Drugoligaši bez problema, Zelina zabila devet pogodaka

Mišo Gulić • srijeda, 29.08.2012.

Srijeda je bila dan i za okršaje u okviru pretkola Hrvatskog nogometnog kupa. Drugoligaški predstavnici u ovoj fazi natjecanja nisu imali previše problema, a najviše se istaknula Zelina koja je u mrežu svojih protivnika pospremila čak devet pogodaka...

Koprivnica je na svom stadionu tek nakon izvođenja jedanaesteraca prošla među 32 momčadi u Kupu, a gostima se preskupim pokazao promašaj Ognjena Vojnovića. Na Gradskom stadionu u Novskoj Libertas je narednu fazu natjecanja zaslužio pobjedom nad Mladosti iz Ždralova rezultatom 2:1.

Domoćani nogometaši slavili su i u Slunju, gdje je istoimeni niželigaš, nakon zaostataka poslije prvih 45 minuta igre, u nastavku sve preokrenuo i slavio rezultatom 2:1.

Novi susret koji je riješen tek nakon izvođenja jedanaesteraca viđen je i u Zagrebu gdje je Tekstilac poražen od Višnjevca, iako je imao vodstvo iz prvog dijela utakmice, no gosti su izjednačili, a nakon sedme serije jedanaesteraca i zaključili ovaj dvoboj u svoju korist.

Jednako je bilo i u Ivancu gdje su spretniji bili domaćini i to nakon što su nadoknadili dva gola manjka u regularnom dijelu, što je očito bilo previše za stratega Oriolika koji je u 69. minuti susreta isključen.

Neizvjesnosti zato nije bilo u Velikoj Gorici gdje je drugoligaš Gorica bez problema upisao visoku pobjedu od 4:0 nad Slobodom, dok su s druge strane neugodno iznenađenje svojim navijačima priredili nogometaši Bjelovara koji su poraženi od Vinodola s 1:2.

Problema nije bilo ni za Novalju koje na rezultatom 3:1 ispralita Zagorca put Krapine, a rekordna pobjeda viđena je u Zelini gdje je istoimeni drugoligaš s čak 9:0 svladao Mladost (M. Otok). S visokih 5:0 prolaz dalje osigurali su i nogometaši Vrsara u sudaru s Tomislav-panom.

Također, treba spomenuti kako susreti GOŠK-a i Jedinstva te Krke i Nedelišća nisu odigrani.