1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 24.08.2012, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 750
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Goran Pataki (Đakovo)
Inter-Zaprešić
Tomislav Šarić 79' (11m), 89' (11m)
2:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Tomislav Šarić realizirao dva kaznena udarca za prvu ovosezonsku pobjedu Diva iz predgrađa

Iz Zaprešića:Igor Šestak • petak, 24.08.2012.

U dvoboju šestog kola MAXtv Prve lige u Zaprešiću su snage odmjerili klubovi čiji start sezone nije ispunio očekivanja. Nakon 90 zaprešićkih minuta više razloga za zadovoljstvo imaju nogometaši Borimira Perkovića koji su preko dva uspješno realizirana kaznena udarca stigli do prve pobjede u sezoni.

Hrvoje Plazanić
41'
22
Tomi Jurić
62'
17
Tomislav Haramustek
90'+1'
Borimir Perković
7
(do 84')
10
(do 60')

Elvis Scoria

Nakon osvajanja samo dva boda u prvih pet kola nove sezone MAXtv Prve lige nogometaši Intera su napokon upisali i prvu pobjedu. Rezultatom 2:0 u Zaprešiću je pala Rijeka. Prvi su to domaći bodovi za momčad Borimira Perkovića, dok Scorijinoj Rijeci i nakon šestog kola ostaju brige. U idućem kolu ih očekuje Hajduk, a Rijeka na kontu ima samo šest bodova.

Junak Interove pobjede bio je kapetan Tomislav Šarić, koji je uspješno realizirao dva kaznena udarca u samoj završnici utakmice.

Iako je uoči dvoboja njegov nastup bio upitan, mjesto u prvom sastavu domaće momčadi ipak je zauzeo oporavljeni Luka Batur. Domaći strateg se odlučio za postavu s tri napadača pa su tako svoje mjesto među prvih 11 pronašli Mislav Oršić, Matija Matko i Ante Budimir. Perković nije mogao računati na kartoniranog Mlinara i ozlijeđenog Gulića.

Rijeka je igrala u sustavu 4-2-3-1. U srcu obrane je igrao iskusni stoperski par Dario Knežević i Mato Neretljak, veznim redom su dirigirali Josip Brezovec i Ivor Weitzer, navalu je predvodio Leon Benko, dok su na klupi ostali Damir Kreilach i novi napadač u redovima Rijeke Danijel Cesarec.

U prvih 45 minuta gledatelji u Zaprešiću nisu vidjeli pogodak, ali ni mnogo izglednih prilika. I jedni i drugi su prijetili udarcima iz daljine i iz prekida, ali mreže Krševana Santinija i Roberta Lisjaka su mirovale.

Rijeka je u prvom poluvremenu bila nešto bolja momčad. Pokazala je više inicijative, držala loptu u posjedu, ali je teško stizala do prilika. Inter je, s druge strane, čekao kakvu priliku iz prekida ili kontranapada, ali kada bi se ona i pružila, ti su napadi bili vrlo spori i često završeni pogrešnim dodavanjima.

U početnoj fazi utakmice dosta problema Interovoj obrani je radio Mutombo, a prvi udarac na utakmici je uputio Benko u sedmoj minuti. Inter je dvaput prijetio iz prekida preko Bagarića, a posebno opasan bio je njegov udarac u 23. minuti, kad je Lisjak krajnjim naporom izbio loptu u korner.

U odličnoj se situaciji našao Benko u 26. minuti, ali je loše primio loptu u kaznenom prostoru domaćih pa ju je lakoćom pokupio Santini. U završnici poluvremena još su pokušali Knežević i Mujanović za Rijeku te Vujčić za Inter, ali se rezultat nije mijenjao.

Inter je u drugo poluvrijeme krenuo nešto odlučnije, a već nakon tri minute igre stigla je i prva prava prilika za domaće. Dva je udarca u jednom napadu uputio Budimir. Prvi je obranio Lisjak, a drugi je otišao iznad vrata. Napadači Intera su imali dobru situaciju i minutu kasnije, ali su previše komplicirali i nisu uspjeli uputiti udarac. Uputio ga je u 55. minuti Bagarić iz još jednog slobodnog udarca, ali ravno u Lisjaka.

Dvije minute kasnije opasno je bilo pred vratima Intera. Mutombo je oštro pucao s desne strane kaznenog prostora, Santini kratko odbio, a nitko od gostujućih napadača nije uspio poslati loptu u mrežu.

Dobru priliku za Inter nije realizirao Oršić u 58. minuti, a u idućih deset minuta se igra prilično primirila. Na novu priliku se čekalo do 68. minute kada je Budimir glavom pucao po sredini vrata, što je lakoćom zaustavio Lisjak. Na drugoj je strani uzvratio Mutombo, ali nije uspio svladati Santinija.

U 74. minuti je nakon dobrog driblinga snažno pucao Vujčić, ali Lisjak je još jednom bio na visini zadatka. Pet minuta kasnije Inter je poveo.

Mate Miloš je u kaznenom prostoru Rijeke na nepropisan način zaustavio Budimira, a Ante Vučemilović je pokazao na bijelu točku. Domaći kapetan Tomislav Šarić poslao je Lisjaka u jednu, a loptu u drugu stranu.

Nakon nepreciznog pokušaja Budimira u 85. minuti, sudac Vučemilović je tri minute kasnije pokazao na novi kazneni udarac za domaće. Tomislav Šarić je još jednom nadmudrio Lisjaka za vodstvo Intera 2:0.

U posljednjim minutama Inter je rutinski sačuvao visoko vodstvo i upisao svoju prvu pobjedu u novoj sezoni.

• Obrisan korisnik26.08.2012. u 12:14
    alo nemoj fantazirat majstorice na kraju nebi ni bilo informiraj se malo pa onda kokodaci
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 15:32
    Ovako bi vas Inter u toj majstorici poslao u 2.ligu gdje vam je i mjesto, u biti samo s vecom razlikom....
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 15:06
    Obzirom na lovu rijeka je podbacila...Ali bit će bolje....
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 15:04
    svi vi dušebrižnici Rijeka sigurno neće u drugu ligu a taj "mafijaš" volpi o kojem tako govorite će za godinu-dvije vladat HNL-om..i bilo bi u redu svi vi tovari i ostali da se bavite sovjim klubovima a Rijeku ostavite na miru
  • Obrisan korisnik25.08.2012. u 11:30
    oba penala opravdana ahahaha dobar si prvi penal sigurno nebi sudili nikome osim rijeci drugi se može nazvat penalom ali prvi penal nije sigurno to je faul u napadu bio