Bundesliga, 2. kolo, 01.09.2012, 18:30 h
Fortuna Düsseldorf
Fortuna Düsseldorf 0:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borussia Mönchengladbach dominirala u Düsseldorfu, ali protiv Fortune osvojila samo bod

Igor Šestak • subota, 01.09.2012.

Subotnji program na bundesligaškim terenima okončali su Fortuna Düsseldorf i Borussia Mönchengladbach. Dvoboj momčadi koje su u prvom kolu ubilježile pobjede okončan je miroljubivim remijem bez golova. Borussia je imala nešto više od igre i bolje prilike, ali nije uspjela odnijeti pobjedu s Esprit Arene.

Fortuna iz Düsseldorfa i Borussia iz Mönchengladbacha susrele su se u službenoj utakmici prvi put nakon 15 godina. Tada je Fortuna posljednji put bila sudionik Bundeslige, a u međuvremenu se srozala pa vratila iz ponora Četvrte njemačke lige. U dvoboj drugog kola i jedni i drugi su ušli s pozitivnim raspoloženjem. Fortuna je na otvaranju nove sezone slavila na gostovanju kod Augsburga s 2:0, dok je Borussia u prvom kolu Bundeslige bila bolja od Hoffenheima. Pod tjednom su nogometaši Luciena Favrea slavili i u Kijevu kod Dynama s 2:1, ali se nisu uspjeli kvalificirati za Ligu prvaka.

Gosti iz Mönchengladbacha su ušli u utakmicu vrlo aktivno i već u drugoj minuti imali odličnu priliku za vodstvo. Domaći vratar Fabian Giefer je nepotrebno izašao s vrata na loptu ubačenu iz auta. U buketu igrača ju nije uspio uhvatiti, a ona je pala točno pred Martina Stranzla, koji iz prve pucao preko praznih vrata. Ipak, Giefer se brzo pribrao nakon početne pogreške pa je već u četvrtoj minuti uspješno obranio udarce Aranga i Nordtveita.

Domaći su u prvom dijelu bili podređena momčad na terenu, a do prilika su dolazili vrlo teško. Jednu su im poklonili gostujući vratar Marc-Andre ter Stegen i branič Dominguez, nakon što su neoprezno izgubili loptu u vlastitom kaznenom prostoru u 21. minuti. Ipak, Reisinger je poslao previsoku loptu za Bellinghausena pa domaći nisu uspjeli doći do pogotka.

Nogometaši Borussije su u prvih 45 minuta uglavnom kontrolirali zbivanja na travnjaku Esprit Arene, a najbolju akciju su odigrali u 29. minuti. Hermann je na desnom krilu proigrao Aranga, koji je centrirao za De Jonga. Nizozemski napadač je iz voleja pucao u bliži kut, ali je sjajno obranio Giefer.

Drugo su poluvrijeme ponovno bolje otvorili gosti. Udarcima su pokušali Cigerci i Arango, a posebno opasan bio je pokušaj venecuelanskog igrača u 51. minuti, kojeg je Giefer odbio u korner.

Domaći su u nastavku ipak uspjeli zaigrati nešto bolje biti ravnopravniji momčadi iz Mönchengladbacha. U 60. minuti je domaći trener Maier uveo Danija Schahina, dvostrukog strijelca za Fortunu u utakmici prvog gola protiv Augsburga, a on se nakon samo tri minute u igri našao u dobroj prilici, ali je uspio izboriti samo korner.

Vrlo dobar kontranapad odigrali su igrači Fortune u 67. minuti. Dugo je vukao Voronjin pa uposlio Krusea, koji je s vrha kaznenog prostora pucao pored gola. U samoj završnici utakmice su izostale prave prilike pa je dvoboj okončan remijem bez golova. Nakon dva odigrana kola oba kluba na kontu imaju četiri osvojena boda.