1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 15.09.2012, 18:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 3.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Olujić (Zagreb)
Inter-Zaprešić
Mislav Oršić 73'
1:1(0:1) Hajduk
Antonio Milić 25'
Hajduk

Sa ŠRC Zaprešić:Igor Šestak • subota, 15.09.2012.

Nogometaši splitskog Hajduka već četvrtu utakmicu zaredom ne znaju za pobjedu. Za to su se pobrinuli igrači zaprešićkog Intera koji su na domaćem terenu izborili podjelu bodova rezultatom 1:1. Gledatelj u Zaprešiću mogli su vidjeti dva različita poluvremena. Hajduk je u prvom bio vrlo dominantan, ali je uspio realizirati tek jednu od mnogih prilika. U nastavku su gosti zaigrali dosta rezerviranije, što je dalo prostora domaćinima. Pogodak Milića iz prvog dijela u 73. minuti je poništio Oršić i donio Interu važan bod. Domaći su mogli i do pobjede, ali Šarić u posljednjim minutama nije uspio realizirati kazneni udarac za Inter.

Mirko Kramarić
61'
9
Matija Matko
69'
27
Borko Gorgiev
90'+2'
Mišo Krstičević

Domaći strateg je utakmicu odlučio početi u sustavu 4-5-1. Obrambenu četvorku su činili Plazanić, Bagarić, Batur i Čeliković, a leđa im je čuvao standardni vratar Santini. U sredini veznog reda su startali Milardović, Mlinar i kapetan Šarić, dok su krilne pozicije držali Vujčić i Oršić. Jedini istureni napadač bio je Budimir.

Mišo Krstičević je imao nešto više poteškoća sa slaganjem sastava, a u konačnici se odlučio za sustav 4-2-3-1. Vrata je čuvao Blažević, a ispred njega su igrali Vršajević, Maloča, Jonjić i Jozinović. Tandem zadnjih veznih činili su Radošević i Milić, najistureniji napadač je bio Vuković, a podršku su mu iz pozadine pružali Oremuš, Andrijašević i Bencun. Strateg gostiju ovoga je puta na klupi ostavio Caktaša i Ozobića.

Gosti su u utakmicu krenuli vrlo angažirano i agresivno te su od prve minute pritiskali obranu Intera. Agresivnost Hajdukovih igrača prvi je put urodila plodom u devetoj minuti. Loptom osvojenom na protivničkoj polovici Oremuš je proigrao Vukovića, kojem je domaći vratar Santini ušao u udarac i spriječio sigurni pogodak. Samo dvije minute kasnije Vuković je odlično asistirao za Bencuna, koji iz odlične pozicije puca u noge Santinija.

Domaća obrana je nakon toga kratko predahnula, a na drugoj strani je zaprijetio Budimir. Dobro se oslobodio čuvara u kaznenom prostoru Hajduka, ali nije dobro zahvatio loptu pa ju je lakoćom uhvatio Blažević.

Odličnu akciju Hajduk je odigrao u 21. minuti. Vršajević je centrirao s desne strane, na drugoj stativi loptu je dočekao Bencun i spustio za Vukovića. Njegov pokušaj je kratko odbio Santini, a Andrijašević sa samo sedam metara od gola, iz čiste situacije pucao preko gola.

Raspoloženi Santini je u 25. minuti obranio i slobodni udarac Andrijaševića, ali je bio nemoćan kod kornera koji je uslijedio. Vuković je ubacio iz kuta, a Milić dočekao loptu na prvoj vratnici i glavom pogodio bliži kut Interovih vrata. Prvi je to prvenstveni pogodak 18-godišnjeg Milića, a Hajduk je nakon 25 minuta dobru igru napokon okrunio pogotkom.

I nakon pogotka Hajduk je nastavio dominirati. Vršajević je u 30. minuti uposlio Vukovića, čiji je pokušaj petom rezultirao samo kornerom za Hajduk. Dva puta je u razmaku od samo dvije minute iz daljine pucao Radošević, ali nije pronašao put do mreže. Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Vršajević sedam minuta prije odmora, ali je pucao preko gola. S obzirom na viđeno u prvih 45 minuta, Inter je mogao biti zadovoljan što je u Santinijevoj mreži završila tek jedna lopta.

