MAXtv Prva liga, 7. kolo, 01.09.2012, 19:00 h, Zadar, stadion u Stanovima, gledatelja: 1000
Suci: Alan Gerek (Zabok), Goran Dević (Koprivnica), Goran Loparac (Sladojevci)

Josip Piršljin • subota, 01.09.2012.

Zadarski nogometaši i nakon sedam nastupa u ovosezonskoj MAXtv Prvoj ligi nisu uspjeli doći do pobjede. No, na kraju utakmice s Istrom 1961 moraju biti zadovoljni i s bodom jer su gubili sve do sudačke nadoknade.

Josip Ivančić
46'
10
Luka Begonja
46'
26
Marcel Heister
78'
Dalibor Zebić
19
(do 64')
20
(do 89')
Igor Pamić

Istra je u Stanovima bila vrlo blizu da upiše četvrtu uzastopnu pobjedu, ali zeleno-žutima to je oduzeo Antonio Mršić kasnim pogotkom. Gosti su bili bolji protivnik kroz većinu susreta, no na teškom terenu nisu iskoristili svoju nadmoć.

Iako se činilo kako Igor Pamić ima manje problema s ozljedama igrača nego na samom početku sezone, uoči puta u Zadar nije mogao računati na nekoliko važnih prvotimaca. Osim Slobodana Stranatića i Mislava Anđelkovića koji su od ranije "izvan stroja", na Stanovima nisu mogli nastupiti niti Ahmad Sharbini, Krešimir Prgomet i Ivor Horvat.

S druge strane Dalibor Zebić gotovo da nije imao problema s povredama igrača, a tijekom tjedna njegova je momčad odradila i obveze u Hrvatskom kupu. Belišće je pobijeđeno s 5:1, a trenera Zadra mogla je veseliti činjenica kako se u strijelce upisalo pet različitih igrača. Realizacija je mučila Zadrane u prvih šest kola, zabili su samo tri gola.

U uvodnim minutama usprkos najavama domaći su prepustili inicijativu Istri koja je prvu ozbiljniju priliku imala u petoj minuti. Slobodni udarac s više od 20 metara odlučio je izvesti Sandi Križman, a loptu je iz mreže krajnjim naporom "iščupao" vratar Zadra Tomislav Gluić.

Domaći su se spasili u tom trenutku, ali dvije minute kasnije nije im bilo spasa. Prvi ovosezonski pogodak postigao je Alen Pamić koji se dobro snašao u petercu Zadra, te iz blizine pogodio za 1:0. Zeleno-žuti su na taj način okrunili puno bolju igru na startu utakmice.

Pamićevi prvotimci su u 19. minuti mogli udvostručiti svoje vodstvo kada je Andrea Ottochian ubacio za Križmana, ali napadač zeleno-žutih je zakasnio na loptu. Što se prvo poluvrijeme bližilo kraju Zadar je ipak igrao bolje, a dobru je priliku propustio Jure Jerbić.

U nastavku susretu Zadar je pokušavao doći do izjednačenja i četvrtog boda u domaćem prvenstvu, a to mu je pošlo za rukom tek u sudačkoj nadoknadi. Vrlo vrijedan bod plavima donio je Antonio Mršić ovosezonskim prvijencem za konačnih 1:1.