MAXtv Prva liga, 8. kolo, 14.09.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.300
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće), Alen Gerek (Zabok)
Dinamo
Dinamo
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Damir Žbulj • petak, 14.09.2012.

Osijek je strpljivom i organiziranom igrom stigao do boda na Maksimiru protiv Dinama. Nije to bila posebno atraktivna utakmica, ali gosti su ostvarili svoju namjeru, nisu primili gol te su na kraju ostali neporaženi. Nije ovo bila dobra uvertira Dinamu za Ligu prvaka i Porto, koji ih očekuje idućeg tjedna također na Maksimiru.

Nogometaši Dinama dočekali su Osijek u otvaranju osmog kola MAXtv Prve lige. Već u utorak na ovom istom travnjaku kreće nova avantura modrih u Ligi prvaka, u goste stiže Porto i domaćin se nadao kako će rutinski odraditi susret u kojem je bio izraziti favorit i u kojem je i pobjednička tradicija bila na njegovoj strani.

Osječani su posljednji put slavili u Maksimiru davne 2000. godine, no i tada je na klupi Bijelo-plavih bio Stanko Mršić, koji je prije dolaska u Zagreb širio optimizam, nadajući se kako bi njegovi igrači mogli otkinuti barem bod. Mršić nije mogao računati na čak šestoricu igrača, zbog ozljeda otpali su Šorša, Jugović, Kurtović, Pongračić, Pušić i Perošević

Trener domaćih Čačić kako je i najavio, od prve minute priliku je dao Čileancu Carrascu, prinova iz Lokomotive Marcelo Brozović našao se na klupi, ali je i on zaigrao odmah početkom drugog poluvremena. Dinamo je na teren izašao u izuzetno ofenzivnom sastavu s Vidom i Ibanezom na bekovskim pozicijama, s Rukavinom i Čopom u vrhu napada.

Dominantno su Dinamovci otvorili susret, uz veliku premoć u posjedu lopte i brojnim kornerima, ali opasno je jedino bilo nakon pokušaja Alispahića u petoj minuti, kada je slabo pucao s nekih desetak metara te na isteku 14. minute, kada se Duje Čop izborio za udarac u kaznenom prostoru, ali je Vargić jako dobro reagirao i odbio loptu u korner.

U prvih pola sata Osijek gotovo da nije prošao centar, a kada bi lopta bila upućena isturenom Miličeviću, nije napadač gostiju, sam bez pomoći suigrača, imao šanse protiv dvojice uigranih stopera Dinama, Tonela i Šimunića, koji su jako dobro rješavali te situacije.

Najbolju priliku za Bijelo-plave imao je Lešković, koji je s nekih 30-ak metara dobro zagrijao Kelavu, vrataru Dinama lopta je ispala iz naručja, ali je Miličević iz zaleđa natrčao na odbijanac. Ionako je promašio prazna vrata.

Do odlaska na odmor još je Dinamo jednom opasno zaprijetio. Igrači su se spremali u svlačionicu, kada je s desne strane u kazneni prostor ubacio, ne posebno zapažena prinova, Carrasco. Rukavina je na petercu nedovoljno dobro pucao, a to je bilo dovoljno da danas sigurni Vargić refleksno obrani njegov pokušaj.

Rođendanska želja Stanka Mršića se ostvarila

Prije dva dana, 12. rujna, strateg Osijek Stanko Mršić proslavio je 57. rođendan, a u najavi utakmice izjavio je kako bi mu bod s Maksimira bio najljepši poklon. Rođendanska želja mu se i ispunila.

U nastavku je priliku na terenu dobio i još jedan debitant Brozović, koji također u svojih 45 minuta nije previše pokazao malobrojnoj publici na stadionu.

Dinamo je imao priliku Rukavine nakon sat vremena igre, ali je nakon prodora u kaznenom prostoru i dobre varke, ponovno proslavio Vargića. U završnici susreta Čačić je na teren poslao Krstanovića i Peku, međutim, niti svježe snage Modrih nisu uspjele probiti čvrsto postavljeni blok Osječana, kojeg je mudro postavio njihov strateg Mršić.

Domaćin je ipak mogao do pobjede nekoliko minuta prije kraja, a bila je to akcija igrača koji su ušli u nastavku. Ubacio je Peko, glavom pucao Krstanović, ali je lopta odsjela na gredi.

Do kraja dvoboja jedino je Mršić još uspio zbog prigovora na jednu sudačku odluku Svilokosa zaraditi isključenje, no, nije to zasmetalo njegovim nogometašima, koji su uspješno uzeli u Zagrebu ono po što su i došli - vrijedan bod protiv favorita prvenstva.

Dinamo u utorak dočekuje Porto u otvaranju nove sezone Lige prvaka, dok u narednom kolu domaćeg prvenstva gostuje kod Rijeke. Osijek se idućeg vikenda raduje 'slavonskom derbiju', jer im u Gradski vrt dolazi Cibalia.

• Torca-Dubrava15.09.2012. u 09:45
    čudo..................... Samir-zvani Space Shutle nije dao gol .......a hebiga kad sudac nije sviral PENAL...
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 07:33
    dobar rezultat Osijeka, samo ja bi mjenajo bod u splitu i zagrebu za tri boda kod kuće protiv slavena i rijeke
  • gerrard15.09.2012. u 01:45
    svaka čast..sve potpisujem od A do Ž!! sam što se, nažalost, nekima to očit treba crtat..
    gerrard
  • Hrvoje199015.09.2012. u 01:04
    čitan ovo ko neutralni promatrač i ne mogu virovat. ode ima tesko bolesnih osoba...ovo je članak o dinamu i osijeku, kakvo jebeno spominjanje hajduka???stekne čovik dojam da su svi ovi rezultati, svih ovih godina režirani isključivo sucima i ničin više...svako ko i malo razumi nogomet, prati ga... [više na forumu]