelo Strootmana u 13. minuti, a njegovim putem krenuli su Toivonen, Lens i Wijnaldum. Da bi stvar bila gora za Rodu, pogodak je u vlastitu mrežu postigao Tamata i završilo je visokim rezultatom 5:0.

Ajax je bio i uvjerljiviji, pobijedio je NEC sa 6:1, a sve je bilo riješeno već u prvih 20 minuta. Igrači iz Amsterdama tada su imali 3:0 i kasnije su laganim tempom dokrajčili nemotivirane domaćine.

Lukoki i Eriksen su načeli mrežu NEC-a odličnim solo akcijama, a lijepi pogodak postigao je Sana kada je lobom učinio smiješnim Babosa na vratima. Još su se u strijelce upisali Janssen i Siem de Jong, a Sana je zabio dva. Utješni pogodak za domaće postigao je Nuytinck.

Nakon drugog kola jedina momčad koja ima stopostotni učinak ostao je Twente. Sastav Stevea McClarena nije "razbio" svog suparnika kao PSV i Ajax, pobijedio je minimalno, no dovoljno za prvo mjesto. U Bredi je protiv domaćeg NAC-a precizan bio Fer na asistenciju Dušana Tadića.

U ostalim utakmicama bodove su podijelili Feyenoord i Heerenveen, dok je AZ rutinski svladao Heracles 3:1. Novi prvoligaš upisao je i drugi bod remijem kod Groningena, dok je Zwolle izgubio od Vitessea. Utrecht je uspješno odradio gostovanje u Venlu, a Waalwijk je nakon pobjede nad PSV-om uzeo jedan bod protiv ADO Den Haaga.