Hrvatski nogometni kup, 1. pretkolo, 29.08.2012, 18:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 350
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Mario Pepur (Split), Jakov Gabela (Split)

Lovro Štrbinić • srijeda, 29.08.2012.

Nogometaši Zadra izborili su nastup u sljedećem kolu Hrvatskog nogometnog kupa pobjedom nad ekipom Belišća. Član MAXtv Prve lige slavio je rezultatom 5:1, a sve je bilo riješeno već u prvom dijelu.

Domagoj Muić
67'

Ante Sarić
67'
16
Ivan Tokić
68'

Davor Kovačević
33'

Matko Šestanj
51'

Marko Arnaut
74'
Ivica Skenderović

Zadar u Hrvatskom nogometnom kupu posljednjih godina ne bilježi spomena vrijedne rezultate, a u ovoj sezoni izborili su nastup u šesnaestini finala. Bili su bolji od trećeligaša Belišća na svom travnjaku i očekuju sljedeće izazove u ovom natjecanju.

Domaćini su na Stanovima poveli u osmoj minuti pogotkom Ivana Jolića, napadača koji je ovog ljeta pristigao u momčad pod vodstvom Dalibora Zebića. No, vodstvo Zadrana trajalo je svega pet minuta, tada je izjednačio igrač gostiju Zoran Ratković.

Ipak, za nešto mirniji život domaćih navijača zabio je Antonio Mršić u 21. minuti, a vodstvo je povećao Ivan-Anton Vasilj 13 minuta nakon toga. Uslijedio je potom pad u igri gostiju, koji je rezultirao novim pogotkom nogometaša Zadra u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Strijelac je bio Josip Ivančić.

U drugom dijelu prednost domaćina povećao je Ivan Tokić u 72. minuti, ubrzo po ulasku u igru. Valja spomenuti da je šest minuta prije toga Belišće ostalo s igračem manje, kad je isključen Ratković zbog vrijeđanja suca. Postavljen je tako konačan rezultat na zadarskom stadionu, što znači da je jedini predstavnik Zadarske županije u ovom natjecanju izborio zacrtani cilj.