Krstičević je na početku drugog poluvremena u igru uveo Caktaša umjesto Bencuna i upravo je novi igrač na terenu prvi zaprijetio domaćoj obrani. Na lijevoj strani se oslobodio čuvara i pucao u bliži kut, ali je Santini odbio u korner. Nakon deset minuta igre u nastavku, Krstičević je bio prisiljen na drugu izmjenu. Ozlijeđenog strijelca Milića zamijenio je Luštica.

Domaći trener Perković pokušao je unaprijediti igru svoje momčadi uvođenjem Kramarića i Matka, ali je Hajduk u prvoj polovici drugog dijela još uvijek kontrolirao zbivanja na travnjaku. Ipak, za razliku od prvog dijela, gosti nisu bili tako opasno po vrata Santinija, dok su nogometaši Intera nešto češće boravili na polovici Hajduka.

Domaći su u 64. minuti tražili najstrožu kaznu. Budimir je pao nakon duela s Maločom, ali sudac Bebek se nije oglasio. U istoj minuti, na Interova je vrata iz daljine pucao Oremuš, ali neprecizno. Osam minuta kasnije zaprijetio je Milardović iz slobodnog udarca, ali bez uspjeha.

Kako je utakmica odmicala Hajduk je sve manje prijetio Santiniju, a domaći su bili sve opasniji. U 73. minuti Inter je naplatio Hajdukove promašaje iz prvog poluvremena. Mislav Oršić je ušao u kazneni prostor s lijeve strane i uputio oštru loptu prema sredini. Ona se odbila od Maloče, prevarila Blaževića i ušla u mrežu.

Postignuti pogodak dodatno je motivirao domaćine koji su nastavili opasno napadati Hajdukova vrata. Dobru priliku je u 79. minuti propustio realizirati Oršić, a opasno je bilo i nakon slobodnog udarca Bagarića dvije minute kasnije. Hajduk je uspio zaprijetiti tek dalekometnim udarcem Radoševića, kojeg je obranio Santini.

U posljednjih deset minuta utakmice nije bilo pravih prilika, a onda je u sudačkoj nadoknadi Inter dobio priliku za pobjedu. Nakon duela Jozinovića i Gorgijeva Bebek je pokazao na bijelu točku. Izvođenja se primio domaći kapetan Tomislav Šarić, ali je Blažević pogodio stranu i uspio obraniti kazneni udarac. Hajduk je tako na kraju mogao biti i zadovoljan osvojenim bodom, iako je u prvom dijelu bio daleko bolja momčad.

U idućem kolu Hajduk dočekuje Slaven Belupo, dok će Inter na važno gostovanje u Zadar.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 14:41
    zašto misliš da osijek sigurno neće završiti sezonu? znaš nešto što mi ne znamo ili lupetaš bez veze? rađe vi napokon platite maglicu, treba nam taj novac. nećete nas valjda zajebavat kao šibenčane?
  • ttt200816.09.2012. u 09:20
    i od Inkera ce te bit lošiji, po međusobnom omjeru, na poljudu uvijek bolje igramo
    ttt2008
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 00:54
    Vidim opet neki pišu kako se žalimo da nam je Mamić kriv... Ajde pročitajte najprije komentare ispred, pa onda pišite: nitko nije spomenuo Mamića u tom kontekstu a jedini koji ga je uopće spomenuo je naglasio da nema veze s ovim danas...Na suđenje se danas nemamo šta požaliti, penal čist ko suza... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 00:27
    suci jesu sramota, ali je neshvatljivo da hajduk čitavo drugo pol ne igra ništa nego se samo brani, a i to radi loše... nije to zadnjih 15-20 min, znači nije u pitanju snaga, nego debilizam, razbijali su ih 1. pol
  • babalu5515.09.2012. u 23:26
    s tim da Osijek sigurno neće završiti sezonu, a Hajduk možda.